Moje podsumowanie 2023 roku w pracy, życiu i blogowaniu

Niezbędnym elementem wieńczącym koniec roku oraz rytuałem dla mnie jest przygotowanie podsumowania mijającego roku kalendarzowego w różnych dziedzinach mojego życia. Ostatnie dni roku zachęcają do podsumowań, które – moim zdaniem – są niezbędne do przygotowania noworocznych postanowień i celów. Jakie zmiany w życiu, biznesie i blogowaniu zaobserwowałam w 2023 roku?

Diametralnie zmieniłam swoje myślenie o pieniądzach

Mijający rok kalendarzowy był dla mnie przełomowy w kwestii finansów. A to z tego względu, że odkryłam prostą, a jakże trudną do zrozumienia prawdę, że to my sami mamy największy wpływ na swoją sytuację finansową. Przestałam oszczędzać. Przestałam karmić moje myśli negatywnymi wiadomościami. I jakoś tak magicznie zrzędzący i wiecznie narzekający ludzie zniknęli z mojego życia. Dotąd byłam patronką oszczędzania i zarządzania domowym budżetem. Dziś uczę się przyciągać pieniądze do mojego życia. Nałogowo czytam książki związane z tematyką finansów oraz historie milionerów i ludzi bogatych. Niemal każdego dnia robię kolejny krok, by zmienić moje myślenie o pieniądzach. A jednym z najlepszych prezentów, jakie zrobiłam dla siebie w 2023 roku, było wykupienie 3 szkoleń o tym, jak zarabiać pieniądze, robiąc to, co uwielbiam i w jaki sposób przyciągać klientów, którzy z radością będą płacić za moje usługi. Przede mną wyjątkowy czas korzystania z tej wiedzy i wdrażania jej w codzienne życie. Spostrzeżeniami z pewnością podzielę się na blogu finansowym.

Wszystko w moim życiu układa się z korzyścią dla mnie

Rachunek sumienia z ostatnich 12 miesięcy to dla mnie podsumowanie minionych wydarzeń. Pozwala mi dostrzec wyjątkowe osoby i momenty oraz dobro i dary, które otrzymuję każdego dnia. Warto przyglądać się swojemu życiu, aby móc zmienić, poprawić i doszlifować to, co wymaga poprawy. Pisałam już o tym w zeszłorocznym podsumowaniu. Mam wrażenie, że temat projektowania swojego życia za pomocą naszych myśli, które powodują pewne wydarzenia i sprzyjające okoliczności w naszym życiu powraca do mnie jak bumerang. Wiem, że absolutnie wszystko w moim życiu układa się z korzyścią dla mnie, a ja mam więcej pieniędzy, niż mogę wydać oraz pieniądze przychodzą co mnie w łatwy sposób. W 2023 roku nauczyłam się podstaw, które mogę nazwać preludium do projektowania życia według własnych pragnień i preferencji.

Podsumowanie roku 2023 w biznesie

Dla osób prowadzących własne firmy (a właścicieli JDG jest najwięcej w całej Polsce) każdy rok jest bardzo pracowity. Szczególnie w przypadku gdy są orkiestrą w swojej firmie, czyli zajmują się wszystkim: świadczeniem usług bądź tworzeniem produktów, obsługą social mediów, kontaktem z klientem, przygotowywaniem różnego rodzaju treści, prowadzeniem bloga i promocją firmy. Uczę się pracować mądrze i zwiększać moje zarobki. Przede mną dwa szkolenia, które pomogą mi rozwinąć firmę.

W 2023 roku moja firma składa się z 5 filarów, które tworzą: 3 portale internetowe (blog lifestylowy, portal kosmetyczny i popularny portal biznesowy), świadczenie usług copywriterki SEO oraz świadczenie usług wirtualnej asystentki. Tymczasem jeśli chodzi o kwestię zarobków, miniony rok był bardzo zbliżony do poprzedniego, za co jestem szalenie wdzięczna. Jestem z siebie dumna, szczególnie dlatego, że Amelka dopiero od września chodzi do żłobka, a to oznacza, że połowę mijającego 2023 roku pracowałam jedynie kilka godzin dziennie. Uczę się patrzeć na moją firmę z nieco innej perspektywy, którą podzielę się niebawem na blogu o biznesie.

Podsumowanie roku 2023 w blogowaniu

Uwielbiam pisać. Kiedy piszę, czuję się tak, jakbym latała. To uczucie jest trudne do opisania, z pewnością jest błogo. Kilka lat temu posłuchałam intuicji w biznesie i zmieniłam nudną pracę na etacie na zajęcie, które mnie rozpala. Dlatego spełniam się jako popularna copywriterka SEO do wynajęcia. Wszystko w moim biznesie wszystko układa się korzystnie dla mnie, a mijający rok 2023 był intensywny, gdyż swoją uwagę dzieliłam pomiędzy prowadzeniem trzech stron internetowych. Choć wiele firm zachłysnęło się sztuczną inteligencją i tym, że umożliwia ekspresowe pisanie tekstów, to w mojej opinii nadchodzą złote czasy copywritingu i blogowania. Zajrzyj na popularny blog o blogowaniu.

Budowa domu – podsumowanie roku 2023

Budowa naszego domu zakończyła się 3 lata temu. Miałam taki pomysł, aby uzupełnić blog o budowie domu o artykuły z kolejnych etapów budowy, jednak nadmiar obowiązków zawodowych i łączenie ich z opieką nad dziećmi sprawiły, że nie podołałam. Przyznaję! W minionym roku kalendarzowym zdołałam opublikować jedynie artykuł pt.: Budowa domu krok po kroku: układanie paneli podłogowych.

Podsumowanie 2023 roku w ogrodzie

Marzę o tym, by mieć piękny i estetyczny ogród, z miejscem do wypoczynku na tarasie czy w sadzie, ze szklarnią na pomidory w warzywniku, z kilkoma ławeczkami, z placem zabaw dla dzieci oraz ze stylowym pokojem do wypoczynku na tarasie. Część prac już wykonaliśmy. Mianowicie są wykonane nasadzenia według projektu przygotowanego przez architektkę zieleni. Po roku od ich wykonania postanowiłam poprawić nieco estetykę naszego ogrodu i wprowadzić moje „drobne” zmiany. Jest też wydzielona przestrzeń na plac zabaw, który mam nadzieję powstanie w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Niebawem na blogu ogrodniczym opiszę kolejne rośliny z naszego przydomowego ogrodu czy wymienię zalety posiadania rosarium.

Podsumowanie roku 2023 w rodzinie

Życie w rodzinie 2+2 jest ciekawą podróżą i bywa wyzwaniem. Trudno czasem przewidzieć jak będzie wyglądał nasz dzień, wizyta naszej rodziny w nowym miejscu czy nowa rodzinna aktywność. Jednak tak wiele lat staraliśmy się o pierwsze dziecko, że cieszę się, iż jest ich dwoje. Robert i Amelka są tak różni, a zarazem tak wyjątkowi. Oczywiście nie zawsze zachowują się tak, jak oczekiwaliby rodzice, ale kocham je nad życie. Dwoje małych dzieci i pracujący rodzice niestety oznacza fakt, że spędzamy z mężem zbyt mało czasu, czasem bez sensu się o coś kłócimy, czasem w pośpiechu o czymś rozmawiamy. Zdecydowanie musimy popracować nad naszą relacją.

Łączenie pracy i macierzyństwa – podsumowanie 2023 roku

Słyszałam wiele bzdur związanych z łączeniem pracy zawodowej z macierzyństwem. Wiele też czytam na ten temat na portalach społecznościowych. Z własnego doświadczenia wiem, że można to zrobić, choć nie jest to łatwe. Trzeba umieć żonglować priorytetami. Prowadzę własny biznes i miałam tylko 2 tygodnie urlopu po urodzeniu każdego z dwojga dziecka. Pracowałam przez obie ciąże i po urodzeniu dzieci – nie z konieczności, a z własnego wyboru, ponieważ uwielbiam swoją pracę i nie wyobrażam sobie życia bez pisania. Moim zdaniem praca jest świetną odskocznią od dzieci i tematów z nimi związanych. W wychowywaniu dzieci i w macierzyństwie nie zawsze jest tak różowo i kolorowo. Matki często stawiają siebie na ostatnim miejscu, a tylko szczęśliwa mama może nauczyć dziecko, czym jest szczęście. Na blogu pracującej matki chętnie dzielę się moimi patentami na to, jak łączyć pracę zawodową z wychowywaniem dzieci.

Podsumowanie 2023 roku: rozwój osobisty i zawodowy

W minionym roku kalendarzowym wzięłam udział w kilku szkoleniach i kursach, a także przeczytałam mnóstwo książek, by doskonalić swoją wiedzę i umiejętności z zakresu copywritingu SEO, prowadzenia biznesu oraz zarabiania pieniędzy. Wzięłam udział w programie dla przedsiębiorczych Polek Make Your Business Better, który zorganizowała Fundacja Lady Business Club. Szlifowałam swoje umiejętności. Zdobywałam wiedzę w zawodzie wirtualnej asystentki, aby móc świadczyć usługi o jeszcze wyższej jakości, które odpowiadają moim klientom, o czym pisałam w artykule pt.: Szkoła Wirtualnych Asystentek Kasi Racisz — moja recenzja.

Poza tym jestem członkinią Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu oraz Sieci Przedsiębiorczych Kobiet. Fakt ten sprawia, że mam kontakt z innymi kobietami biznesu, a według jednej z polskich przedsiębiorczyń – Magdaleny Szewczuk, którą obserwuję od lat – „otoczenie ma znaczenie”.

Wdzięczność kluczem do pięknego i wymarzonego życia

Moje życie jest niezwykłe. Jeszcze kilka lat temu nie pomyślałabym, że mogę robić to, co kocham, albo łączyć pracę zawodową z macierzyństwem. Jestem wdzięczna za to, że mam najlepszego na świecie i kochającego męża oraz cudowne dzieci, które są źródłem mnóstwa radości w naszym życiu. Żyję w świecie niezwykłej obfitości, bogactwa i dobra. Doświadczam każdego dnia radości, uśmiechu, uczucia spełnienia. Zachwyt, podziw i iskierki radości w oczach moich dzieci mnie rozczulają. Jestem absolutnie wdzięczna za to, jak układa się moje życie. Za wszystkie nasze przytulasy i czułości. Za nasze zdrowie. Za piękny i wymarzony dom. Za niezwykły ogród. Jestem wdzięczna, za pracę, którą uwielbiam. Za to, że każdego dnia w domowym biurze z motylkami w brzuchu zasiadam do klawiatury laptopa, by pisać, pisać i jeszcze raz pisać. By tworzyć wyjątkowe treści na zamówienie dla niesamowitych firm, a dzięki temu wpływać na ich rozwój czy większą sprzedaż. Za wyjątkowych klientów, którzy doceniają moją pracę. Za niesamowitych partnerów biznesowych, którzy niemal każdego dnia dziękują mi za to, że jestem oraz że zmieniam życie ich firm i biznesów. Podobnie jak w zeszłym roku nadal jestem wdzięczna za fantastyczne koncerty świerszczy w naszym ogrodzie w letnie wieczory. A do tego za wyjątkowe wschody i zachody słońca czy imponujące zapachy i kolory róż w moim rozarium. I za ławeczkę, która stanęła w 2023 roku przed naszym domem, na której celebruję chwile wdzięczności.

Moje podsumowanie 2023 roku w pracy, życiu i blogowaniu

Dziękuję za to, że mogę łączyć karierę zawodową z macierzyństwem. I za treści, które z pasją i zaangażowaniem tworzę każdego dnia, a dzięki nim moje strony internetowe odwiedzają niezwykli czytelnicy tacy jak Ty.

Mam nadzieję, że w 2024 roku również zajrzysz na mojego popularnego bloga lifestylowego SposobyNaZycie.pl. Już niebawem przygotuję artykuł pt. Noworoczne postanowienia blogerki i wish lista na 2024 rok.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.