Mój pomysł na prowadzenie bloga w 2020 roku? Poznaj sprawdzone patenty!

Blogowanie to nie tylko pomysł na życie. Dla mnie jest on również formą pamiętnika, który motywuje mnie do nieustannego rozwoju i poszukiwania prostych rozwiązań, które nazywam „sposobami na życie„. Choć wielu wizjonerów od lat przewiduje koniec ery blogów, to jako kobieta uzależniona od pisania pragnę Cię uspokoić! Nie zamierzam leczyć się z mojego uzależnienia! Ba, obiecuję, że będę szlifować swój warsztat! Dlatego mój blog lifestylowy będzie istniał jeszcze naprawdę długo! Jak wyznaczyć cele związane z blogowaniem i osiągnąć sukces w 2020 roku?

Zarabianie na blogu – czy to naprawdę takie ważne?

Wiele osób zakłada blogi, bo kieruje nimi jedynie chęć zarobku. Dostają one dreszczy i palpitacji serca, kiedy widzą nagłówki typu: „proste wskazówki jak zarabiać na blogowaniu” albo „blogerzy i influencerzy jej nienawidzą, bo zarobiła milion na blogowaniu”. Jednak prawda jest taka, że do zarobienia tego miliona wiedzie długa i często kręta droga. I owszem, naprawdę można zarabiać świetne pieniądze, prowadząc blog, ale wcześniej trzeba włożyć w swoją pracę wiele wysiłku.

Proste wskazówki, jak prowadzić bloga w 2020 roku!

1. Zaplanuj swój sukces!

Bez odpowiedniego planu działania nawet najlepsze cele blogowe na 2020 rok mogą nie zostać osiągnięte. Właśnie dlatego tak ważne jest odpowiednie przygotowanie. Nie posiadając odpowiedniej strategii działania, możesz mieć problem z osiągnięciem wcześniej założonych celów. Bez względu na to, jak bystre one są – musisz mieć konkretny plan.

2. Miejsce do pracy

Wiele osób o tym zapomina. Nawet jeśli zajmujesz się blogowaniem dodatkowo i po pracy etatowej (jak czyniłam osobiście jeszcze kilka lat temu), to warto przygotować, choć maleńki kącik do pracy. Miejsce, w którym wygodnie usiądziesz przed laptopem. Przygotujesz konspekt działania twojego bloga na cały 2020 rok i w którym będziesz przygotowywać treści. Mam tutaj na myśli nie tylko pisanie artykułów czy recenzji produktów, ale również rozwój własnych umiejętności czy przygotowywanie zdjęć.

3. Narzędzia niezbędne do pracy jako bloger

Profesjonalny bloger poza komputerem posiada też dobry aparat, którego używa do robienia zdjęć. Prawdę mówiąc, jest to absolutne minimum, jeśli chodzi o niezbędny sprzęt dla blogera. Przydaje się też smartfon do prowadzenia social mediów.

4. Plan działania

W jakich godzinach lub w jakie dni tygodnia (ale tak konkretnie) zamierzasz pisać artykuły na blog? Kiedy odpowiadasz na maile od firm potencjalnie zainteresowanych współpracą z twoim blogiem? A w jakich porach dnia wykonujesz zdjęcia do artykułów na blog? Wielu początkujących blogerów albo osób marzących o zarabianiu na blogu myśli, że blogowanie jest banalnie proste. Ale jeśli przyjrzymy się temu bliżej – jakość tekstów i zdjęć, wygląd twojego bloga i trud, jaki wkładasz każdego dnia w rozwijanie własnych umiejętności, często idą w parze z zarobkami blogera i nowymi ofertami współpracy od firm. Warto zatem ustalić dni i godziny na blogowanie i zapisać je w swoim kalendarzu na 2020 rok.

5. Cele blogowe na 2020 rok

Określ swoje blogowe cele na 2020 rok. Bądź kreatywna! Dla jednych będzie to zwiększenie ilości miesięcznych publikacji, dla innych zwiększenie zarobków na blogu. Ale ważne, aby twoje cele były konkretne i mierzalne. Chciałabyś, aby twój blog stał się najpopularniejszym blogiem lifestylowym 2020 roku? Nic straconego!

Pragniesz, aby w ciągu dwunastu najbliższych miesięcy to twój kanał zyskał miano najpopularniejszego bloga kulinarnego 2020, bloga kosmetycznego 2020, bloga modowego 2020, bloga ogrodniczego 2020, bloga o budowie domu 2020, bloga o domowym budżecie 2020, bloga o urządzaniu wnętrz 2020? A może marzysz o tym, aby w 2020 roku zarobić milion na blogowaniu? Chcesz zdobyć 10 tysięcy obserwujących na Instagramie?

Wszystko jest możliwe! Tylko musisz zapisać swoje cele. Zacząć działać i przekształcić swój cel w mniejsze projekty i zadania do wykonania. Zastanów się jakie czynności, zadania i działania mogą przybliżyć cię do osiągnięcia Twoich celów?

6. Zrozum pracę blogera

Ułóż plan pracy na najbliższe 12 miesięcy. Mogą to być tematy zagadnień, które poruszysz w artykułach albo umiejętności, które chcesz zdobyć lub lista imprez blogerskich 2020, w których pragniesz wziąć udział.

Zaplanuj element każdego zadania. Zastanów się, jak długo potrwa przygotowanie artykułu lub recenzji. Albo czy musisz wynająć profesjonalnego fotografa do zrobienia zdjęć? Zapisz wszystko, co będzie Ci potrzebne do blogowania w 2020 roku.

Uporządkuj swoją pracę:

 • przygotuj listę zadań do wykonania i uporządkuj ją w logicznej kolejności;
 • do każdego zadania określ, ile czasu może zająć jego wykonanie;
 • przyporządkuj listę niezbędnych dodatkowych materiałów oraz koszty inwestycji.

7. Działaj zgodnie z harmonogramem pracy blogera w 2020 roku

Jednym z częstych problemów, jakie obserwuję na wielu blogach, są: nieregularne publikacje i brak spójności. Nie osiągniesz swoich celów związanych z prowadzeniem bloga, jeśli nie zabierzesz się do pracy. Jeśli już spisałaś cele i listę pomysłów oraz zadań do wykonania, to teraz nadszedł czas na ich regularne wykonywanie. Tak wiem, brzmi trochę żmudnie, ale prawda jest taka, że systematyczne działanie daje rezultaty.

8. Doskonal swoje umiejętności

Wiele lat temu w jednej z książek przeczytałam takie mądre zdanie, że ci, którzy mają odwagę nieustannie doskonalić swoje umiejętności, zdecydowanie wyprzedzają konkurencję. Właśnie dlatego na 2020 rok zaplanowałam dla siebie warsztaty fotograficzne, na których chcę uczyć się robić ładnych i estetycznych zdjęć. Ale to nie wszystko, bo zaopatrzyłam się w kilka książek dla copywriterów, które pomogą mi pisać jeszcze lepsze artykuły. Poza tym zapisałam się na szkolenie z obsługi Instagrama, na którym zamierzam poznać wszystkie jego sekrety. Lubię rozwijać swoje umiejętności i myślę, że to zdecydowanie jeszcze nie wszystko. Chciałabym jeszcze wybrać się na szkolenie z pisania artykułów pod względem SEO, aby mieć najnowszą wiedzę na ten temat.

9. Bierz udział w spotkaniach influencerów i bywaj na targach i imprezach tematycznych

Niejednokrotnie już miałam przyjemność uczestniczyć w konferencjach i spotkaniach blogerskich oraz w targach tematycznych związanych z moimi zainteresowaniami. W moim mniemaniu wydarzenia te stanowią istotną część życia blogerki, zarówno tej piszącej o gotowaniu, ogrodzie i kosmetykach, jak i tej poruszającej tematykę domowych finansów, budowy domu i parentingową. Warto pojawiać się i brać czynny udział w konferencjach i spotkaniach dla blogerów i influencerów, bo są one doskonałą okazją do nawiązania kontaktów z innymi blogerami oraz zdobycia wiedzy o działaniu social mediów, formach zarabiania na blogu czy pozycjonowaniu. Zebrałam dla Ciebie informacje o wydarzeniach dla blogerów i blogerek, które odbędą się w 2020 roku.

Spotkania i konferencje blogerskie 2020 – lista:

 • 4 kwietnia 2020 – Blog Beauty Day Poznań 2020, czyli Ogólnopolskie Spotkanie Blogerów kosmetycznych i fryzjerskich podczas Targów beautyVISION i LOOK 2020.
 • 16-17 maja 2020 – konferencja dla blogerek urodowych Meet Beauty 2020 Warszawa
 • 18-20 września 2020 Beauty Days Blogger – największe spotkanie blogerek urodowych w Polsce podczas Międzynarodowych Targów Fryzjerskich i Kosmetycznych.

Spotkania, których dat w tym roku jeszcze nie ogłoszono:

 • Food Blogger Fest 2020 – spotkanie blogerów kulinarnych
 • Influencer Live Poznań – Konferencja dla najlepszych Twórców Internetowych, która dotąd nazywała się Blog Conference Poznań. Strona wydarzenia: https://influencerlive.pl.
 • See Bloggers — największe wydarzenie twórców internetowych w Polsce, strona wydarzenia: .

Ubolewam jedynie, że jest tak mało spotkań blogerów kulinarnych, blogerów ogrodowych czy blogerów zajmujących się tematyką finansów.

Wydarzenia ogrodnicze, modowe i marketingowe 2020, w których warto wziąć udział

W związku z tym, że na moim blogu lifestylowym piszę na bardzo różnorodne tematy, chętnie wybiorę się na różnego rodzaju wydarzenia i targi ogrodnicze, modowe, marketingowe, kulinarne, finansowe oraz związane z urządzaniem wnętrz.

Interesujące targi i wydarzenia 2020, na których warto się pojawić:

 • 13-15 lutego 2020 GARDENIA 2020 – Targi Ogrodnicze i Architektury Krajobrazu Poznań
 • 19-20 lutego 2020 – Targi Mody Poznań
 • 6-7 marca 2020 – Konferencja BOOK MARKETING 2020 Poznań
 • 17-20 marca 2020 – I love marketing Warszawa
 • 20-23 marca 2020 – Green Days – Największe Targi Ogrodnicze w Polsce Warszawa
 • 20-23 marca 2020 – Warsaw Gift&Deco Show – Największe Targi Upominków i Dekoracji w Polsce Warszawa
 • 3-5 września 2020 – ZIELEŃ TO ŻYCIE 2020 – Międzynarodowa Wystawa
 • 23-25 września 2020 Warsaw Food Expo – Międzynarodowe Targi Żywności
 • 8-10 października 2020 BIOEXPO Warsaw – Targi żywności i produktów ekologicznych
 • jesień 2020 Life Balance Congress – Wiodący kongres rozwoju osobistego
 • jesień 2020 Fast Textile – Targi Tekstylne

10. Zadbaj o optymalizację treści pod kontem SEO na swoim blogu

Uważam, że najlepszym sposobem na promocję swojego bloga jest optymalizacja treści pod kątem SEO. Dobrze napisany artykuł (bez dodatkowej promocji) oraz odpowiednio opisane zdjęcia sprawiają, że możesz zyskać tysiące odwiedzających wprost z wyszukiwarek. Choć może się wydawać, że pisanie pod SEO jest czasochłonne, to przekonałam się, że naprawdę nie warto iść na łatwiznę, bo znajomość zasad SEO przynosi mnóstwo korzyści!

11. Koszty prowadzenia bloga w 2020 roku

Profesjonalne blogi to takie z pewną historią, najlepiej regularnie prowadzone od co najmniej kilku miesięcy. Wiele firm podejmuje współpracę jedynie z blogami na własnej domenie. Polecam wykupienie własnej domeny, bo taki blog wygląda zdecydowanie bardziej poważnie i profesjonalnie. Dla mnie niezwykle istotne są również częste publikacje. Im częściej, tym lepiej. Choć początkowo zamierzałam publikować co najmniej jeden artykuł dziennie na dwóch moich blogach, to ogromna ilość zleceń na copywriting oraz życie osobiste sprawiają, że musiałam porzucić ten pomysł. Mimo to udaje mi się regularnie publikować kilka artykułów tygodniowo na każdym z moich blogów. Wiele osób błędnie sądzi, że na blogowaniu się jedynie zarabia. Ale zapewniam Cię, że czasem trzeba ponieść pewne inwestycje, które procentują w przyszłości. I tak do moich kosztów związanych z prowadzeniem bloga zaliczam:
– opłatę za domenę
– opłatę za hosting
– opłatę za zdjęcia zakupione w płatnych stockach
– opłatę za zakupione książki
– bilety wstępu na targi, konferencje i warsztaty
– bilety za dojazd (PKP, taxi) na różne wydarzenia
– koszt zakupu kosmetyków, książek i przedmiotów, które pokazuję na blogu

12. W jaki sposób możesz zarabiać na blogu w 2020 roku?

Jeśli pragniesz wyjść ze swojej strefy komfortu, a jednym z twoich celów związanych z blogowaniem w 2020 roku jest zarabianie na własnym blogu, to okazuje się, że jest na to wiele różnych sposobów.

Sprawdzone metody zarabiania na blogu w 2020 roku:
– linkowanie w istniejących artykułach
– publikacja artykułów sponsorowanych na blogu
– oferuj usługi copywriterskie
– zarabiaj na blogu w programach partnerskich
– sprzedaj e-book lub kurs
– sprzedawaj własne produkty

Choć na pierwszy rzut oka zarabianie w programach partnerskich na blogu może się okazać mało dochodowe, to dojście do poziomu mistrzowskiego wymaga regularnej pracy, ale można dzięki temu zarobić dodatkowo naprawdę świetne pieniądze. Na jednym z programów partnerskich w ciągu kilku miesięcy zarobiłam 348,88 zł. Dla mnie to już bardzo fajna kwota!

13. Napisz dokładnie, gdzie chcesz być do końca 2020 roku

W którym miejscu widzisz swój blog pod koniec 2020 roku? Jeśli możesz o czymś pomyśleć, możesz to zrobić! Zaplanuj zatem dla siebie blogowe wyzwania na cały rok. A pod koniec roku zweryfikuj, jak daleko zaszłaś.

Rok 2020 początkiem lat świetności mojego bloga lifestylowego

W ciągu najbliższych miesięcy skupię się nad aktywnym tworzeniem treści na moim blogu. Mimo iż mam też konta w social mediach, to najwięcej pracy i energii przeznaczę na pisanie artykułów i robienie zdjęć.

Mój pomysł na prowadzenie bloga w 2020 roku? Poznaj sprawdzone patenty!

Gdzie widzisz swój blog pod koniec 2020 roku?

Bo ja zamierzam zdobyć milion unikalnych odwiedzin miesięcznie oraz chcę, aby mój blog lifestylowy sposobynazycie.pl stał się najpopularniejszym i najchętniej czytanym blogiem 2020 roku w kategorii: budowa domu, urządzanie wnętrz, gotowanie, sprzątanie, gospodyni domowa, domowy budżet, moda, zero waste, rośliny doniczkowe i ogród, kosmetyki, recenzje książek, rodzina, praca i biznes.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.