Ludzie sukcesu wiedzą dokładnie czego chcą — rozmowa z business woman Magdaleną Szewczuk

Magdalena Szewczuk jest dla mnie przykładem kobiety biznesu, na której wzoruję się od wielu lat. Zawsze uśmiechnięta, doskonale ubrana, zachwyca nieskazitelnym wyglądem i dobrą energią. To istny wulkan energii o czarującym głosie. Niezależna business woman ma odwagę iść własną drogą, spełniać marzenia i żyć według własnych zasad. Inspiruje mnie od lat, dlatego zaprosiłam ja do rozmowy o biznesie.

 

Renata Zielezińska: Skąd wzięła się u Ciebie smykałka do biznesu?

Magdalena Szewczuk: Z chęci zmiany rzeczywistości, która mnie otaczała. Jako dziecko nie miałam wzorca sukcesu obok. Jestem pierwszym pokoleniem przedsiębiorców w rodzinie. Miałam silne przekonanie — i do dziś je mam — że mogę osiągnąć wszystko, czego pragnę. Hasło, które mi towarzyszy od lat: „Twoje życie — Twój wybór” nie jest tylko sloganem, to moje motto, którym się często dzielę. Wiem, że to, co mamy, lub to, czego jeszcze nie mamy, jest naszą zasługą. To nasze decyzje podjęte lub nie, to nasze działania wykonywane konsekwentnie lub nie, to nasze przekonania, które mogą nas wspierać lub nie. Musimy pamiętać, że to my kreujemy swoją rzeczywistość, kiedy bierzemy 100% odpowiedzialności za swoje życie. Każdy z nas jest Architektem swojego życia.

 

Renata Zielezińska: Jak wyglądały Twoje początki w BetterStyle?

Magdalena Szewczuk: Był rok 2007, miałam już swoje pierwsze doświadczenia w branży MLM za sobą. Najważniejsze, że wiedziałam jakie możliwości niesie praca w marketingu sieciowym. Wiedziałam też jak już przeanalizować możliwości oferowane przez firmę. Początki pamiętam doskonale. Bardzo ambitne podeszłam do tematu, chcąc przejeść cały plan marketingowy w ciągu roku. Wydawało mi się, że skoro firma jest nowa, ma tak ciekawe, bogate portfolio produktów i świetny plan marketingowy, to każdy będzie chciał ze mną współpracować. Rzeczywistość okazała się inna. Początki były trudne, przez nieznajomość firmy i brak zaufania do niej.

Działałam wytrwale, każdego dnia, mimo trudności oraz mimo tego, że wiele razy słyszałam „nie”. Wiedziałam, że warto! Wiedziałam, że to nie moje cele są nie realne, ale termin, który zaplanowałam. Zweryfikowałam swoje cele i konsekwentnie działałam dalej. Po pierwszych pięciu miesiącach pracy rozpoczęłam kwalifikacje na Dyrektora Struktury Sprzedaży. Rok 2007 kończyłam z rozpoczętą kwalifikacją na kolejny tytuł a mój cel finansowy — zarabiać 10 000 zł miesięcznie został osiągnięty. Wokół mnie pojawiało się coraz więcej osób, które chciały podążyć za mną, wydeptaną już ścieżką. Ja od samego początku byłam nastawiona na biznes, czyli na budowanie zespołów i to w całej Polsce.

Nie było wtedy portali społecznościowych, nie działało się online. Podróżowałam po Polsce i prowadziłam spotkania, poznawałam ludzi, którzy chcieli zmienić swój styl życia. Chcieli zacząć spełniać swoje marzenia.

 

Renata Zielezińska: Zostałaś Diamentowym Dyrektorem w firmie BetterStyle po 3 latach współpracy i działasz w niej do dziś. Dlaczego?

Magdalena Szewczuk: Kiedy osiągniesz, to do czego dążysz, nie szukasz nic więcej. Kiedy znajdziesz odpowiedniego Partnera do współpracy, nie masz potrzeby działać w kilku firmach jednocześnie lub zmieniać jej co chwilę.

Moim celem było osiągnięcie stabilizacji finansowej. Ja nie marzyłam o dochodzie pasywnym — ja go przez pierwsze 7 lat w BetterStyle wypracowałam. Dzisiaj korzystam z tego, co zbudowałam wcześniej i jestem otwarta na więcej. Teraz kiedy firma stawia również na rozwój kategorii Wellness — Blue Nature wiem, że jest wiele do zrobienia.

Współpracowałam i będę współpracować z BetterStyle. To firma, która oferuje ogromne możliwości. Genialny plan marketingowy — który jest niezmienny od lat, szerokie portfolio produktów, których używamy każdego dnia. Wystarczy ludziom pokazać jak zmienić nawyki zakupowe, by oszczędzać czas i pieniądze. Pokazać możliwości tego biznesu i zwrócić uwagę jak ważny jest stabilny Partner w biznesie. BetterStyle w Polsce działa od 2007 roku, jesteśmy obecni w Czechach, Słowacji, Węgrzech i Rumunii. W październiku 2021 roku firma otworzyła się na Ukrainie. Teraz z wiadomych powodów działania tam są zablokowane. W 2023 roku firma otwiera się na rynku niemieckim. Jak widać, możliwości są — trzeba je dostrzec i wykorzystać.

Jestem otwarta na ludzi, którzy chcą zmienić swój styl życia, a nie tylko wydaje im się, że chcieliby. Wiem, jak działa ta branża, wiem, co i jak trzeba robić, by odmienić swoją sytuację finansową.

Jestem gotowa na „Nowe Pokolenie Liderów”. Właśnie pracuje nad nowym programem szkoleniowym dla osób, które chcą razem ze mną współpracować. Jeśli to Ty — czekam na kontakt od Ciebie. Razem możemy więcej! A Ty naprawdę możesz więcej, niż myślisz, że możesz!

 

Renata Zielezińska: Aktualnie pracujesz nie tylko w MLM, prawda? Czym jeszcze zajmujesz się biznesowo?

Magdalena Szewczuk: Kiedy osiągnęłam niezależność finansową, zrealizowałam swój plan w marketingu sieciowym, chciałam się sprawdzić na innym polu. Zdecydowałam się na biznes tradycyjny z misją wspierania kobiet.

Początkowo chciałam tylko organizować energetyczne, merytoryczne spotkania networkingowe. W 2014 roku powstała Czerwona Szpilka. Misją Czerwonej Szpilki jest wspieranie przedsiębiorczych kobiet w rozwoju osobistym i biznesowym poprzez programy edukacyjne, networking oraz usługi dla biznesu. Nie będę opowiadać całej historii, bo przez te lata wydarzyło się bardzo dużo.

Aktualnie jesteśmy na etapie wprowadzania nowej strategii działania. Nasze fundamenty tworzą aktualnie trzy filary. Czerwona Szpilka to firma, która łączy w sobie Kobiecy Klub Biznesowy, dział wspierający kobiece biznesy — Czerwona Szpilka Media oraz dział eventowy — Czerwona Szpilka Events. W przyszłości chciałabym założyć fundację, która będzie czwartym filarem naszej działalności.

 

Renata Zielezińska: Jak wygląda życie kobiety biznesu w dzisiejszych czasach?

Magdalena Szewczuk: W dzisiejszych czasach wygląda podobnie jak 5 czy 10 lat wcześniej. Kobieta biznesu musi wiedzieć, co chce osiągnąć — ustalić konkretne cele. Zrobić plan i zacząć działać. Dzisiaj może mamy łatwiej, bo dzięki możliwościom, jakie daje nam Internet, można te działania prowadzić inaczej. Mamy więcej narzędzi, które dają zupełnie inne możliwości. Jednak nie zapominajmy, że w biznesie — niezależnie od branży — liczy się człowiek. Nasz Klient, nasz Współpracownik, nasz Partner w biznesie.

 

Renata Zielezińska: Podzielisz się ze mną swoim przepisem na sukces w biznesie?

Magdalena Szewczuk: Dzisiaj, kiedy mam ponad 20-letnie doświadczenie w biznesie, wiem, że nie ma jednego przepisu na sukces. Każdy musi znaleźć swój. Jesteśmy inni, startujemy z innym zasobem kompetencji, z różnych środowisk. Jedna recepta, która zadziała u wszystkich, nie istnieje.

Można, a nawet trzeba inspirować się ludźmi, którzy mają to, do czego my dążymy. U mnie to zadziałało, dlatego się tym dzielę. Zawsze stawiałam na rozwój i nadal to robię. Świat się zmienia i my też powinniśmy, więc u mnie kluczem zawsze była elastyczność i otwartość na nowe.

Jak patrzę na ludzi sukcesu — zawsze wiem, że ich sukces jest wynikiem wielu czynników. Jest wynikiem podjętych decyzji i konkretnych działań. Ludzie sukcesu wiedzą dokładnie czego chcą i dążą do realizacji swoich celów.

 

Renata Zielezińska: Czy możesz nazwać się Królową Swojego Życia?

Magdalena Szewczuk: Śmiech 🙂 Swojego na pewno! Żyję na własnych zasadach, w swoim stylu. Osiągnęłam niezależność finansową, która daje mi wybór. A możliwość wyboru jak, gdzie, z kim, kiedy — to dla mnie WOLNOŚĆ.

 

Renata Zielezińska: Jesteś szalenie energetyczną osobą. Skąd bierzesz siłę na wszystko, czym się zajmujesz?

Magdalena Szewczuk: To prawda, mam w sobie mnóstwo pokładów energii. Nawet jak moje baterie się rozładują, to bardzo szybko wracam do formy. Nakręcają mnie rzeczy, które chce zrobić. Działam z pasją i misją, więc to też pomaga. Od lat stosuje suplementację, staram zdrowo się odżywiać. Pracuje intensywnie, ale urlopy planuję zaraz na początku roku, by mieć czas na regenerację.

 

Renata Zielezińska: Jak wygląda Twój typowy dzień (w pracy i po pracy)?

Magdalena Szewczuk: Typowy dzień …trudne pytanie. U mnie nie ma takich typowych dni, dużo się dzieje, a praca z ludźmi jest ciekawa, wymagająca i nieprzewidywalna.

To, co jest typowe u mnie, to poranna i wieczorna rutyna. Czynności, które wykonuje każdego dnia. Afirmacje, sesja wdzięczności, prysznic kontrastowy. Brakuje ostatnio aktywności fizycznej, jakoś nie mogę się zebrać i teraz ćwiczę mocno nieregularnie. Ostatnio za mało czasu poświęcam sobie, mam teraz dużo projektów, nad którymi pracuje jednocześnie. Wiem, że to czas przejściowy i jak zrobię to, co mam w planach, czasu dla siebie będzie więcej. Prowadzenie dwóch firm jest wymagające. A największym wyzwaniem jest mój perfekcjonizm i brak cierpliwości. Jestem Wizjonerką, co oznacza, że ja cały czas wpadam na genialny pomysł, który chce wdrożyć na „już”. A wiemy, jak jest. Możesz mieć wszystko, tylko nie zawsze będzie to możliwe w tym samym czasie.

 

Renata Zielezińska: Czy dobrze prowadzi się własną firmę w 2022 roku?

Magdalena Szewczuk: Prowadzę firmę od 2003 roku, nie zawsze było kolorowo. W biznesie, jak i w życiu mamy lepsze i gorsze momenty. Kiedy jest dobrze, warto pomyśleć o tym, co może wydarzyć się „jutro”. Mieć plan B, a teraz to nawet C i D. Warto zbudować swoją poduszkę finansową. Kto o to zadbał, w trakcie pandemii mógł funkcjonować, działać dalej.

 

Renata Zielezińska: A Polski Ład i aktualne wydarzenia na świecie?

Magdalena Szewczuk: Zdaje sobie sprawę z tego, co się dzieje, jednak nie skupiam się na tym za bardzo. Robię to, na co mam wpływ. Nie słucham informacji, nie oglądam telewizji — nie chce się nakręcać negatywnie, bo to tylko mi zaszkodzi.

Obecna sytuacja na świecie, wzrost inflacji, podniesienie stóp procentowych niesie za sobą przykre konsekwencje i wiem, że czeka nas wszystkich trudniejszy czas. Ja preferuje podeście, by zawsze skupiać się na szansach, a nie na trudnościach. Nie skupiam się na tym, jak teraz „oszczędzać”, by przetrwać tylko, jak zarabiać więcej, by te sytuacje nie miały na mnie wpływu.

 

Renata Zielezińska: Czym jest Czerwona Szpilka i jakie korzyści oferuje kobietom? Czy jej oferta jest także skierowana do pracujących mam, które nie zawsze mają czas na spotkania offline lub ze względu na dzieci trudno jest im umówić się na konkretną godzinę na spotkanie online, jednak chcą promować swój biznes?

Magdalena Szewczuk: Czerwona Szpilka jest dla kobiet, które chcą w swoim życiu sięgać po więcej. Nie mamy tu podziału na mamy czy singielki, na żony czy partnerki. Od 2020 roku prowadzimy wiele działań online, z których można skorzystać. Nasza szpilkowa strefa wiedzy daje możliwość zdobywania wiedzy w najlepszym dla nas momencie.

Jesienią pojawi się nowy program szkoleniowy „10 kroków do Biznesu Twoich Marzeń”- dla każdej kobiety, która chce taki biznes stworzyć. Nasza wirtualna społeczność, czyli grupa na FB „Strefa Wsparcia Kobiecego Biznesu” to bezpłatna przestrzeń, do której każda z kobiet może dołączyć. A już 20 października organizujemy III edycję „Ladies Day — Sięgaj po więcej”. Jest to spotkanie stacjonarne, które odbędzie się we Wrocławiu.

 

Renata Zielezińska: Autentyczność w biznesie. Dziś o niej zapominamy, a dla mnie jesteś jej idealnym przykładem. Czy jest dla Ciebie ważna?

Magdalena Szewczuk: Oczywiście! Autentyczność to dla mnie działanie w zgodzie ze swoimi wartościami. Kiedy mamy określone wartości, nie mamy problemu z podejmowaniem decyzji. Podążamy za tym, co dla nas jest ważne. Autentyczność to dla mnie szczerość. Nie muszę nikogo udawać. Jestem, jaka jestem, mam swoje talenty i ograniczenia, mam swoje zalety i wady. Jestem sobą i wiem, że nie będę idealna dla każdego. Kiedyś usłyszałam, a może gdzieś przeczytałam: „Nie jesteś zupą pomidorową — nie będziesz smakować każdemu” :).

 

Renata Zielezińska: Jesteś bogatą kobietą. Czy masz jakieś wskazówki dla kobiet, które — podobnie jak Ty — pragną niezależności finansowej?

Magdalena Szewczuk: Dziękuje 🙂 Myślę, że bardziej podoba mi się myśl, że jestem kobietą niezależną. Żyje na własnych zasadach.

Najważniejsza rzecz, którą chce tu podkreślić raz jeszcze — Kochana wszystko, co masz lub to, czego jeszcze nie masz, jest wynikiem Twoich decyzji. Ja podjęłam decyzje, że chce zmienić swoją rzeczywistość. Moim celem było osiągnięcie niezależności. Chodziło mi o niezależność finansową i niezależność działania, która dała mi wybór. Nie chciałam mieć żadnych ograniczeń. Zobacz, że wiedziałam, czego chcę — Ty też musisz wiedzieć. Kiedy pojawiła się szansa, nie udawałam, że jej nie widzę. Bałam się? Pewnie, że tak!

Nie miałam wtedy pojęcia, czym jest MLM, jakie możliwości daje. Podjęłam decyzję i wytrwałam, kiedy inni rezygnowali. Działałam tak długo, aż osiągnęłam swoje cele. Nauczyłam się jak radzić sobie z niepowodzeniami. Wiedziałam, że kiedy „upadam” muszę wstać i iść dalej. Wiedziałam, że SUKCES jest wynikiem konsekwencji, zaangażowania i mojej pracy.

Nikt nic mi nie dał, nie obiecywał, że będzie łatwo — mimo to wyruszyłam w podróż po swoje marzenia.

Jeśli Ty masz swoje marzenia, to czas zamienić je w konkretne cele i ruszyć w drogę. Nie odkładaj swojego życia na półkę z napisem „KIEDYŚ”. Dobrze wiesz, że nie ma takiego dnia w tygodniu.

Podejmij decyzję i zrób pierwszy krok. Potem pojawią się kolejne. Bądź otwarta na nowe i gotowa na więcej.

 

Renata Zielezińska: Jakie są Twoje marzenia i cele na najbliższe lata?

Magdalena Szewczuk: W najbliższych latach moim celem jest rozwinięcie Czerwonej Szpilki w całej Polsce. Od września ruszają spotkania naszych Klubowiczek — Ambasadorek -„Czerwona Szpilka w mieście”. To spotkania networkingowe dla kobiet wg naszej formuły.

Sprawdziłam ostatnio, że miast w Polsce powyżej 10 000 mieszkańców jest 392. Idealnie by było, gdyby w każdym z tych miast pojawiła się szpilkowa społeczność dla kobiet aktywnych i przedsiębiorczych. W tym celu szukam Klubowiczek — Ambasadorek, kobiet, które chcą być częścią Czerwonej Szpilki, bo nasza misja jest im równie bliska. Otoczenie ma znaczenie, a my mamy wpływ, jak to otoczenie będzie wyglądało.

Magdalena Szewczuk – poznaj ją bliżej

Magdalena Szewczuk – dla mnie wzór kobiety biznesu, na którym warto się wzorować. Kobieta niezależna mentalnie i finansowo, która ma odwagę marzyć oraz przekuwać te marzenia w cele, które konsekwentnie realizuje. Już w szkole podstawowej podjęła decyzję, że zmieni swoje życie. Od tamtego momentu udowadnia, że każdy jest Architektem swojego życia i może je zmienić, ponieważ decyzje, które podejmujemy, wpływają na nasze losy i rzeczywistość.

Magda ma tak intrygujące życie i bogate bio, że można by było napisać na ten temat książkę, a nawet kilka. Zamiast zdradzać szczegóły, po prostu zapraszam na jej stronę: https://czerwonaszpilka.pl/.

Jedna odpowiedź do “Ludzie sukcesu wiedzą dokładnie czego chcą — rozmowa z business woman Magdaleną Szewczuk”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.