Lista targów ogrodniczych i sadowniczych 2019 – niezbędnik ogrodnika!

Wielokrotnie wspominałam już, że moją pasją są kwiaty doniczkowe, rośliny tarasowe i ogrodowe. Wkrótce przede mną urządzanie całkiem sporego ogrodu przed nowym domem, zatem już teraz sporządziłam listę absolutnie koniecznych targów ogrodniczych i sadowniczych, które należy odwiedzić w 2019 roku. Sprawdź, gdzie warto się wybrać!

Każde targi ogrodnicze i sadownicze to niebywała sposobność, by poznać nowe rośliny, ale także produkty, urządzenia, technologie i sprzęt ogrodniczy, które ułatwią codzienne prace w ogrodzie.

To możliwość poznania roślin ozdobnych oraz drzew i krzewów owocowych. Znajdziemy tam również trawy, drzewa, byliny i pnącza, rośliny doniczkowe, rośliny rabatowe, rośliny cebulowe i nasiona. Ogród to także podłoża, narzędzia i sprzęt ogrodniczy, doniczki i pojemniki do produkcji ogrodniczej oraz systemy automatycznego podlewania. Niezbędnym elementem ogrodów, tarasów i balkonów są artykuły dekoracyjne, meble ogrodowe, donice, oświetlenie ogrodu, rzeźby ogrodowe i inne akcesoria ogrodowe. Co warto mieć w swoim ogrodzie?

 

Targi ogrodnicze i sadownicze w 2019 roku lista:

 • 9-10 stycznia 2019 – Targi Sadownictwa i Warzywnictwa Ptak Warsaw Expo Al. Katowicka 62, Nadarzyn/Warszawa
 • 21-23 lutego 2019 – Gardenia – Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu „Sukces ma kolor zielony” MPT Poznań
 • 22-24 marca 2019 – LubDom Ogród 2019 – Kiermasz Ogrodniczy Centrum Wystawienniczo-Konferencyjne Targi Lublin
 • 22-24 marca 2019 – Green Days – Międzynarodowe Dni Zieleni. Targi Ogrodnictwa i architektury Krajobrazu. Centrum Targowo-Konferencyjnego Ptak Warsaw Expo Warszawa.
 • 23-24 marca 2019 – Zielona Arena 2019 – Kiermasz Ogrodniczy Ostróda, ul. Grunwaldzka 55, EXPO MAZURY
 • 5-7 kwietnia 2018 – XXVI Targi Ogrodnicze i Działkowe Ogród i Ty Kielce
 • 6-7 kwietnia 2019 – Targi Ogrodnicze Słupsk
 • 6-7 kwietnia 2019 – Twój Ogród 2019 – Targi Roślin i Architektury Ogrodowej Bydgoszcz, ul. Gdańska 187, Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze
 • 10-12 kwietnia 2019 – 49. Wiosenna Wystawa Ogrodnictwa 2019 Kraków, ul. Klimeckiego 14, Tereny Targowe Chemobudowa
 • 13-14 kwietnia 2019 – Dom i Ogród 2019 – Targi Budownictwa, Giełda Ogrodnicza Koszalin, ul. Juliana Fałata 34, Hala Sportowa KS Gwardia
 • 13-14 kwietnia 2019 – XI Targi Ogrodniczo-Pszczelarskie Lubań
 • 27-28 kwietnia 2019 – X Wiosenne Targi Ogrodnicze Stare Pole
 • 11-12 maja 2019 – Targi Kwiatowe Słupsk
 • 11-12 maja 2019 – Wiosenna Giełda Ogrodnicza 2019 Koszalin, ul. Juliana Fałata 34, Hala Sportowa KS Gwardia
 • 1-2 czerwca 2019 – XXVIII Pomorskie Agro Targi Lubań
 • 5-7 września 2019 – Targi Zieleń to Życie – Expo Warszawa XXI, ul. Prądzyńskiego 12/14. To międzynarodowa impreza dla florystów, ogrodników, projektantów i wykonawców ogrodów.
 • 7-8 września 2019 – XXV Jesienne Targi Ogrodnicze – Stare Pole
 • 28-29 września 2019 – Targi Ogrodniczo-Pszczelarskie – Słupsk

 

 

Już zapisałam sobie w kalendarzu datę 21-23 lutego i na pewno odwiedzę poznańskie targi Gardenia. Dlaczego warto wybrać się na Targi Ogrodnicze Gardenia 2019?

Od lat właśnie w Poznaniu odbywa się najważniejsze wydarzenie w branży ogrodniczej – Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Gardenia, które skupia nie tylko czołowych producentów, ale i większość operujących na polskim rynku dostawców. XIII edycja Targów Gardenia, największej i najdojrzalszej imprezy ogrodniczej w naszym kraju, odbędzie się w dniach 21-23 lutego 2019 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Od 12 lat Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Gardenia opierają się na tych samych fundamentach. Są nimi prezentacja światowych trendów oraz budzenie świadomości ogrodniczej. – Kluczowym czynnikiem, który decyduje o sukcesie Targów Gardenia, jest formuła wydarzenia, która sprzyja nawiązywaniu relacji, wymianie wiedzy i doświadczeń oraz zdobywaniu biznesowego know-how – podkreśla Jakub Patelka, dyrektor projektu.

W 2019 roku Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Gardenia po raz kolejny połączą biznes oraz pasję do ogrodnictwa, skupiając w jednym miejscu i czasie profesjonalnych zwiedzających i najważniejsze ogrodnicze autorytety oraz innowacyjne rozwiązania do zastosowania profesjonalnego i amatorskiego, które swoją pierwszą odsłonę będą mieć właśnie w Poznaniu. Atutem Targów jest różnorodny zakres tematyczny skierowany do profesjonalnych zwiedzających oraz szerokiej publiczności, wysoki poziom merytoryczny wydarzeń towarzyszących współtworzonych z partnerami z branży ogrodniczej. Targi Gardenia to również rzetelne źródło wiedzy na temat trendów oraz miejsce spotkań integrujące środowisko ogrodnicze. Już dziś warto podjąć decyzję dotyczącą udziału w Targach Gardenia.

Gardenia to dziś synonim sukcesu i obietnica wydarzenia na najwyższym poziomie. Przez ostatnie lata Targi zyskały rangę wydarzenia międzynarodowego, które odwiedzane jest przez publiczność m.in. z Niemiec, Litwy, Słowacji, Ukrainy, Holandii, Czech, Wielkiej Brytanii, Rosji, Białorusi, Francji czy Łotwy. Największą grupą wśród odwiedzających są architekci krajobrazu, kupcy, projektanci zieleni, właściciele hurtowni i sklepów ogrodniczych oraz szkółek. Zwiedzających przyciąga prezentacja nowych trendów i sprzętów ogrodniczych oraz usług z każdego sektora Garden, ale też możliwość spotkań ze znakomitymi osobistościami. – Sukces, jaki od lat towarzyszy Targom Gardenia, to efekt wielowymiarowego partnerstwa z producentami i dystrybutorami reprezentującymi renomowane marki ogrodnicze, mediami branżowymi oraz związkami i stowarzyszeniami – pointuje Jakub Patelka.

Przede mną urządzanie całkiem sporych rozmiarów ogrodu wokół nowego domu. Zanim jeszcze ruszą jakiekolwiek prace ogrodowe, warto poznać najnowsze trendy dotyczące urządzania ogrodu, balkonu i tarasu. Mam nadzieję, że targi ogrodnicze pozwolą mi zdobyć wiedzę dotycząca projektowania ogrodu. Być może znajdę tam idealne meble ogrodowe, małą architekturę ogrodową czy altankę ogrodową. Zdecydowanie potrzebować będę także fontanny, lamp ogrodowych i rzeźb ogrodowych.

 

 

W moim ogrodzie poza miejscem relaksu, czyli luksusowym koszem – leżakiem plażowym, stołem i siedziskami, będzie również mały sad. W związku z tym muszę nabyć drzewa i krzewy owocowe. Poza tym na targach ogrodniczych poszukam inspiracji na szklarnię ogrodową oraz narzędzi i maszyn ogrodowych, a także sprzętu ogrodniczego. Z całą pewnością nie przejdę obojętnie obok nasion, cebulek, sadzonek i kwiatów doniczkowych, bo uwielbiam się nimi otaczać.

Już teraz odliczam dni do tych targów ogrodniczych z ogromną niecierpliwością.

2 odpowiedzi do “Lista targów ogrodniczych i sadowniczych 2019 – niezbędnik ogrodnika!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.