Najlepsze prezenty na Dzień Matki i Dzień Dziecka

Niebawem będę świętować mój pierwszy Dzień Matki. Synek skończył 7,5 miesiąca, dlatego przed nami również Dzień Dziecka. Czego mama życzy sobie z okazji jej święta i co podarować maluszkowi z okazji jego święta? Zapraszam na przegląd prezentów na Dzień Mamy i Dzień Dziecka.

 

Moje pomysły na prezenty z okazji Dnia Mamy

Myślę, że moim największym prezentem z okazji Dnia Matki jest nasze największe szczęście, któremu daliśmy na imię Robert. Ale bycie mamą to jedna z najtrudniejszych życiowych ról. Nie zawsze jest radośnie i kolorowo, tak jakbyśmy sobie tego życzyli. Nie ma urlopu od bycia rodzicem, nawet gdy czujemy się gorzej czy jesteśmy chorzy, a przez kilka najbliższych lat przespana noc stanie się dla nas legendą. Wraz z dzieckiem w życiu pojawia się mnóstwo miłości i szczęścia, w pakiecie z troską i niepewnością o przyszłość maluszka.

Z moich kilkumiesięcznych doświadczeń wynika, że najlepsze prezenty na Dzień Mamy to:

Odrobina czasu na odpoczynek

Każda mama chciałaby czasem wziąć wolne, by się odprężyć, zadbać o siebie czy rozwijać własne hobby i zainteresowania. Wystarczy, chociażby kilka godzin w tygodniu, kiedy nie musi dbać o najbliższych czy zaspokajać ich potrzeby. W tym celu warto poznać zainteresowania mamy i zaplanować niespodziankę z okazji Dnia Mamy, aby tym razem nie musiała przygotowywać tego dnia (szkoda, że mój 7,5-miesięczny synek nie potrafi jeszcze czytać).

Czas z rodziną

Oczywiście Dzień Mamy najlepiej w przyjemny sposób pędzić z dzieckiem/ dziećmi. Świetnym pomysłem będzie piknik, wycieczka rowerowa, wspólny dzień w ZOO czy obiad w restauracji i spacer. Mama każdego dnia dba o miliard szczegółów, tak aby spiąć wszystko w całość. Czuje się odpowiedzialna za dzieci, rodzinę, dom, a często dodatkowo pracuje zawodowo. Choć trudno będzie jej mentalnie oderwać się od codziennych obowiązków, to można po prostu w Dzień Matki wyręczyć rodzicielkę w kilku pracach domowych, na przykład tych, na które najczęściej narzeka.

Dzień w Spa

Mama lubi być rozpieszczana, dlatego wizyta u kosmetyczki, fryzjerki, manicurzystki czy weekend w spa to doskonałe rozwiązanie. Jeśli nie można sobie na to pozwolić, wystarczy przygotować mamie kąpiel, rozpalić świece zapachowe i włączyć odprężającą muzykę, a następnie wykonać masaż stóp. Nie zapomnij o przygotowaniu czegoś do picia i książki, jeśli lubi czytać. A następnie pozwól jej odprężyć się tak długo, jak zechce.

Pyszna kawa, kwiaty i czekoladki

Niewątpliwie każda mama pragnie być również doceniona za wszystko, co robi. Każdego dnia zarządza milionem szczegółów, by troskliwie i z miłością zadbać o potrzeby dzieci, jednak większość z nich pozostaje niezauważona. Choć warto doceniać mamę każdego dnia, to szczególnie Dzień Matki jest takim wyjątkowym momentem, by jej to wynagrodzić. Z pewnością ucieszy ją ogromny bukiet kwiatów, elegancki flower box, zestaw kaw smakowych, świece zapachowe, pyszne pralinki czy niezwykły kwiat doniczkowy. Interesującym upominkiem z okazji Dnia Mamy będzie książka na przykład pt. „Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie”.

Możliwość rozwijania zainteresowań

Tak, mamy mają własne hobby! Ja poza swoją pracą uwielbiam czytać książki poradnikowe, rozwijać swój talent kulinarny, zajmować się dekorowaniem wnętrz, pielęgnować domowe kwiatki i prace ogrodowe. Zatem mamę z pewnością ucieszy możliwość rozwijania własnych zainteresowań, a ofiarowując jej na Dzień Matki ogród zen, kwietnik, las w słoiku czy zestaw niezwykłych porcelanowych filiżanek być może pozwolisz jej odkryć nowe pasje?

Moje pomysły na prezent z okazji Dnia Dziecka

Jako świeżo opieczona mama zastanawiam się jaki upominek podarować z okazji Dnia Dziecka mojemu maluszkowi. Chciałabym, aby były to przydatny i praktyczny prezent, który dodatkowo dostarczy niezapomnianych wrażeń. Niemowlę i kilkulatek raczej nie podpowie jaki upominek sprawi mu najwięcej radości. W związku z tym, że mój synek ma 7,5 miesiąca, przygotowałam listę pomysłów na upominek dla najmłodszych. Oto najlepsze prezenty na Dzień Dziecka dla niemowlaka lub dziecka kilkuletniego

Skarbonka

Doskonałym pomysłem jest podarowanie dziecku skarbonki, która nie tylko będzie ozdobą jego pokoju, ale również zaciekawi tematyką finansów. Pomoże w nauce oszczędzania i gospodarowania pieniędzmi. Uważam, że to bardzo cenny i godny rozważenia prezent na Dzień Dziecka. Niestety my już mamy – kupiłam ogromną skarbonkę mojemu synkowi z okazji jego narodzin.

Suchy basen z piłeczkami

Moja kolejna propozycja na upominek z okazji Dnia Dziecka to suchy basen z piłeczkami. Wykonany z pianki poliuretanowej i obszyty z miękkiego materiału, świetnie sprawdzi się dla dziecka powyżej 6 miesiąca życia. Suchy basen ułatwia dziecku koordynację ruchową i pozwala na niezwykłą zabawę poprzez skakanie, nurkowanie w kulkach, rzucanie piłeczek, chwytanie czy naukę kształtów i kolorów. Nie tylko wspomaga rozwój, ale również rozwija wyobraźnię, motorykę dziecka i koordynację ruchowo-wzrokową, dodatkowo jest elementem integracji sensorycznej.

Namiot tipi

Jako mama pragnę dać mojemu dziecku to, co najlepsze. Uważam, że w dzieciństwie rola zabaw ma znacznie większe znaczenie, niż myślimy, gdyż wpływa na umiejętność uczenia się. Namiot Tipi stanowi stylową dekorację pokoju dziecka, a może być wykorzystywany do zabaw w domu i ogrodzie. Młodszy maluszek będzie się w nim doskonale bawić tworząc własny „domek”, który może ozdobić poduszkami, kocykiem czy światełkami typu cotton balls, starszemu posłuży do wypoczynku czy czytania książek.

Każdy z nas potrzebuje odrobinę przestrzeni jedynie dla siebie, również dzieci. A najmłodsi uwielbiają przytulną przestrzeń namiotu tipi. Dlaczego jest on tak bardzo popularny? Namiot tipi ma mnóstwo zastosowań – to przytulne miejsce do zabawy czy czytania bajek, które rozwija wyobraźnię.

Huśtawka kokon

Kolejny wyjątkowym prezentem na Dzień Dziecka, który sprawi mnóstwo radości, będzie huśtawka kokon. Ruch wahadłowy przywraca równowagę i zwiększa koncentrację poprzez synchronizację fal mózgowych. Kołysanie zapewnia poczucie komfortu i bezpieczeństwa, odpręża, działa uspokajająco i pozytywnie wpływa na rozwój motoryczny. Dodatkowo bujanie uwalnia endorfiny i poprawia nastrój dziecka.

najlepsze prezenty na Dzień Matki i Dzień Dziecka

Huśtawka kokon jak i suchy basen z piłeczkami to niezwykłe zabawki do integracji sensorycznej. Integracja sensoryczna to proces, w którym mózg otrzymuje bodźce ze zmysłów w ciele takich jak świadomość ciała, ruch i dotyk. Mają one ogromne znaczenie w codziennym życiu i wpływają na wykonywanie różnych czynności. A to szalenie istotne szczególnie u kilku i kilkunastomiesięcznych maluchów.

 

 

Artykuł promocyjny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.