Lista rzeczy do wykonania przed Nowym Rokiem

Pozostało dosłownie kilka dni do powitania Nowego Roku 2021. W oczekiwaniu na ten nowy początek trzeba zająć się koniecznymi do wykonania sprawami, aby powitać to, co niesie nowy rok kalendarzowy z czystym kontem.

 

Wysprzątaj dom

Większość ludzi robi wiosenne porządki, jednak doskonałym pomysłem jest wysprzątanie domu przed nadejściem nowego roku kalendarzowego. Wyrzuć niepotrzebne bibeloty, gromadzone latami dokumenty, nienoszone ubrania, abyś mogła uporać się ze wszystkimi trudnościami.

Zakończ wszystkie projekty

Iloma projektami ekscytowałaś się przez kilka dni, a później zostały one odłożone „na później”? Ostatnie dni roku kalendarzowego wykorzystaj, aby zająć się nimi i dokończyć to, co wymaga zakończenia, abyś zyskała poczucie spełnienia.

Oddaj, sprzedaj i podziel się tym, czego nie potrzebujesz

Posiadasz książki, ubrania czy bibeloty, które nie są Ci potrzebne? Zamiast wyrzucać dobrej jakości przedmioty do kosza, podziel się z tymi, którzy ich potrzebują lub potrafią dać im drugie życie. Zajrzyj do szafy, pod łóżko, na strych i do garażu – oddaj to, czego już nie używasz lub czego nie potrzebujesz. A jeśli tylko możesz przełom roku to doskonały moment, by wspomóc organizację dobroczynną.

Planuj posiłki na podstawie produktów z lodówki, zamrażarki i spiżarni

Zamiast wybierać się na zakupy, postaraj się stworzyć posiłki z produktów, które masz w swoim domu. Zajrzyj do spiżarni, zamrażarki, szafek kuchennych i lodówki. Planowanie posiłków na podstawie takich zapasów to sposób na oszczędności oraz wykorzystanie żywności, którą już posiadasz.

Wyznacz krótkoterminowe i długoterminowe cele noworoczne

Celowo nie nazwałam ich postanowieniami, bo często zapominamy o nich gdzieś w okolicach lutego. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, które sama praktykuję od dawna, jest ustalanie celów. Podzielenie ich na mniejsze te krótkoterminowe i długoterminowe ułatwi ich osiąganie.

Rozpocznij nowy program ćwiczeń

Wiele osób planuje rozpocząć odchudzanie od 1 stycznia, a kilka dni później przerywa swoje postanowienia. Polecam rozpocząć aktywność fizyczną oraz dbanie o figurę bezpośrednio po świętach i niepoddawanie się pomimo drobnych potknięć.

Stwórz miesięczny plan posiłków na cały styczeń

Jeśli przygotowujesz domowe posiłki samodzielnie, świetnym sposobem jest przygotowywanie menu na cały miesiąc. Plan posiłków – choćby same obiady – pozwoli zadbać o zdrowie oraz domowy budżet.

Napraw usterki w domu

Wymień pochłaniające zbyt dużo energii żarówki, wyrzuć uschnięte rośliny, zadbaj o szczelność okien czy odpowietrzenie kaloryferów. Zajmij się tym, co zwykle odkładasz na później.

Policz pieniądze uzbierane w śwince skarbonce

Przez cały rok uczyłam się systematycznie oszczędzać, wrzucałam do świnki skarbonki pieniądze, które zarobiłam na sprzedaży niepotrzebnych bibelotów. Ostatnie dni roku kalendarzowego to świetny czas, aby podliczyć zebraną kwotę i wpłacić ją na konto oszczędnościowe.

Lista rzeczy do wykonania przed Nowym Rokiem kobiecy blog lifestylowy sposobynazycie

Zaplanuj swój budżet na 2021 rok

Czas pomiędzy Świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem to dla mnie idealny moment nie tylko na podsumowanie roku, ale również analizę i ocenę naszej sytuacji finansowej. Sprawdź swoje oszczędności, przeanalizuj wpływy i wydatki do domowego budżetu. Pomyśl, w jaki sposób poprawić domowy budżet w 2021 roku. Zmiana pracy, dodatkowe zajęcie po godzinach, ograniczenie wydatków, a może masz inne pomysły na to, aby zaoszczędzić pieniądze w 2021 roku?

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.