Moje podsumowanie 2022 roku w pracy, życiu i blogowaniu

Podsumowanie mijającego roku kalendarzowego w różnych dziedzinach życia to dla mnie absolutny must-have. Zasiadam do niego z nieskrywaną przyjemnością i praktykuję od wielu lat. Jestem bezgranicznie wdzięczna za wyjątkowy i niesamowity rok 2022, który był dla mnie przełomowym w wielu dziedzinach życia. Jakie zmiany nastąpiły w moim biznesie, życiu osobistym, blogowaniu czy finansach?

Wszystko w moim życiu układa się z korzyścią dla mnie

Rachunek sumienia z minionych 12 miesięcy pozwala mi dostrzec dobro, magię, niezwykłe momenty, ale także to, co trzeba poprawić, doszlifować i zmienić. Zrozumiałam to wiele lat temu, a z impetem przypomniałam sobie w 2022 roku. Wszystko w naszym życiu zależy od naszych myśli, wysiłków i działania. Milionerzy mówią, że to, na czym skupiamy swoją uwagę — rośnie. A ja jestem przykładem tego, że to absolutna prawda. Wiele osób czeka na cud, lepsze czasy, wyjątkowy dzień czy niezwykłą okazję. Zapominamy, że życie dzieje się tu i teraz. Ziemia się nie rozstąpi, nie zaobserwujemy zaćmienia słońca, nikt nie rozwinie przed nami czerwonego dywanu ani też nie zagrają fanfary. Zamiast marnować czas na ślizganie się przez życie, zacznijmy projektować je takim, jak zawsze pragnęliśmy.

Jakie są Twoje myśli dzisiaj? Na czym aktualnie skupiasz swoją uwagę? Wybierasz pozytywnie nastrajające i motywujące do rozwoju książki, filmy i audiobooki, czy raczej oglądasz TV i przebywasz w towarzystwie ludzi, którzy nieustannie zrzędzą, narzekają i szukają winnych za swoje życie? Wybierz mądrze! I kreuj własne życie według swoich zasad!

Moje podsumowanie roku 2022 w życiu

W ciągu ostatnich 12 miesięcy moje życie diametralnie się zmieniło. A to za sprawą Amelki, która urodziła się w dniu 1 czerwca. Wnosi oczywiście także mnóstwo radości, razem ze swoim niemal 2,5-letnim bratem — Robertem. Życie rodziców z dwójką małych dzieci to ogromne wyzwanie. Każdy dzień (i noc) to absolutna nieznana, na którą czasem trudno się przygotować. Szczególnie jeśli mama postanowi wrócić do pracy zawodowej ekspresowo po porodzie. Mimo przemęczenia i niewyspania się, mimo humorów dzieci (a czasem też rodziców) chodzę spać z wdzięcznością i uśmiechem na ustach.

Będzie mi bardzo miło, jeśli zajrzysz do artykułów związanych z życiem rodzinnym, które pojawiły się na moim blogu o rodzinie w 2022 roku.

Jaki był rok 2022 w biznesie?

Przyznam szczerze, że trochę obawiałam się wydarzeń tego roku. Z pewnością był to lęk przed nieznanym. A jednak udowodniłam, że można po raz drugi zostać mamą i łączyć macierzyństwo z prowadzeniem własnego biznesu z sukcesami. Prowadzenie własnej firmy oraz łączenie biznesu z macierzyństwem to niezwykłe doświadczenie, które wymaga umiejętności ustalania priorytetów. Niemniej jednak uważam, że doskonale poradziłam sobie w tych kwestiach w 2022 roku.

Własny biznes daje mi mnóstwo satysfakcji. Moja firma się rozwija. Bez ustanku dbam o budowanie świadomości marek, portali oraz usług, jakie oferuję. Mam ogromną ilość klientów, a większość z nich sama mnie odnajduje. Na blogu o biznesie postanowiłam prezentować historie różnych firm. Poza tym dołączyłam do ekskluzywnego grona kobiet biznesu, które zainspirowało mnie do wprowadzenia zmian w moim biznesie. W efekcie decyzja ta zmieniła w pozytywnym sensie losy mojej firmy.

Zapraszam do lektury artykułów związanych z tą tematyką, które poruszyłam na blogu o pracy i biznesie.

Podsumowanie roku 2022 w finansach

Mijające miesiące były przełomowe w kwestii finansów. Słucham e-booków, uczestniczę w grupach w social mediach i czytam mnóstwo książek, by rozwijać się w tej dziedzinie. Finanse i oszczędności były i zawsze pozostaną istotnym elementem mojego życia. Dlatego też na moim blogu finansowym oraz blogu o oszczędzaniu poświęcam tej tematyce sporo miejsca. W 2022 roku odkryłam, że wcale nie musimy się obawiać o pieniądze. Dowiedziałam się, też, że to, na czym koncentrujemy swoją uwagę, wzrasta. Splot różnych wydarzeń i doświadczeń doprowadził do tego, że postanowiłam skupiać swoją uwagę na przyciąganiu pieniędzy. Dotychczas kierowałam ją ku prowadzeniu domowego budżetu. Czyli zamiast pieniędzy, które obficie pojawiają się w moim życiu niemal na każdym kroku, kierowałam swoją uwagę na wydatki. Na tę postawę z pewnością wpływ miała lektura wielu książek o milionerach. Otóż poza tym, że są oni z reguły oszczędni, to jednak nie oszczędzają z perspektywy braku. Osoby zamożne i ludzie sukcesu oszczędzają, by móc inwestować zaoszczędzone pieniądze. Nie nauczono nas zarządzać finansami w podobny sposób. A do tego skupiają swoją uwagę na pieniądzach, które pojawiają się w ich życiu. Myślę, że to jest właśnie klucz do dobrobytu finansowego. I jeszcze ważna kwestia, o której mnóstwo osób nie wie: pieniędzy jest mnóstwo i nie zabraknie dla nikogo. Z nikim nie musisz o nie walczyć ani konkurować.

Zajrzyj na blog o finansach oraz najpopularniejszy blog o oszczędzaniu i skorzystaj z porad.

Podsumowanie roku 2022: blog modowy

Nie wiem, jak do tego doszło, ale mój blog lifestylowy stał się popularnym blogiem modowym. Szalenie mi miło z tego względu, choć staram się łączyć w tym miejscu wszystkie tematy, które są dla mnie istotne. W tej kategorii chętnie dzielę się z czytelnikami nowinkami modowymi oraz pomysłami na stylizacje dla kobiet, mężczyzn i dzieci.

Zapraszam na przegląd artykułów związanych z modą, które na blogu o modzie SposobyNaZycie.pl pojawiły się w bieżącym roku kalendarzowym.

Moje podsumowanie roku 2022 w urządzaniu ogrodu

Dom jest już wybudowany, choć nadal mam zaległości w publikowaniu artykułów dotyczących kolejnych etapów budowy domu. Mimo to tematów związanych z roślinami i ogrodem nie pojawiło się wiele. Jednak już niebawem zaskoczę metamorfozą naszego przydomowego ogrodu.

Będzie mi miło, jeśli zajrzysz na mój blog o roślinach domowych oraz na blog ogrodniczy i przeczytasz artykuły, które pojawiły się na nim w 2022.

Podsumowanie roku 2022: blog parentingowy

Jeśli chodzi o rodzicielstwo, ten rok był dla mnie przełomowy. A to z prostego powodu. Otóż 1 czerwca po raz drugi zostałam mamą. I tak oto uczymy się żyć w naszej rodzinie 2+2, co nie należy do łatwych zadań. Mimo wszystko uważam, że macierzyństwo jest niesamowitą i wymagającą rolą, do której trudno jest się przygotować. Moim zdaniem ludzie, którzy nie mają dzieci, powinni mieć zakaz doradzania w tej kwestii.

Zajrzyj do artykułów, które w 2022 roku pojawiły się na blogu rodzicielskim.

Jaki był rok 2022 w blogowaniu?

Niezaprzeczalnie blogowanie jest moją pasją i sprawia mi mnóstwo przyjemności. Zdecydowanie w 2022 roku trochę mniej czasu poświęcałam kobiecemu blogowi lifestylowemu SposobyNaZycie.pl. Złożyło się na to kilka powodów. Pierwszym była druga rewolucja w życiu naszej rodziny, czyli narodziny Amelki. A druga przyczyna to większa ilość klientów oraz tekstów do napisania na zlecenie. Zatem więcej uwagi musiałam poświęcić rodzinie, a resztę czasu przeznaczałam maksymalnie, by stworzyć najlepsze teksty na zamówienie dla osób, które mi zaufały.

Niemniej jednak uważam, że dopiero nadchodzą złote czasy blogowania. Moim zdaniem w ciągu najbliższych kilku lat ludzie, którzy z pasją i zaangażowaniem prowadzą własne blogi, zostaną docenieni za wartość, którą dają czytelnikowi w postaci atrakcyjnych i merytorycznych treści.

Zachęcam do lektury artykułów, które napisałam na blogu o blogowaniu w 2022 roku.

Podsumowanie roku 2022 w prowadzeniu własnej firmy

Pracowałam na etacie i w marketingu wielopoziomowym, jednak w moim przypadku to jednoosobowa działalność gospodarcza była strzałem w dziesiątkę. Własna firma to nie tylko elastyczność, możliwość rozwoju, świadczenia wysokiej jakości usług, które zawsze pozytywnie zaskakują klienta, ale także możliwość podejmowania decyzji, które wpływają realnie na moje zarobki, a także ułatwiają łączenie macierzyństwa z rozwojem zawodowym.

Zachęcam do lektury artykułów, jakie napisałam w 2022 roku na blogu o prowadzeniu własnego biznesu.

Jaki był rok 2022 w copywritingu?

Copywriting szalenie mnie fascynuje. Uwielbiam czytać książki, zdobywać kolejne umiejętności, brać udział w szkoleniach. Mnóstwo radości daje mi poznawanie kolejnych tajników pisania skutecznych tekstów oraz sekretów tworzenia treści dla ludzi i wyszukiwarek. W związku z tym, że uwielbiam to robić, postanowiłam dzielić się moimi poradami i patentami związanymi z pisaniem skutecznych treści.

Na co dzień pracuję jako copywriterka freelancerka, świadczę usługi copywriterskie, prowadzę blogi na zlecenie, przygotowuję artykuły na zamówienie, a od tego roku jestem wydawcą 3 portali internetowych.

Będzie mi miło, jeśli przeczytasz artykuły na ten temat, które pojawiły się na moim blogu o copywritingu w 2022 roku.

Podsumowanie roku 2022: blog wnętrzarski o dekorowaniu wnętrz

Tematyką dekorowania i urządzania wnętrz zaczęłam się interesować dopiero podczas budowania domu. Od tamtego momentu z ogromną przyjemnością wyszukuję prawdziwe perełki, designerskie dodatki, stylowe dekoracje, piękne meble, które estetyką podkreślają piękno naszego domu i ogrodu. Choć przeprowadziliśmy się do nowego domu w 2022 roku, to nadal mam co robić w kwestii urządzania. Nie spieszę się, a podczas doboru elementów wyposażenia oraz dekoracji, kieruję się ich estetyką oraz własną intuicją.

Zajrzyj na popularny blog wnętrzarski, by przeczytać trendach w urządzaniu i aranżacji wnętrz i tarasu, które poruszyłam w postach w 2022 roku.

Podsumowanie roku 2022: blog gospodyni domowej

Tak, przyznaję, na razie nie gotuję w domu. Zamawiam domowe obiady z restauracji. Na chwilę obecną, przy dwójce małych dzieci oraz łączeniu macierzyństwa z prowadzeniem własnego biznesu to rozwiązanie doskonale sprawdza się w życiu mojej rodziny. Mimo to jestem panią domu i ogarniam wszelkie sprawy domowo-organizacyjne. Harmonogram dnia, gotowanie, sprzątanie, dekoracje, planowanie i organizacja Świąt Bożego Narodzenia, planowanie i organizacja Świąt Wielkanocnych. Jako że bliska jest mi filozofia zero waste, staram się ją wykorzystywać w codziennym życiu. Poza tym robię zakupy, piorę i dbam o moją rodzinę tak, jak tylko potrafię.

Na wyjątkowym blogu nowoczesnej gospodyni domowej, która jako pracująca mama, stara sobie maksymalnie ułatwiać życie na różne sposoby, przygotowałam mnóstwo postów w 2022 roku.

Wdzięczność kluczem do pięknego i wymarzonego życia

Jestem absolutnie wdzięczna za dobro, obfitość i bogactwo, które mnie otacza. Wdzięczność. Oto jeden z patentów na lepsze życie. Wystarczy zacząć doceniać to, co Cię otacza oraz czego doświadczasz. Zdrowie. Miłość. Rodzina. Wygodne łóżko. Dach nad głową. Ogród. Uśmiech i iskierki radości w oczach drugiego człowieka. Promienie słońca. Krople deszczu. Piękno otaczającego świata. Nauczyłam się być wdzięczna. Każdego dnia (już nie tylko przed snem) nieustannie dziękuję za dobro, które mnie spotyka. Za dzieci. Za kolejny cudowny i pasjonujący dzień. Za niesamowitych klientów, dla których mogę stworzyć najlepsze teksty. A w ten sposób wpływam pozytywnie na życie i losy ich firm. Za kreatywność i pasję w pracy. Za nieustanną chęć do wprowadzania zmian i czynienia życia lepszym. Za możliwość niesienia pomocy innym. Za ciepłe promienie słońca. Za piękne koncerty świerszczy w ogrodzie. Za niezwykłe wschody i zachody słońca. Za każdego czytelnika mojego magazynu kosmetyczno-urodowego, bloga lifestylowego i portalu biznesowego dla przedsiębiorczych. Za każdą osobę, która staje na mojej drodze.

podsumowanie roku w pracy, życiu, biznesie i blogowaniu kobiecy blog lifestylowy SposobyNaZycie.pl

Dziękuję za każde doświadczenie — to przyjemne i to powodujące dyskomfort oraz zachęcające do zmian! Za każdego czytelnika, za wszystkie osoby, które tak chętnie odwiedzają moje strony internetowe. Za to, że mogę realizować się jako pracująca mama i łączyć rozwój kariery zawodowej z macierzyństwem. Dziękuję za to, że mogę zajmować się zawodowo pisaniem, czyli tym, co sprawia, że każdego dnia wstaję. Jestem absolutnie wdzięczna za to, że mogę zmieniać życie firm, z którymi współpracuję, poprzez tworzenie dla nich najlepszych tekstów, które sprzedają. Dziękuję za zdrowie, moją rodzinę i pasję, która rozpala do działania. Jestem po stokroć wdzięczna za rosnące w lawinowym tempie statystyki trzech moich stron internetowych.

2 odpowiedzi do “Moje podsumowanie 2022 roku w pracy, życiu i blogowaniu”

  1. Wspaniałe podsumowanie. Mam nadzieję, że następny rok będzie dla Ciebie równie dobry, a nawet lepszy od poprzedniego. Dla maluszka, rodziców i rodzeństwa wszystkiego dobrego 🙂

  2. Artykuł widać, że jest napisany przez eksperta, pasjonata i po prostu… człowieka! Co w ostatnich latach nie jest takie oczywiste… Miło się to czyta i naprawdę zamierzam się wczytać w pozostałe wpisy… Pozdrawiam…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.