Moje podsumowanie 2019 roku w pracy, życiu i blogowaniu

To był bardzo intensywny rok. Niezwykły w pracy i w blogowaniu oraz obfitujący w mnóstwo niespodzianek. Choć kilka razy upadłam, to miałam odwagę, aby powstać, otrzepać kolana i iść dalej swoją drogą. Zdarzyło mi się popłakać – czasem były to łzy szczęścia. Zamykam 2019 rok z mnóstwem nowych doświadczeń, nowych umiejętności oraz fantastycznymi wspomnieniami. Jaki był dla mnie rok 2019 we własnym biznesie, blogowaniu i życiu?

 

Mówi się, że w życiu nie należy spoglądać wstecz, ale patrzeć w przyszłość. W sumie to mówi się dużo rzeczy, ale nie wszystko jest prawdą. Zamiast robić tego, co „się mówi”, ja od zawsze żyję według własnych zasad. Ostatnie dni roku kalendarzowego to dla mnie zawsze moment podsumowań dobroci, której doświadczyłam w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy.

Już od wielu lat robię takie podsumowania, dzięki nim dostrzegam naukę, którą otrzymałam od życia. Ale takie podsumowanie roku pozwala mi też odpowiednio ukierunkować żagle mojego życia na nowe wyzwania, które planuję dla siebie na kolejne 12 miesięcy, czyli 2020 rok.

Jaki był rok 2019 w życiu rodzinnym?

Jestem prawdziwą szczęściarą! Mam niezwykłego i kochającego męża (dokładnie takiego jak z moich marzeń). Uwielbiam zasypiać i budzić się obok niego każdego dnia. Mamy ciągle nowe plany i marzenia, które powoli się materializują w postaci wymarzonego domu.

Budowa domu w 2019 roku

I rozpoczęła się! Wiosną 2019 roku rozpoczęliśmy budowę wymarzonego domu na niezwykłym kawałku ziemi w naszej miejscowości. Choć był to często trudny, nerwowy i bardzo stresujący czas, to był on również dla nas ciekawym doświadczeniem, również dla naszej relacji. I tak na działce położonej w cichej i spokojnej okolicy na przedmieściach w pobliżu lasu na osiedlu domków jednorodzinnych w mijającym roku wybudowaliśmy wymarzony dom jednorodzinny.

Aktualnie jesteśmy na etapie zwanym stan surowy zamknięty – czyli mamy mury, dach, okna, drzwi od kotłowni, a wewnątrz wszystkie instalacje oraz wylane posadzki jastrychowe (właściwe) i dodatkowo wymurowane schodki do garażu.

W 2019 roku poruszyłam następujące tematy związane z budową domu i związanymi z nią kosztami:

Jak wybrać okna dachowe do nowego domu?

Rok 2019 w prowadzeniu własnej firm i blogowaniu?

Rozwijanie własnego biznesu jest bardzo pasjonujące. Jestem copywriterką, blogerką, wirtualną asystentką i nie tylko. Każdego dnia wykonuję zlecenia dla różnych firm, dzięki czemu mam też wkład w rozwój biznesów innych ludzi.

Praca we własnej firmie mnie inspiruje i dodaje mi skrzydeł. Pozwala rozwijać nawet najdziwniejsze pomysły, które często okazują się strzałem w dziesiątkę. Mimo iż często pracuję więcej niż osiem etatowych godzin, to czasem zdarza mi się zastanawiać, kiedy pójdę do pracy. A wszystko dlatego, że mój biznes jest dla mnie miejscem, w którym doskonale się bawię – robiąc to, co kocham. Druga połowa roku była niezwykle pracowita. Coraz więcej zleceń na copywriting i prowadzenie blogów oraz social mediów dla firm sprawia, że nie mam już tak wiele czasu, jak kiedyś na prowadzenie moich blogów. Ale ma to też swoje zalety – mam przyjemność pracować z fantastycznymi ludźmi oraz pomagam im rozwijać ich biznesy i zwiększać zarobki. Jako blogerka lifestylowa miałam okazję wziąć udział w spotkaniach blogerów i influencerów na targach kosmetycznych czy ogrodniczych takich jak:

W 2019 roku na blogu pojawiły się na ten temat artykuły:

jak zarabiać przez internet? copywriterka, wirtualna asystentka, usługi public relations

Realizacja marzeń i celów w 2019 roku

Czasem zastanawiam się, jak to jest z tymi celami i marzeniami. Czy mamy na nie duży wpływ? Często zdarza się, że bardzo czegoś pragniemy, a jednak to się nie spełnia. Są takie zakamarki mojego życia, w których nie czuję się spełniona, mimo poczynionych starań w kierunku osiągnięcia założonych celów czy realizacji marzeń.

Mimo wszystko ciągle szukam drogi, która pomoże mi w ich realizacji. Ostatnio w moim życiu pojawiają się mądrzy ludzie oraz buddyzm. I jedna – powracająca jak bumerang złota myśl – „chcesz być szczęśliwa? To bądź!”. Proste słowa, które dają wskazówkę. Podpowiadają, aby nie uzależniać swojego szczęścia od posiadania. Bo możemy być szczęśliwi tu i teraz bez względu na wszystko, jeśli tylko podejmiemy taką decyzję. I ta złota myśl będzie moim mottem kolejnego roku.

Ale w kwestii realizacji marzeń – jest dom, który już stoi! A dodatkowo ja w wolnych chwilach zajmuję się rozwijaniem domowej uprawy roślin, ciągle wzbogacam ją w nowe nabytki, a czasem z sukcesem uda mi się wyhodować roślinki egzotyczne z nasionek.

Rok 2019 w urządzaniu wnętrz

Prawdę mówiąc, urządzanie wnętrz to kwestia, którą zaczęłam zgłębiać jako konsekwencję budowy domu. Który przecież trzeba będzie urządzić! I tutaj wchodzę ja – cała rozanielona, bo będę mogła stworzyć wspólnie z mężem wymarzone wnętrza – do pracy, relaksu i odpoczynku. Jeszcze przed rozpoczęciem budowy domu zaczęłam zgłębiać temat urządzania wnętrz, i tak w 2019 roku poruszyłam kwestie:

Czego w 2019 roku nauczyłam się o zero waste?

Choć pewnie nigdy nie zostanę prymuską, jeśli chodzi o filozofię zero waste, to zainteresowałam się nią z kilku powodów. Ponieważ ważne są dla mnie losy środowiska naturalnego oraz już teraz zatrważająca jest dla mnie ilość odpadów, które generuje nasze dwuosobowe gospodarstwo domowe.

Ponadto zero waste uczy rozsądnych i przemyślanych zakupów oraz gospodarowania jedzeniem. Czyli podpowiada, jak nie kupować niepotrzebnych bibelotów i nie zagracać nimi naszej przestrzeni życiowej, jak pozbywać się tego, co nie jest nam już potrzebne oraz że możemy naprawiać, zamiast biec do sklepu po nowy produkt, który się zepsuł. Konsekwencją stosowania zasad zero waste lub less waste w życiu jest zatem nie tylko mniejsza ilość generowanych śmieci, ale również większe oszczędności. Moje sposoby na zero waste w 2019 roku opisałam w artykułach:

19 sprawdzonych patentów na ograniczenie produkcji śmieci w naszym domu blog zero waste sposobynazycie

Rok 2019 w modzie?

Jako bizneswoman, ale także kobieta chcę zawsze wyglądać doskonale. Dlatego postanowiłam, że będę zwracać zdecydowanie większą uwagę na odzież, którą noszę. Sięgam po ubrania wysokiej jakości, a moje zakupowe decyzje dotyczące odzieży są bardzo przemyślane. W związku z tym na moim blogu lifestylowym zamierzam dzielić się częściej sposobami wyjątkowe stylizacje damskie i męskie. Poruszam także tematykę damskiej i męskiej bielizny, obuwia, dodatków i akcesoriów. Podpowiadam, gdzie warto kupić dobrej jakości odzież damską i męską, ale także jak o nią dbać, aby posłużyła naprawdę dług. W 2019 roku na moim blogu w kategorii moda pojawiły się następujące artykuły:

Elegancka czerwona sukienka na wesele

Rok 2019 w ogrodzie

Mimo iż w sierpniu 2019 sprzedaliśmy naszą działkę ogrodową w Rodzinnych Ogrodach Działkowych, to nie ustaję w zdobywaniu wiedzy dotyczącej urządzania ogrodu, pielęgnacji roślin ogrodowych, a równocześnie ciągle rozwijam swoją pasję związaną z pielęgnacją roślin doniczkowych. W wolnych chwilach chętnie oglądam programy telewizyjne dla ogrodników takie jak „Rok w ogrodzie” w telewizyjnej 1 czy „Nowa Maja w ogrodzie” na HGTV.

Prowadzenie tego bloga rozpaliło we mnie ponownie pasję do roślin. Zaczęłam się przyglądać tym, które już posiadam. Chętniej ich doglądam oraz zdecydowanie roztropniej je pielęgnuje. A ponadto zaczęłam hodować rośliny tropikalne z nasionek, którymi w przyszłości wypełnię mój nowy dom. W 2019 roku poruszyłam następujące ogrodowe tematy:

jak ratować pszczoły

Postanowiłam też wydzielić z ogrodu podkategorię „kwiaty doniczkowe” i tutaj przygotowałam materiały:

Gerbera doniczkowa uprawa

Lista książek przeczytanych w 2019 roku

Od zawsze lubię czytać książki. Stawiam na poradniki, biografie, książki związane z prowadzeniem biznesu oraz rozwijaniem moich zainteresowań i tak w 2019 roku przygotowałam następujące recenzje:

Recenzja książki pt. Sekrety Koreańskiego Piękna. Przełomowy przewodnik po pielęgnacji skóry i makijażu

Jaki był rok 2019 dla mnie jako gospodyni domowej?

Kolejną zaletą prowadzenia bloga sposoby na życie jest fakt, że znienawidzone prace domowe stają się przyjemnością. Szukam prostych, łatwych i tanich patentów, które ułatwią wszystkie codzienne czynności każdej Pani Domu, takie jak sprzątanie, pranie, zmywanie czy prasowanie. Ciągle poszukuję naturalnych i bezpiecznych dla ludzi oraz środowiska naturalnego środków czystości. W 2019 roku w kategorii Gospodyni Domowa pojawiły się artykuły:

dwustronna patelnia Titanium Jumbo Grill Happycall

Jaki był rok 2019 pod względem oszczędności oraz w domowym budżecie?

Prowadzenie i kontrola domowego budżetu pozwala mi zapanować nad comiesięcznymi wydatkami. Ale nauczyłam się też, że na nasze finanse wpływa także odpowiednie przechowywanie i szanowanie jedzenia. Przykładowo kromki chleba z poprzedniego dnia można przetworzyć na pyszne zapiekanki. A jeśli zostanie czerstwy chleb po świętach to suszę go i ścieram na tarce. W ten sposób mam bułkę tartą, której już nie muszę kupować w sklepie i nie wyrzucam jedzenia.

Nieustannie poszukuję sposobów na znalezienie oszczędności w domowym budżecie. Bardzo pomagają mi w tym comiesięczne podsumowania wydatków i przychodów. Stały się one częścią mojej codziennej rutyny i podpowiadają, w jaki sposób kreatywnie podchodzić do kwestii oszczędności oraz ograniczyć wydawanie pieniędzy.

Nauczyłam się szanować pieniądze i znalazłam sprawdzony sposób na gromadzenie oszczędności, który „nie boli” domowego budżetu. Mianowicie staram się sprzedać niepotrzebne bibeloty, książki czy ubrania, których nie potrzebuję lub nie noszę. I wszystkie takie przychody niespodzianki wrzucam do świnki skarbonki. To zadziwiające, ale takie drobne kwoty sprawiły, że w ciągu 2019 roku w mojej skarbonce zebrałam 2387,10 zł. Zachęcam do lektury artykułów związanych z finansami i domowym budżetem, które pojawiły się na moim blogu w 2019 roku:

domowy budżet blog

Moje kosmetyczne odkrycia 2019 roku

Poszukuję idealnych kosmetyków, które bezkompromisowo zadbają o moją skórę i włosy. Nie muszą to być najdroższe perfumy, kosmetyki do makijażu czy innowacyjne preparaty do pielęgnacji ciała. Ważny jest dla mnie ich skład i działanie bez powodowania skutków ubocznych. I tak w 2019 roku napisałam na ten temat następujące artykuły:

Ultracienkie bawełniane podpaski ze skrzydełkami na dzień Soft Masmi

Co sprawiło mi największą frajdę w 2019 roku?

Oczywiście była to budowa wymarzonego domu oraz projekt urządzania ogrodu. Jest to mimo wszystko niesamowita przygoda. Poza tym ogromną radość daje mi domowa uprawa roślin tropikalnych, szczególnie tych, które uda się wyhodować samodzielnie z nasionka. Niesamowitą satysfakcję daje mi również własny biznes i prowadzenie bloga SposobyNaZycie oraz rozwijanie własnych umiejętności i zdolności.

Moje podsumowanie 2019 roku w pracy, życiu i blogowaniu

Jaki był rok 2019?

Lubię robić podsumowania roku. Są one dla mnie niczym rachunek sumienia, który podpowiada mi, co zrobiłam dobrze, jakie cele zrealizowałam oraz w którym miejscu się znajduję. Czy potrafię realizować swoje cele i marzenia? Czego nie udało się osiągnąć? To jedynie kilka pytań, na które odpowiedzi znajduję w każdym podsumowaniu. Już zdążyłam zrozumieć, że życie nie polega jedynie na nudnym paśmie sukcesów. Wiem, że jest ono sinusoidą, składającą się z problemów, trudności oraz chwil szczęścia i przyjemności. Staram się z każdego – nawet tego trudnego – wydarzenia wyciągać wnioski. I działać, mimo wszystko działać, w kierunku realizacji moich (naszych) marzeń oraz osiągania założonych celów. Uważam, że to był – obfitujący w mnóstwo pozytywów – rok. Za wszystko, co doświadczyłam – dziękuję!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.