Lista książek, które warto zabrać na wakacje 2018

Wybierasz się na wakacje i zastanawiasz, którą książkę ze sobą zabrać? A może latem zwalniasz ekspresowe tempo życia i lubisz poczytać na balkonie, w parku bądź w ogrodzie? Którą książkę w wakacje 2018 warto przeczytać? Zapraszam na przegląd książkowych pozycji idealnych na wakacje 2018.

„Czereśnie zawsze muszą być dwie” to książka Magdaleny Witkiewicz to ambitna, wyrafinowana i wypełniona mnóstwem refleksji opowieść, w której czytelnik odkrywa prostą, ale jakże niezwykle głęboką prawdę. Mówi ona o tym, że w samotności nie rozkwitamy i się nie rozwijamy. Podobnie jak tytułowe drzewo czereśni potrzebujemy obecności drugiego człowieka. Fabuła powieści rozgrywa się w Rudzie Pabianickiej gdzie Zosia Krasnopolska – główna bohaterka, otrzymała w spadku zrujnowany dom na wsi….

„Moje serce w dwóch światach” to powieść autorstwa Jojo Moyes, której główna autorka będzie poszukiwać przysłowiowego „księcia z bajki”. Jest to kontynuacja przygód Lou Clark, która nadal nie potrafi pogodzić się ze stratą. Na jej drodze pojawi się nowa miłość. Chwytająca za serce, wciągająca i wzruszająca powieść, która ukazuje, jak łatwo można się w życiu pogubić. Bohaterka jest przekonana, że już dawno pozbierała się po stracie, a okazuje się, że jest zupełnie inaczej….

„Pora westchnień, pora burz” to intrygująca powieść napisana przez Magdalenę Kawka, z której wiele dowiemy się o trudnych ludzkich relacjach w trudnych czasach roku 1938. To powieść, której bohaterka broni swojej dorosłości jak niepodległości, jednak nie zdaje sobie sprawy z faktu, że wkrótce będzie musiała pożegnać się z codzienną beztroską nastolatki. Przejdzie ekspresowy kurs dorastania i będzie musiała mierzyć się z upiorami wojny. Na jej ścieżce pojawią się wrodzy – osoby, które znała od urodzenia… Kto zda egzamin z człowieczeństwa?

Powieść „Taka jak Ty” autorstwa Maureen Lindley opowiada o dziewczynie pochodzącej z amerykańsko-japońskiej rodziny, która trafia do obozu dla internowanych po ataku na Pearl Harbor. Niczemu niewinna dziewczyna o imieniu Satomi podobno stanowi zagrożenie dla Stanów Zjednoczonych. Jednak nawet wstąpienie jej ojca do marynarki nie uchroni dziewczyny przed rasistowskimi atakami. Satomi razem z matką trafiają do obozu dla internowanych, gdzie więźniowie traktowani są jak zwierzęta. Czy dziewczyna pogodzi się z nieoczekiwaną utratą godności i nauczy się żyć w prymitywnych warunkach i bez żadnej prywatności?

„Cisza i spokój. Cała prawda o życiu daleko od miasta” to publikacja, w której Natalia Sosin-Krosnowska po rozmowach z ponad setką ludzi, zawierająca cenne informacje o pędzącym życiu w mieście oraz spokojnym życiu na wsi. Często jest tak, że żyjąc w hałasie i zabieganiu, brakuje czasu na oddech, odpoczynek, książkę czy spędzanie czasu z rodziną. W wypełnionym tysiącami niekończących się zadań do wykonania nie ma miejsca na chorobę czy nagłe nieprzewidziane sytuacje. A może warto byłoby się zatrzymać, wydostać z tego zgiełku i zamieszkać w cichym i spokojnym miejscu?

Z książki dowiesz się:

  • Jak szukać domu na wsi i ile on może kosztować?
  • Czy warto zamienić życie w mieście na spokojne życie na wsi?
  • Czy można tak po prostu kupić sobie ziemi?
  • Z czego żyć na wsi i jak się na niej utrzymać?
  • Jak na zmianę zamieszkania i przeniesienie z miasta na wieś reagują dzieci?

W poradniku znajdziesz historie ludzi, którzy podjęli to ryzyko i spełnili swoje marzenie o znalezieniu azylu daleko od miasta. Jest o nasączony cennymi poradami osób, które już zaryzykowały, dzięki czemu takie „przeniesienie do innej rzeczywistości” staje się mniej bolesne.

W książce „Córka kucharki” napisanej przez Weronikę Wierzchowską mamy okazję poznać kucharkę i pierwszą kulinarną celebrytkę, kobietę wielkiego formatu — Lucynę Ćwierczakiewiczową. Napisała wiele kalendarzy, poradników i książek kucharskich. Była kobietą rozpoznawalną i spełnioną zawodowo, jednak do pełni szczęścia brakowało jej upragnionego dziecka. Przygarnęła i wychowała sierotę – Tosię. Traktowała ją surowo i bez pobłażania. Czy córka potrafiła wyjść z cienia legendy swojej matki oraz, czy kiedykolwiek zaznała rodzinnego ciepła?

Biografia „Becoming. Moja historia” Michelle Obama to ikona i kobieta ujmująca, która jako Pierwsza Dama Stanów Zjednoczonych i pierwsza Afroamerykanka piastująca tę funkcję jest postacią niezwykłą. Została wielką rzeczniczką kobiet całym świecie, gruntownie zmieniając przyzwyczajenia rodzin w zakresie zdrowszego i bardziej aktywnego życia. To opowieść o mądrej i ciepłej, ale też wrażliwej i stanowczej kobiecie, która konsekwentnie wdraża w życie swoje zasady.

Odpowiedzialna, ale i porywająca Michelle Obama ukazuje czytelnikom swój świat, porządkuje doświadczenia, które ją ukształtowały. Dzieli się z nimi sukcesami i porażkami zarówno z życia prywatnego, jak i publicznego. Pełne humoru, szczere wyznanie, które może być inspiracją dla każdej z kobiet.

Znasz może inne ciekawe pozycje książkowe, które będą stanowiły doskonały pomysł na relaks w wakacje?

2 odpowiedzi do “Lista książek, które warto zabrać na wakacje 2018”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.