Moje podsumowanie 2021 roku w pracy, życiu i blogowaniu

Ostatnie dni roku kalendarzowego to dla mnie czas podsumowań oraz opracowywania celów do osiągnięcia na nowy rok. Minione 12 miesięcy obfitowało w mnóstwo niespodzianek zarówno w pracy, jak i życiu osobistym i blogowaniu. Rok 2021 kończę bogatsza o nowe doświadczenia, umiejętności i wspomnienia jako mama, żona, Wirtualna Asystentka, blogerka, redaktor kosmetyczna i copywriterka. Jakie zmiany zaobserwowałam w biznesie, moim życiu oraz blogowaniu w 2021 roku?

Rachunek sumienia 2021 roku

Tworzenie rachunku sumienia z minionych 12 miesięcy sprawia, że dostrzegam w swoim życiu wiele dobra, niezwykłych chwil oraz magii. Choć to nigdy nie jest tak, jak wygląda od strony postronnego obserwatora, czyli nie wszystko w życiu spada jak przysłowiowa manna z nieba, czy pojawia się bez wysiłku. Najczęściej sukces opatrzony jest mnóstwem pracy, czasem cierpieniem czy różnorodnymi wyrzeczeniami. Niestety tej drogi do osiągnięcia sukcesu – bez względu na dziedzinę – nie dostrzegają osoby, które widzą jedynie efekt końcowy. Czego doświadczyłam w 2021 roku?

Jaki był rok 2021 w życiu rodzinnym?

Kiedy w naszym życiu pojawiło się dziecko, wszystko nabrało innych barw – bardziej intensywnych. Choć oczywiście nowy członek rodziny daje nam w kość, bo jesteśmy niewyspani i przemęczeni, to zapewnia także niesamowitą dawkę uśmiechu, szczęścia i radości. I mimo tych cieni rodzicielstwa oraz tego, że nie jest idealnie, bo dziecko czasem płacze i jest marudne, to spędzamy wspólnie mnóstwo czasu i celebrujemy te chwile razem.

Zachęcam do lektury artykułów związanych z rodziną, które pojawiły się na moim blogu o rodzinie w 2021 roku:

Jaki był rok 2021, jeśli chodzi o budowę domu?

Choć budowę domu zakończyliśmy w 2020 roku, to na moim blogu o budowie domu nadal nadrabiam zaległości i publikuję artykuły związane z kolejnymi etapami budowy. Idzie mi to trochę żmudnie, ze względu na łączenie macierzyństwa i kariery zawodowej. Z tej też przyczyny w minionym roku kalendarzowym pojawiły się jedynie 2 artykuły w kategorii budowa domu. Obiecuję poprawę i postaram się niebawem zakończyć ten cykl tematyczny.

Zachęcam do lektury artykułów związanych z budową domu, które pojawiły się na moim blogu o budowie domu w 2021 roku:

Jaki był rok 2021 pod względem oszczędności i finansów?

Domowy budżet, oszczędzanie i finanse to temat, który jest mi bliski, ale zauważyłam również, że treści na ten temat polubili moi czytelnicy, gdyż chętnie powracają do artykułów dotyczących finansów i oszczędzania. Dla mnie temat pieniędzy jest bardzo istotny, ponieważ daje mi poczucie bezpieczeństwa finansowego. Właśnie dlatego na moim popularnym blogu o finansach i oszczędzaniu tak chętnie przyglądam się naszym zarobkom i wydatkom, poszukuję sposobów na oszczędne życie, dzielę się trickami, które pozwolą dokonywać mądrych i przemyślanych zakupów oraz wyeliminować zbędne wydatki. Uważam, że finanse powinny być ważnym tematem w życiu każdej rodziny, dlatego niebawem poszukam kolejnych pomysłów i sposobów na oszczędzanie w życiu.

Zachęcam do lektury artykułów związanych z finansami, które pojawiły się na moim blogu o finansach i oszczędzaniu w 2021 roku:

Blog o finansach, prowadzeniu budżetu i oszczędnościach w domu i firmie

Urządzanie domu w 2021 roku

Choć większość domu jest już urządzona, to dla mnie wyszukiwanie wyjątkowych dekoracji i mebli jest szalenie pasjonujące. Po roku mieszkania w nowym domu nadal istnieje mnóstwo elementów, jeśli chodzi o urządzanie i dekoracje wnętrz, które wymagają dopieszczenia. Może to głupio zabrzmi, ale prawdą jest, że w kilku miejscach brakuje nam lamp (wiszą same żarówki), musimy też popracować nad urządzeniem garażu, kotłowni i spiżarni. Przydałyby się tam półki, które ułatwią przechowywanie i utrzymywanie porządku w tych pomieszczeniach gospodarczych. Dodatkowo są jeszcze takie miejsca, które wymagają dopieszczenia i dobrania odpowiednich elementów dekoracyjnych, tylko ciekawy świata synek chwilowo uniemożliwia takie całkowite dopieszczenie wnętrz. Dlatego cieszę się, że mam jeszcze czas na to, by spokojnie i bez pośpiechu poszukiwać wyjątkowych dekoracji, które sprawią, że wnętrza naszego domu staną się jeszcze piękniejsze i bardziej eleganckie.

Zachęcam do lektury artykułów związanych z urządzaniem i dekoracją wnętrz, które pojawiły się na moim blogu o urządzaniu i dekoracji wnętrz w 2021 roku:

Modna ściana z cegły w domu - trendy, aranżacje najlepszy blog o urządzaniu i dekoracji wnętrz sposobynazycie.pl

Jaki był rok 2021 dla mnie jako gospodyni domowej?

Mimo iż regularnie nie gotuję, to jednak mogę nazwać się Panią Domu i gospodynią domową. Nadal zamawiamy obiady z lokalnej restauracji, ponieważ to rozwiązanie ułatwia mi łączenie pracy zawodowej z macierzyństwem. Lubię czasem przygotować pyszną sałatkę lub zapiekanki na kolację albo domowy deser.

Poza tym na popularnym blogu Pani Domu poszukuję sprytnych sposobów na sprzątanie, które doceni każda mama. Soboty przeznaczam na zrobienie prania, zmywarkę włączam 2-3 razy w tygodniu. Nieustannie szukam też urządzeń AGD, które przejmą za mnie część obowiązków gospodyni domowej. Znalazłam już dwóch takich pomocników – odkurzacz ręczny bezprzewodowy i robot sprzątająco-mopujący. Na blogu Pani Domu poruszam tematykę gotowania, sprzątania, Świąt Bożego Narodzenia, Wielkanocy oraz Zero Waste.

Zachęcam do lektury artykułów związanych z gotowaniem, sprzątaniem i ogarnianiem domu, które pojawiły się na moim blogu Gospodyni Domowej o sprzątaniu i gotowaniu w 2021 roku:

Pyszne domowe zapiekanki z chleba z pieczarkami, wędliną i serem - blog kulinarny sposobynazycie.pl

Jaki był rok 2021 w prowadzeniu własnej firmy?

Łączenie pracy zawodowej z wychowywaniem dziecka to niesamowicie trudne zadanie. Choć w minionym roku nie pracowałam już kilkanaście godzin na dobę, jak przed urodzeniem dziecka, to okazuje się, że wydajna praca przez kilka godzin dziennie może zapewnić świetne zarobki. Jako redaktor kosmetyczna, Wirtualna Asystentka, blogerka i copywriterka mogę pracować w domowym zaciszu, kiedy synek śpi lub bawi się samodzielnie. Często też nadrabiam zaległości wieczorami i nocą.

Praca w domu jako freelancerka daje mi odskocznię od pieluch, a także możliwość rozwijania siebie i własnego biznesu. Praca zawodowa, kontakt z innymi ludźmi oraz pisanie, które jest moją pasją – wszystko to zapewnia mi równowagę w życiu, sprawia, że jestem szczęśliwą mamą i kobietą prowadzącą własną firmę. Choć często przemęczoną to doceniam to, że mogę pracować z pięknego gabinetu w zaciszu mojego domu, opiekować się dzieckiem i dodatkowo zarabiać.

Zachęcam do lektury artykułów związanych z pracą, biznesem i prowadzeniem własnej firmy, które pojawiły się na moim blogu o pracy i biznesie w 2021 roku:

Zestaw ageLOC® LumiSpa™ Accent & Ideal Eyes Nu Skin nagrodzony Diamentem Beauty 2021

Jaki był rok 2021 w ogrodzie oraz w tematyce moich roślin doniczkowych?

Rok 2021 to dla nas początek prac ogrodowych oraz urządzania ogrodu wokół nowego domu. Mamy już ogromny trawnik, warzywnik, łąkę kwietną i sad oraz rośliny doniczkowe na tarasie i balkonach. Przed nami dalsze etapy urządzania ogrodu, za które zabierzemy się w kolejnym roku kalendarzowym. Rozpoczniemy od wsadzenia szpaleru choinek, które zapewnią nam ochronę przed wiatrem. Potrzebujemy też mebli tarasowych, placu zabaw dla dziecka, huśtawek, ławeczek oraz mnóstwa roślin, a ich dobór zamierzamy skonsultować z architektem zajmującym się projektowaniem ogrodów. Uwielbiam otaczać się zielenią, dlatego na moim popularnym blogu lifestylowym znalazło się miejsce na blog o roślinach doniczkowych oraz blog ogrodniczy.

Zachęcam do lektury artykułów związanych roślinami oraz urządzaniem ogrodu, które pojawiły się na moim blogu ogrodniczym oraz blogu o roślinach domowych w 2021 roku:

Jaki był dla mnie rok 2021 w blogowaniu?

Blogowanie to cudowny sposób zarabiania na życie w zaciszu własnego domu, szczególnie dla osoby takiej jak ja, która uwielbia pisać teksty. Blog lifestylowy SposobyNaZycie.pl jest inspirowany moją codziennością, stylem życia, bieżącymi doświadczeniami i wydarzeniami. Piszę na nim o budowie domu, macierzyństwie, urządzaniu domu i ogrodu, domowym budżecie i sposobach na wprowadzenie oszczędności w życiu.

Prowadzenie bloga to praca, która pozwala mi rozwijać karierę zawodową oraz spełniać się w roli mamy. Jako copywriterka freelancerka oferuję usługi copywriterskie, prowadzę blogi na zlecenie oraz przygotowuję artykuły lifestylowe i teksty kosmetyczne na zamówienie. Blogowanie i łączenie macierzyństwa z możliwością rozwoju własnej firmy daje mi mnóstwo szczęścia i satysfakcji.

Zachęcam do lektury artykułów dotyczących blogowania, które pojawiły się na moim blogu prowadzeniu bloga i zarabianiu na nim w 2021 roku:

Jaki był rok 2021 w macierzyństwie?

Jak udawało mi się łączenie kariery zawodowej z wychowywaniem dziecka w 2021 roku? Nie było łatwo, ale dobra organizacja, dzielenie obowiązków z mężem i wytrwałość sprawiają, że każdego dnia (poza weekendami) mogę poświęcić około 6 godzin na pracę zawodową. Choć praca zawodowa i wychowywanie dziecka to ogromne wyzwanie, to jesteśmy przykładem na to, że dla chcącego nic trudnego. Okazuje się nawet, że pracując mądrze i zdecydowanie mniej niż dotychczas, można zarabiać więcej.

Zachęcam do lektury artykułów dotyczących macierzyństwa, które pojawiły się na moim blogu parentingowym w 2021 roku:

szeptuś szumiący miś recenzja zabawki dla niemowląt blog sposobynazycie.pl

Blog modowy w 2021 roku

Na wielotematycznym blogu SposobyNaZycie.pl piszę również o modzie damskiej i męskiej. W wieku 30+ codzienne stylizacje modowe, wyszukiwanie eleganckich ubrań do pracy home office czy na eleganckie wyjścia daje mi mnóstwo satysfakcji. Chętnie zaglądam też do sklepów z odzieżą używaną, z nadzieją, że uda mi się w nich znaleźć wyjątkowe perełki modowe.

Zachęcam do lektury artykułów związanych z modą, które pojawiły się na moim popularnym blogu modowym w 2021 roku:

Damska piżama – na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Psychologia na blogu lifestylowym

Powinniśmy każdego dnia dbać o naszą psychikę. Właśnie dlatego na popularnym blogu wielotematycznym SposobyNaZycie.pl znalazło się miejsce na ten temat. Dodatkowo, od kiedy pamiętam, interesowałam się psychologią, dążeniem do celu czy osiąganiem sukcesu. Dziesięć lat temu prowadziłam nawet bloga o psychologii, którego nazwałam Porozmawialnia. Ciekawią mnie zachowania innych ludzi oraz motywy ich działania. Uważam też, że warto dbać o swoją psychikę, ponieważ wiele w naszym życiu należy od naszego nastawienia i kondycji psychicznej.

Zachęcam do lektury artykułów związanych z psychologią, które pojawiły się na blogu o psychologii w 2021 roku:

Jaki był rok 2021 w prowadzeniu bloga redaktor kosmetycznej oraz redakcji kosmetycznej?

Praca w redakcji kosmetycznej sprawia, że każdego dnia odkrywam nowości kosmetyczne i poznaję najnowsze trendy z branży beauty. Moją redakcyjną misją jest odkrywanie i pokazywanie mniej znanych, a godnych polecenia kosmetyków, perfum i gadżetów kosmetycznych, które ułatwiają codzienne zabiegi pielęgnacyjne. Dlatego chętnie odkrywam kolejne kosmetyki ajurwedyjskie, tworzę ranking polskich marek kosmetycznych oraz listę polecanych marek kosmetycznych z całego świata.

Ciekawą inicjatywą, którą organizuje blog magazyn TrustedCosmetics.pl, jest Plebiscyt Diamenty Beauty, w którym doceniamy, wyróżniamy i nagradzamy wyjątkowe kosmetyki, marki kosmetyczne, produkty i usługi. Zdobycie tytułu Diament Beauty potwierdzamy elegancką i niezwykłą statuetką, godłem jakości, które można wykorzystać we wszelkiej komunikacji marketingowej oraz reklamą na łamach portalu, a także na blogu redaktor kosmetycznej. Poza copywritingiem kosmetycznym i mnóstwem zleceń na prowadzenie blogów dla sklepów z kosmetykami popularną usługą jest również recenzowanie kosmetyków.

Zachęcam do lektury artykułów związanych kosmetykami i urodą, które pojawiły się na moim popularnym blogu kosmetycznym w 2021 roku:

Recenzja depilatora Panasonic ES-EL7C do użytku na sucho i na mokro

Realizacja celów i marzeń w 2021 roku

Rok 2021, choć był trudny i bardzo intensywny – ze względu na łączenie macierzyństwa z rozwojem zawodowym – to uważam za niezwykły, szczęśliwy i wyjątkowy. A dodatkowo zaskakujący! Mimo moich obaw okazało się, że można dbać o dziecko, pracować kilka godzin dziennie – być szczęśliwą kobietą i mamą i zarabiać pieniądze. Choć to wszystko jest okupione pewnymi wyrzeczeniami, to naprawdę warto realizować swoje marzenie. Mimo trudu, zmęczenia, zniechęcenia warto wstawać każdego dnia, by ujrzeć błysk i radość w oczach synka i zachwycać kolejnych klientów jakością przygotowanej recenzji czy napisanego artykułu. Dawniej myślałam, że aby zarabiać dużo, trzeba sporo pracować, jednak w ciągu ostatnich miesięcy kalendarzowych przekonuję się, że to niekoniecznie prawda.

Co ciekawe rok 2021 również mnie zaskoczył, czymś, czego kompletnie się nie spodziewałam. Ponadto dowiedziałam się też sporo na temat osób, które mnie otaczają. Myślałam, że wielu z nich zależy na moim szczęściu i chcą mi pomóc, być może ułatwić życie mamy i kobiety pracującej, a okazuje się, że nie do końca tak jest. Istnieją takie osoby, które wręcz zarzucały mnie ofertami pomocy, a gdy próbowałam z nich skorzystać w lutym 2021 poprosić o pomoc, to do dnia dzisiejszego nie otrzymałam odpowiedzi (chociaż swoją prośbę wystosowałam ustnie i na żywo). Mimo iż przeryczałam kilka dni i do tej pory przykro mi z tego względu, to staram się wszystko jakoś ułożyć w mojej głowie. Podobno prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie, ja miałam nieprzyjemność poznać nieprzyjaciół w potrzebie. Zatem jeśli wydaje Ci się, że moje życie jest usłane jedynie różami, to niestety to tylko złudzenie.

Mimo wszystko cieszę się z tego, że mam cudowne życie, mogę pracować w domu, kiedy synek śpi lub się bawi i choć często padam na twarz ze zmęczenia, to mogę szczerze przyznać, że wszystko, co mam zawdzięczam jedynie sobie i mojemu mężowi. Choć bywa (nawet często), że jestem rozdrażniona i przemęczona, to każdego dnia doceniam to, co mam oraz kolejne doświadczenia i dobro, które mnie spotyka.

Co sprawiło mi największą frajdę w 2021 roku?

Fakt, że można łączyć pracę zawodową z macierzyństwem bez pomocy babci, niani czy żłobka i doskonale zarabiać. Dodatkowo to, że daję radę poświęcać tak wiele, by być szczęśliwą i spełnioną zawodowo mamą. Choć domyślam się, że moje dziecko niebawem będzie chciało się więcej bawić, to mamy już zarezerwowane miejsce w żłobku, który mam nadzieję, niebawem zostanie otwarty (jest to nowa placówka, trwa jej wykańczanie). Dzięki temu ułatwi mi pracę i da odrobinę wytchnienia w ciągu dnia. Pozwoli też zatęsknić za synkiem i jeszcze bardziej doceniać wspólnie spędzane chwile.

Mnóstwo satysfakcji daje też mieszkanie w nowo wybudowanym domu, jego urządzanie oraz chwile spędzone w nim wspólnie z najbliższymi, które staramy się celebrować.

Mimo posiadania kredytu hipotecznego i nieustannych wydatków związanych z urządzaniem domu i ogrodu nasze finanse mają się doskonale, dzięki czemu w przyszłym roku być może będziemy mogli spełnić jedno z marzeń męża i kupić rodzinny samochód.

Moje podsumowanie 2021 roku w pracy, życiu i blogowaniu popularny kobiecy blog lifestylowy SposobyNaZycie.pl

Jaki był rok 2021?

Choć z pewnością trudny i wymagający, to obfitował w mnóstwo darów i radości. Mimo moich ogromnych obaw moja firma doskonale się rozwija. Choć ja nieustannie próbuję odnaleźć się w nowej rzeczywistości, bo co kilka miesięcy rytuały i zwyczaje dziecka się zmieniają, to jest pięknie. Jestem bezpieczna, szczęśliwa, kochana i bogata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.