Moje podsumowanie 2020 roku w pracy, życiu i blogowaniu

To był niezwykły, piękny i cudowny rok. W pracy, blogowaniu oraz życiu osobistym obfitował w mnóstwo niespodzianek – tych zaplanowanych i zupełnie niespodziewanych. Choć były wzloty i upadki, to zawsze podnosiłam się, by otrzepać kolana i iść dalej. Obfitował w mnóstwo wzruszeń i łez szczęścia. Rok 2020 zamykam bogatsza o nowe doświadczenia, umiejętności oraz niezwykłe wspomnienia. Jaki był dla mnie rok 2020 we własnym biznesie, życiu i blogowaniu?

Lubię te magiczne chwile w ostatnich dniach roku, kiedy przyglądam się mijającemu rokowi kalendarzowemu. Tym razem podczas robienia rachunku sumienia z ostatnich 12-miesięcy zdałam sobie sprawę, że rok 2020 był dla mnie magiczny. Tym razem na zrobienie takiego podsumowania znalazłam moment dopiero w Sylwestra, a to dzięki wyjątkowemu cudowi w postaci mojego ukochanego dziecka. Czego doświadczyłam w 2020 roku?

Jaki był rok 2020 w życiu rodzinnym?

Absolutna petarda! Już rok temu – w sylwestra 2019 – czułam, że tym razem się udało! Po wielu latach starań. Zrobiłam testy ciążowe i pojawiły się 2 niewyraźne kreski. Wizyta u ginekologa nie wyjaśniła wątpliwości, bo było zbyt wcześnie, aby cokolwiek zobaczyć na USG. Zrobiłam badania krwi. Powtórzyłam, aby potwierdzić czy poziom hormonów beta hCG wzrasta, bo to oznaczało, że prawdopodobnie z ciążą wszystko ok. Pod koniec pierwszego trymestru jechaliśmy do Wrocławia na badanie prenatalne – takie, które ma potwierdzić, że dziecko, które noszę w swoim łonie, jest zdrowe.

Pamiętam, że całe dwie godziny w trakcie drogi odmawiałam swój własny różaniec, wysyłając pozytywne myśli do Wszechświata – aby z maluszkiem było wszystko w porządku. Dopiero po tym badaniu (a dowiedzieliśmy się, że będziemy mieli synka), pochwaliliśmy się najbliższym, że na 8 rocznicę ślubu spełni się nasze marzenie i powiększy nam się rodzina. Tak też było, we wrześniu 2020 zostałam mamą! Ostatnie kilka lat przygotowywałam się do tej roli. O dziecko staraliśmy się 4 lata, 3 lata jeździliśmy po różnych lekarzach i specjalistach. Natomiast 29 września 2020 na świecie pojawił się cud w postaci naszego Małego Księcia. Natomiast miesiąc później, dokładnie 30 października 2020 roku, przeprowadziliśmy się do nowego domu.

W 2020 roku poruszyłam następujące tematy związane z życiem rodzinnym:

 

Moda ciążowa: absolutne must-have mojej ciążowej garderoby odzież ciążowa blog parentingowy

Budowa domu w 2020 roku

W 2020 roku zakończyliśmy budowę domu. Jeśli chodzi o relacjonowanie i opisywanie kolejnych etapów budowy, to trochę nawaliłam, ale obiecuję poprawę. Nadrobię wszystko niebawem.

W 2020 roku poruszyłam następujące tematy związane z budową domu:

Budowa domu krok po kroku: docieplenie elewacji

Urządzanie domu w 2020 roku

Urządzanie domu jest szalenie fascynujące. Dobór dekoracji, mebli, urządzeń AGD i RTV to niezwykła podróż, która sprawia, że zestawiając ze sobą odpowiednio różne elementy, czujemy się dobrze w każdym wnętrzu naszego domu.

Choć częściowo dom jest już umeblowany, to jeszcze sporo pracy przede mną. Czekamy na narożnik w kolorze butelkowej zieleni oraz białe meble do całego domu. Przede mną jeszcze wybór firanek i zasłon – marzę o tym, aby zamówić je na wymiar do całego domu takie same. Z pewnością potrzebny będzie jeszcze stylowy dywanik do kuchni oraz dywan do salonu, który znajdzie się przed kanapą oraz stolik kawowy. Muszę jeszcze kupić lustro, które powieśmy nad kominkiem oraz lustro do holu, aby móc się przeglądać przed wyjściem z domu (albo i po wejściu do domu).

W 2020 roku poruszyłam następujące tematy związane z urządzaniem wnętrz:

jak wybrać komfortowy materac do spania kobiecy blog lifestylowy sposobynazycie.pl

Moda w 2020 roku

Muszę się przyznać, że zabawa modą oraz codziennymi stylizacjami sprawia mi coraz większą frajdę i przynosi mnóstwo radości. Dawniej nie przykładałam zbyt dużej uwagi do ubrań, które nosiłam. Już od kilku lat, na szczęście, to się zmienia. Lubię wyszukiwać, zarówno w sklepach online jak i w lumpeksach, absolutne perełki modowe. Nie zawsze oznacza to, że tworzę stylizacje podążając za aktualnymi trendami modowymi. Raczej noszę to, w czym dobrze się czuję.

W 2020 roku poruszyłam następujące tematy związane z modą:

Poznaj 4 wskazówki, dzięki którym dobierzesz spodnie idealne do swojej figury i stylu życia

Rośliny i ogród w 2020 roku

Ostatnie miesiące sprawiły, że miałam możliwość poznać i przygarnąć wiele roślin doniczkowych. Wiele z nich dostałam od siostry, inne kupiłam w marketach czy w kwiaciarniach online. Nie wszystkie się ze mną polubiły i istnieją do dziś. Mimo to nie ustaję i ciągle poszukuję nowych roślin doniczkowych, którymi dekoruję nasz nowy dom. Co ciekawe zauważam, że najlepiej mają się roślinki kupione w marketach za kilka złotych, najczęściej kosztują 1-5 zł.

Przed nami urządzanie ogrodu wokół domu, już nie mogę się doczekać. Zaczęłam się też przygotowywać, zdobywając wiedzę na temat roślin ogrodowych, mebli ogrodowych oraz niezbędnych elementów architektury ogrodowej. Każdy etap urządzania ogrodu zamierzam w 2021 roku opisywać na moim blogu. A w 2020 roku poruszyłam następujące tematy związane z roślinami doniczkowymi oraz ogrodem:

Wianek na drzwi - historia, symbolika, trendy

Jaki był rok 2020 dla mnie jako gospodyni domowej?

Nie powiem, że nawaliłam jako gospodyni domowa. Po prostu czas ciąży sprawił, że musiałam ograniczyć niektóre prace i więcej wypoczywać.

Wspólnie z mężem ustaliliśmy, że na ten czas (szczególnie że w bloku nie mieliśmy zmywarki), zamiast przygotowywać domowe obiady, będziemy je zamawiać z cateringu. Było to doskonałe posunięcie, bo czas pandemii sprawił, że obawialiśmy się o swoje zdrowie. Ponadto ja nie mogłam dźwigać (a wiadomo, zakupy lekkie nie są). Zaś mąż miał trochę mniej czasu na takie zadania jak zakupy, bo pilnował na budowie firm, które wykańczały nasz dom (a do tego nas nerwowo). Zatem postanowiliśmy wspierać lokalne restauracje. A ma to też taki plus, że możemy rzadziej jeździć na zakupy. Po przeprowadzce do nowego domu, która nastąpiła 30 października 2020, mimo iż był to miesiąc po porodzie, powoli, we własnym tempie zaczęłam sprzątać – z pomocą siostry i teściowej.

Teraz uwielbiam ten moment ogarniania domu. Chociaż metrów kwadratowych do posprzątania mam 4 x więcej niż miałam w bloku, to nawet nie mogę się doczekać, aby zamknąć komputer, odpalić odkurzacz lub wziąć mopa i wysprzątać dom. Jest to dla mnie z pewnością forma odprężenia, sportu i czas na medytację. Nawet kiedy zabieram się za sprzątanie, mówię do męża, że właśnie idę na fitness. I coś w tym jest, bo w wysprzątanym domu czuję się zmęczona (bo jest co sprzątać), ale szczęśliwa.

Nie mogę zapomnieć o zmywarce – to cudo, które ułatwia życie każdej pani domu, nawet w 3-osobowej rodzinie. Swoją drogą obawiałam się, że będziemy musieli zbierać naczynia do zmywarki przez tydzień (szczególnie gdy nie gotuję obiadów), a okazuje się, że zmywarka pracuje co drugi dzień.

W 2020 roku poruszyłam następujące tematy w kategorii gospodyni domowa na moim blogu:

Babka piernikowa i kawa piernikowa sposobem na pozytywny nastrój przed świętami

O czym w 2020 roku pisałam w kategorii po godzinach na moim blogu?

Choć pandemia koronawirusa nie pozwoliła nam na zbyt wiele wyjazdów w minionym roku kalendarzowym, to mogliśmy zaplanować kolejne wyjazdy, które mam nadzieje już niebawem. Ale w kategorii po godzinach na moim blogu piszę nie tylko o podróżach.

W 2020 roku poruszyłam następujące tematy związane z kategorią po godzinach:

Szyte kwiaty z materiału blog

Rok 2020 w kategorii zdrowie i uroda

Tematyka zdrowotno-urodowa jest dla mnie bardzo istotna. Szukam prostych i intrygujących sposobów, które znacząco wpłyną na zdrowie, poprawę samopoczucia oraz urodę.

W 2020 roku poruszyłam następujące tematy związane ze zdrowiem i urodą:

Kalendarz adwentowy z kosmetykami - dlaczego warto go kupić?

Jaki był rok 2020 pod względem oszczędności i finansów?

Domowy budżet, finanse i oszczędności sprawiają, że mam poczucie bezpieczeństwa finansowego. Właśnie dlatego w każdym miesiącu analizuję nasze wydatki i zarobki. Szukam oszczędności, dokonuję sprytnych zakupów, eliminuję zbędne wydatki. Wszystko po to, by móc otaczać się pięknymi przedmiotami, ale kupować je w rozsądnych cenach.

W 2020 roku poruszyłam następujące tematy związane finansami, domowym budżetem i oszczędzaniem:

Domowy budżet marzec 2020 i jak oszczędzać pieniądze w czasach koronawirusa?

Rok 2020 w prowadzeniu własnej firm i blogowaniu?

Szczerze przyznam, że mnóstwo czasu w kończącym się właśnie roku kalendarzowym poświęciłam odpoczywaniu. Choć nieustannie do głowy przychodzą mi genialne tematy, które warto poruszyć na moim blogu lifestylowym, to najczęściej lądują na specjalnej liście. Pierwsze trzy kwartały skupiłam się na odpoczynku i odprężaniu, ze względu na ciążę.

Od kiedy zaś maluszek pojawił się na świecie, a do tego przeprowadziliśmy się do wymarzonego domu, czasu na pracę i blogowanie jest zdecydowanie mniej. Niemniej jednak pisanie jest moją pasją i potrafię znaleźć na to czas. Pandemia koronawirusa co prawda sprawiła, że spotkania blogerów i influencerów się nie odbyły. Mimo to, w ramach wsparcia biznesów znajomych, chętnie promowałam blog SposobyNaZycie.pl oraz usługi copywritingu, które świadczę, na portalach zaprzyjaźnionej koleżanki biznes woman.

Rok 2020 był czasem współpracy z wieloma znanymi – nie tylko w Polsce – markami, co szalenie mnie cieszy. Zawsze, kiedy znana wszystkim firma chce podjąć ze mną współpracę, nawet jeśli nie poczujemy wspólnego flow i nie dojdzie do transakcji, moje ego jest mocno połechtane, a ja czuje się dowartościowana.

W 2020 roku poruszyłam następujące tematy związane z blogowaniem i prowadzeniem własnej firmy:

7 lat prowadzenia własnej firmy - jak zarabia blogerka, copywriterka i wirtualna asystentka? cz. 1

Czego nauczyłam się o zero waste w 2020 roku?

Nieustannie staram się uczyć i wprowadzać w naszym codziennym życiu filozofię zero waste. Nie marnujemy żywności, ale czasem coś się zepsuje. Posiadamy kompostownik, do którego trafiają organiczne odpadki. Sprzedaję i rozdaję niepotrzebne bibeloty albo staram się nadać wielu przedmiotom drugie życie. Mnóstwo z nich, takich jak np. szklane słoiczki czy butelki wykorzystuję ponownie.

W 2020 roku poruszyłam następujące tematy związane z filozofią zero waste:

Recenzja książki pt. "Każdemu jego śmietnik. Szkice o śmieciach i śmietniskach"

Realizacja celów i marzeń w 2020 roku

Absolutnie koniecznie miej marzenia. I z całych sił dąż do ich spełnienia. Nie oglądaj się za niczym. Wzoruj się na osobach, które już są tam, gdzie ty pragniesz dotrzeć. Ale działaj! Nie poddawaj się pomimo trudu, bólu, zniechęcenia.

Mijający rok był absolutnie fantastyczny! Urodził się nasz ukochany synek, przeprowadziliśmy się do nowego domu. Spełniliśmy mnóstwo naszych pragnień, osiągnęliśmy wiele z obranych celów. Nareszcie mogę się spełniać w roli mamy. Także w przypadku własnego biznesu i celów związanych z firmą myślę, że wszystko układa się doskonale. Jestem wzruszona i niebywale wdzięczna za ten etap mojego życia. Za małżeństwo i niezwykłą relację z moim mężem. Za macierzyństwo i wszystko, czego synek uczy mnie każdego dnia. Za własny biznes, za to, że nie muszę mu poświęcać tak dużo czasu, a mogę mieć naprawdę przyzwoite zarobki.

Teraz nareszcie wiem, że żyję. Każdego wieczoru jestem niesamowicie wyczerpana i zmęczona. Łączenie obowiązków młodej mamy, pani domu oraz kobiety prowadzącej własny biznes nie jest proste ani łatwe. Bywa, że trzeba stawać na głowie, aby zadbać o wszystkie potrzeby dziecka i nie zawalić terminów obiecanych klientom. Jednak da się to wszystko połączyć, a to daje ogromną satysfakcję i szczęście. Jestem absolutnie szczęśliwa.

Niczego nie oczekuję, cieszę się tym, co mam i czego doświadczam!

Co sprawiło mi największą frajdę w 2020 roku?

Bez dwóch zdań było to urodzenie ukochanego dziecka oraz przeprowadzka i urządzanie nowego domu. Spełniły się dwa moje ogromne marzenia, za co jestem absolutnie wdzięczna. Nieustannie rozwijam również moją amatorską uprawę roślin doniczkowych oraz prowadzę własną firmę, co daje mnóstwo radości i spełnienia.

Moje podsumowanie 2020 roku w pracy, życiu i blogowaniu kobiecy blog lifestylowy sposobynazycie

Jaki był rok 2020?

Cudowny. Niesamowity. Obfitujący w wiele darów. Pomyślny. Szczęśliwy. Obfity. Zrealizowaliśmy dwa marzenia. Firma ma się dobrze. Mimo iż teraz staram się nauczyć jak funkcjonować w nowej rzeczywistości – jako mama oraz pani domu i kobieta prowadząca własną firmę – to jest pięknie! I mam nadzieję, że tak pozostanie.

6 odpowiedzi do “Moje podsumowanie 2020 roku w pracy, życiu i blogowaniu”

  1. Genialne podsumowanie, bardzo miło mi się je czytało, w wielu kwestach się z Panią zgodzę, bo od dawna śledzę już Pani bloga. Czekam na więcej ,pozdrawiam : )

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.