Miedziana bransoletka – wpływ na zdrowie i urodę

Ludzie od wieków wykorzystują właściwości miedzi. Działa ona leczniczo, antybakteryjnie i antyoksydacyjnie. Nie bez powodów współczesna nauka mówi o wykorzystywaniu miedzi w naszym codziennym życiu. Poznaj zalety noszenia miedzianych bransoletek magnetycznych.

Jednym z najstarszych metali znalezionych przez ludzi jest miedź. Była bezcenna w Starożytnym Egipcie. Plastyczność tego metalu sprawia, że miedź to doskonały materiał do tworzenia biżuterii.

Prostym sposobem, by uzupełnić miedź w organizmie, jest spożywanie żywności i picie wody z naczyń miedzianych. Jej cennym źródłami są produkty takie ja pełnoziarniste pieczywo, ciemnozielone warzywa liściaste, suszone owoce, orzechy nerkowca czy ziemniaki.

Wyznawcy ajurwedy od wieków stosują miedź, by równoważyć energie w organizmie, a w efekcie dbają o zdrowie, urodę i dobre samopoczucie. Wiele osób używa miedzianych dekoracji i przedmiotu do urządzania wnętrz, bo intuicyjnie czują się w ich towarzystwie spokojnie. Można znaleźć miedziane garnki do gotowania, miedziane sztućce, miedziane oprawy lamp. Europejczycy coraz chętniej korzystają również z naczyń miedzianych do oczyszczania i uzdatniania wody. Być może zauważyłaś, że wiele osób nosi miedziane bransoletki, które wykazują mnóstwo pozytywnych właściwości.

Miedziana bransoletka wpływ na zdrowie i urodę

Miedziana bransoletka może eliminować problemy z niedoborem miedzi w organizmie. Wzmacnia wzrok, reguluje metabolizm i ułatwia zasypianie. Dlaczego warto nosić miedzianą bransoletkę?

Wzmacnia układ odpornościowy

Miedź poprawia równowagę fizjologiczną i wzmacnia organizm. Oczyszcza krew oraz reguluje jej krążenie, detoksykuje, pobudza wytwarzanie hemoglobiny oraz chroni organizm przed działaniem toksycznych metali.

Dba o serce

Noszenie miedzianej bransoletki pozytywnie wpływa na pracę serca, zapobiega zawałom i problemom naczyniowo-krążeniowym.

Poprawia zdrowie skóry, włosy i paznokci

Pobudza wytwarzanie kolagenu i elastyny w skórze, a w efekcie czyni ją zdrową i pełną blasku. Pozytywnie wpływa także na kondycję włosów i paznokci.

Wzmacnia kości

Miedziana bransoletka to doskonałe naturalne rozwiązanie, które łagodzi bóle kości i stawów, a także dolegliwości związane z zapaleniem kości i stawów.

Ułatwia wchłanianie minerałów

Wykonana z miedzi bransoletka, zawiera mikroelementy takie jak żelazo czy cynk, które są łatwo wchłaniane przez organizm. Dostają się do krwiobiegu, co jest szczególnie istotne dla osób chorujących na niedobór cynku lub żelaza.

Wykazuje właściwości anty-aging

Oryginalna ajurwedyjska miedziana bransoletka działa przeciwstarzeniowo. Jest silnym antyoksydantem, który neutralizuje szkodliwy wpływ wolnych rodników, detoksykuje organizm, odmładza skórę i włosy oraz utrzymuje zdrowie jelit.

Działa antybakteryjnie

Miedź jest popularna w wielu różnych kulturach. To niezbędny materiał do dezynfekcji ran czy oczyszczania i uzdatniania wody. Bez względu na to, czy chodzi o ochronę przed bakteriami, wirusami i grzybami, miedź znana jest z działania ochronnego na organizm.

bransoletki miedziane bangalore właściwości opinie blog

Ten błyszczący metal jest doskonałym materiałem na biżuterię. Warto połączyć jego piękno z właściwościami zdrowotnymi. Dzięki temu możemy nosić niezwykłą miedzianą biżuterię o wyjątkowych właściwościach. Poznaj wszystkie oryginalne miedziane bransoletki Bangalore, których jakość i skład został potwierdzony hologramem.

 

Przeczytaj również artykuły pt.:

Jedna odpowiedź do “Miedziana bransoletka – wpływ na zdrowie i urodę”

  1. Kurcze, nie wiem jak to działa, ale działa. Kupiłem ojcu miedzianą bransoletkę do zegarka, po pewnym czasie zaczął czuć się lepiej. 89 lat to jest już wynik w dzisiejszych czasach, to fakt, ale… być może jest jakiś związek…sam nie wiem… Na wszelki wypadek kupiłem i dla siebie, zobaczymy…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.