Moje sposoby na bezstresowe Święta Wielkanocne w rytmie slow

Wyobraź sobie bezstresowe i odprężające Święta Wielkanocne. Taki wielkanocny weekend bez konieczności przepracowywania się, sprzątania, mycia okien czy gotowania i pieczenia, by zrobić zbyt dużo jedzenia na Wielkanoc, które trudno będzie przejeść twojej rodzinie i gościom. Zastanawiasz się jak zorganizować wyjątkowe Święta Wielkanocne bez nadmiernego stresu i przepracowywania się? Poznaj moje sposoby na Wielkanoc w rytmie slow – od przepisów na wielkanocne słodkości, poprzez menu na Wielkanocne śniadanie i obiad czy harmonogram przygotowań do Wielkanocy aż po luksusowe wielkanocne akcesoria i dekoracje do domu, które przywitają twoich gości.

Blog o Świętach Wielkanocnych

Okazuje się, że wcale nie musisz robić generalnych porządków w domu, polerować i przygotowywać tak wielu potraw wielkanocnych, jakby miała odwiedzić cię królowa angielska wraz z całym swoim dworem. Harmonogram przygotowań, gotowania i pieczenia przed Świętami Wielkanocnymi najczęściej sprawia, że zamiast spokoju i zabawy w święta każda Pani Domu jest przepracowana, przemęczona i zdenerwowana. Jako pracująca mama w drugiej ciąży, która rozwija własny biznes mam napięty harmonogram i mnóstwo zajęć do wykonania każdego dnia, dlatego postanowiłam znaleźć sposoby na bezstresową Wielkanoc w rytmie slow. Zależy mi na tym, by bez dokładania sobie kolejnych obowiązków, móc przeżyć świąteczny weekend w gronie najbliższych i po prostu odpocząć.

Harmonogram przygotowań do Wielkanocy

Bez względu na to, w jaki sposób zamierzasz spędzić Święta Wielkanocne, przygotuj plan działania i harmonogram porządków w domu i ogrodzie. Jego posiadanie pozwoli Ci zorganizować wszystko, co niezbędne. Stworzenie Wielkanocnego menu ułatwi spisanie listy przedświątecznych zakupów czy podzielenie się obowiązkami związanymi ze sprzątaniem domu przed Wielkanocą. Nie zapomnij uwzględnić w nim również wielkanocnych aktywności dla najmłodszych.

Sprzątanie domu przed Wielkanocą

Jednym z patentów, praktykowanych przez moją przyjaciółkę, jest zatrudnianie firmy sprzątającej, która pomoże w przedświątecznych i wiosennych generalnych porządkach w domu i ogrodzie. Bardzo istotna jest wcześniejsza rezerwacja terminu. A wówczas możesz zapomnieć o myciu okien, praniu dywanów oraz tapicerki kanapy w salonie, a także wszystkich innych pracach związanych ze sprzątaniem domu przed Świętami Wielkanocnymi, ponieważ firma sprzątająca z przyjemnością wykona wszystkie je za ciebie. Dzięki temu zaoszczędzony czas możesz przeznaczyć na gotowanie czy relaks.

Przygotowanie na przyjazd gości

Jeśli natomiast nie możesz pozwolić sobie na skorzystanie z usług firmy sprzątającej, zajmij się sprzątaniem przed w tygodniu poprzedzającym weekend Wielkanocny, tak abyś miała czas, by przygotować go na przyjazd gości. Wypierz i załóż świeżą pościel, przygotuj ręczniki i akcesoria, które zapewnią gościom jak największy komfort. Zmień firany i zasłony w pokoju gościnnym. Nie zapomnij udekorować go bukietem pięknych tulipanów lub narcyzów, pięknymi dekoracjami florystycznymi oraz wielkanocnymi figurkami przed ich przyjazdem.

Wielkanocne dekoracje domu i ogrodu

Wcale nie musisz pozostawiać na ostatni moment dekorowania domu Wielkanocnymi akcentami. Sama przygotowuję piękne dekoracje Wielkanocne około 14 dni przed świętami. To prosty sposób, by wprowadzić wiosenno-wielkanocną atmosferę do domu i ogrodu, a dodatkowo mieć czas na inne przygotowania. Wybierając najmodniejsze i luksusowe wielkanocne figurki i dekoracje możesz zmienić swój dom w wielkanocną krainę czarów, dzięki pastelowym kolorom, dekoracyjnym akcentom, pięknym i kolorowym kwiatom doniczkowym, bukietom ciętych tulipanów, żonkili i hiacyntów oraz zachwycającym dekoracjom florystycznym.

Zamów catering Wielkanocny

Coraz więcej restauracji oferuje dania wielkanocne na zamówienie. Dla mnie, zapracowanej mamy, która uwielbia ułatwiać sobie życie, to idealna opcja, która pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Choć naprawdę uwielbiam gotować, to 6-miesiąc ciąży, 18-miesięczne dziecko, praca zawodowa, a czasem również samopoczucie, nie pozwalają mi na spędzanie czasu w kuchni. Dlatego w tym roku kolejny raz zdecydujemy się na zamówienie potraw wielkanocnych na wynos. W naszym przypadku raczej chyba nie ma innej opcji, na zjedzenie Wielkanocnych pyszności i słodkości. Poza tym zamówienie Wielkanocnych potraw i słodkości z lokalnej restauracji sprawia, że nie muszę przed świętami spędzać czasu w zatłoczonych marketach. Mogę wybrać się z rodziną na spacer po lesie czy na pierwszą święconkę synka oraz uczyć go wyjątkowych tradycji wielkanocnych.

Uważam, że korzystanie z cateringu Wielkanocnego, to również oszczędność pieniędzy, bo nie gotując w domu, oszczędzam prąd (mam indukcję i piekarnik na prąd) oraz pieniądze, ponieważ zamawiamy odpowiednią ilość porcji dań Wielkanocnych z cateringu, dzięki czemu nie wyrzucamy jedzenia do kosza po świętach. Poza tym świąteczne jedzenie z cateringu zawsze dostarczane jest do naszego domu.

A może wielkanocny wyjazd z rodziną?

Chciałabyś uciec przed tymi stresującymi przygotowaniami i sprzątaniem związanymi ze Świętami Wielkanocnymi? Szukasz pomysłów na Święta Wielkanocne w górach, nad morzem, w hotelu, w agroturystyce lub pomysłów na Święta Wielkanocne za granicą? Rodzinne Święta Wielkanocne spędzone w górach lub nad morzem to doskonały sposób, by wypocząć, spędzić czas z rodziną, odprężyć się i zrelaksować, a w efekcie uciec od wszystkich wielkanocnych przygotowań. Poszukaj pakietów wielkanocnych skomponowanych na miarę swoich potrzeb i wypocznij tak, jak lubisz z rodziną.

Moje sposoby na bezstresowe Święta Wielkanocne w rytmie slow

Wspólne świętowanie Wielkanocy z rodziną i przyjaciółmi może być przyjemne i satysfakcjonujące. Jednak wszystkie przygotowania do Świąt Wielkanocnych wiążą się z ogromną ilością pracy i stresu. Mam nadzieję, że moje wskazówki sprawią, że zdejmiesz ze swoich barków ciężar przedświątecznych przygotowań i zaplanujesz bezstresowe Święta Wielkanocne w rytmie slow.

Jedna odpowiedź do “Moje sposoby na bezstresowe Święta Wielkanocne w rytmie slow”

  1. Ja kiedyś bardzo stresowałam się przed świętami czy to Bożego Narodzenia czy świętami wielkanocnymi. Jednak z czasem kiedy dojrzałam i założyłam swoją rodzinę doszłam do wniosku, że bycie razem jest najważniejsze. Nie to czy wszystko zostało wysprzątane na błysk, czy stół jest nakryty do pełna, jednak to aby spędzić święta w gronie najbliższych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.