Mamy mieszkanie – jakie formalności trzeba spełnić

Tadam!!! Jest! Odebraliśmy klucze do naszego pierwszego mieszkania od jego poprzedniego właściciela. I co teraz?

W mieszkaniu zostały wszystkie meble, których jego poprzedni właściciel nie potrzebował. To był dla nas duży plus, bo świeżo po ślubie, z kredytem hipotecznym na mieszkanie byliśmy raczej bez kasy.

Klucze do naszego mieszkania odebraliśmy po Świętach Bożego Narodzenia. Został nam czas, by je odświeżyć.

Dziś chciałabym Ci podpowiedzieć, jakie formalności trzeba spełnić po zakupie mieszkania.

Oczywiście po przyznaniu kredytu hipotecznego wraz z aktualnym właścicielem mieszkania, które planowaliśmy zakupić, udaliśmy się do notariusza, który sporządził odpowiednią umowę. Nie obyło się bez 2% podatku od czynności cywilnoprawnych — który musieliśmy zapłacić my — jako kupujący.

Przeprowadzaliśmy się z mężem z mniejszych miejscowości do większego miasta. Po otrzymaniu kluczy do naszego mieszkania najpierw udaliśmy się do Urzędu Miasta, by się zameldować oraz złożyć wnioski o wydanie nowych dowodów osobistych.

W następnej kolejności udaliśmy się do Spółdzielni Mieszkaniowej, aby dowiedzieć się, jaka będzie opłata za czynsz i zapytać o interesujące nas kwestie takie jak termin rozliczeń, dane do przelewu czy gdzie zgłaszać awarie. Musieliśmy także odwiedzić gazownie i zakład elektryczny, aby przepisać na nasz wszystkie media.

A teraz czas na remont!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.