Najlepsze zabiegi medycyny estetycznej na 2023 rok

Jak odmłodzić twarz skutecznie, stosując naturalne metody regeneracji, które są teraz najbardziej pożądane? Poznaj top 5 bestsellerowych zabiegów w opinii ekspertów. Dowiedz się, jak skutecznie zadbać o naturalny, młody wygląd? Co daje efekty i jest na topie? Podpowiadamy jak zadbać o ciało i jaki zabieg wyszczuplający jest najskuteczniejszy. Rekomendacji udzielają ekspertki z kliniki Absolu w oparciu o własne doświadczenia zabiegowe oraz światowe trendy i badania.

 

W ciągu ostatnich lat, między innymi również dzięki pandemii dynamicznie wzrosło zainteresowanie profilaktyką zdrowia i profilaktyką anti-aging. Praca zdalna sprawiła, że dużo większą uwagę zwracamy na to, jak wyglądamy na zoomie czy teamsach. Praca zdalna i kamera pokazują nam brutalnie wszystkie oznaki starzenia się — zmarszczki, skórę tracącą jędrność, brak zdrowego kolorytu, nierówną teksturę i powiększone pory. Rośnie zapotrzebowanie na szybkie, bezinwazyjne zabiegi odmładzające, które działają i przynoszą efekty naturalnego odmłodzenia i poprawę wyglądu.

Bardzo dynamicznie rośnie liczba młodszych klientów, poniżej 35 roku życia, która dostrzega u siebie wyraźne pierwsze oznaki starzenia się i chce im zapobiec. Ta grupa klientów jest świadoma, że podstawą zdrowej młodej skóry jest profilaktyka. A dodatkowo wie, że łatwiej jest zapobiegać niż niwelować powstałe zmarszczki, bruzdy czy utratę jędrności.

Nowy trend to również coraz większe zainteresowanie zabiegami przeciwstarzeniowymi i regeneracyjnymi wśród mężczyzn, którzy również odczuwają potrzebę dbania o siebie w sposób profesjonalny i chcą utrzymać skórę, włosy i ciało w dobrej kondycji.

Ranking zabiegów medycyny estetycznej, na które warto zdecydować się w 2023 roku

Na jakie zabiegi i technologie warto postawić? Jakie zabiegi są nie tylko popularne i na topie, ale przede wszystkim skuteczne i bezpieczne?

1. Terapie laserowe – czyli zdrowa, promienna, jędrna skóra w fokusie

Zabiegi laserowe to trend, który wciąż dynamicznie rozwija się z roku na rok. Szczególnie teraz, kiedy coraz więcej osób poszukuje naturalnych metod odmładzania, czyli takich, które stymulują skórę, pobudzają do naturalnej samoregeneracji i przebudowy, stymulują syntezę kolagenu w skórze. Do takich terapii zaliczamy zabiegi laserowe. Nowoczesna laseroterapia umożliwia łączenie procedur w taki sposób, aby uzyskać efekt zarówno głębokiego odmłodzenia na poziomie tkanek wewnętrznych, liftingu, ale też i powierzchni i tekstury skóry. Chcąc zadziałać wielopłaszczyznowo, czyli liftingująco na poziomie tkanki głębokiej, jak i na przebudowę skóry, jej teksturę i koloryt najlepiej zdecydować się na zabieg laserowy, który łączy terapię nieablacyjną, głęboko ujędrniającą i liftingującą z terapią o delikatnej ablacji na powierzchni skóry, resurfacing.

Jednym z najbardziej znanych i skutecznych laserowych terapii łączonych jest Fotona 4D, która daje efekty niechirurgicznego wielopłaszczyznowego liftingu skóry, ujędrnienia i zagęszczenia, poprawy tekstury skóry, czyli tzw. Piramid Face Lift. Fotona 4D to unikalna terapia, która łączy cztery zabiegi laserowe w jedną terapię. Podczas zabiegu wykorzystuje się dwa różne lasery, które działają na innych głębokościach, od warstwy zewnętrznej do głębokich tkanek, na których pracują chirurdzy plastycy.

Najlepsze zabiegi medycyny estetycznej na 2023 rok

Dla osób, które chcą wykonać laser na twarz, ale nie wiedzą, na jaki konkretnie zabieg się zdecydować polecamy resurfacing, czyli zabieg naturalnej przebudowy skóry. To zabieg laserem frakcyjnym, który działa zarówno powierzchniowo, jak i liftingująco. Resurfacing laserem Fotona jest minimalnie inwazyjny, komfortowy, nie boli, a okres rekonwalescencji to 2 -4 dni w zależności od parametrów zabiegu.

Jeśli czujesz potrzebę odmłodzenia, ale boisz się terapii laserowych ze względu na okres rekonwalescencji, czy boisz się, że są bolesne – nic z tych rzeczy! Nowoczesne lasery zapewnią minimalny bądź brak okresu rekonwalescencji i nie są bolesne.

2. Niechirurgiczne modelowanie ciała – czyli jędrne, wyrzeźbione ciało – naturalnie!

W ciągu ostatnich lat trend zabiegów na ciało bardzo dynamicznie się rozwija. Nie zawsze zdrowa dieta i aktywność fizyczna wystarczają, żeby ciało było smukłe, silne, jędrne. Często niektórych mankamentów trudno się pozbyć. I tu z pomocą przychodzą nowoczesne, nieinwazyjne i niezwykle skuteczne zabiegi modelowania ciała.

Obecnie nowoczesne technologie mogą prawie wszystko! Zastosowanie połączonej technologii fali radiowej i fali akustycznej pozwala usunąć miejscową tkankę tłuszczową, np. z brzucha, czy ud.

Najlepsze zabiegi medycyny estetycznej na 2023 rok

Z wiekiem skóra na ciele również traci jędrność, staje się wiotka. Najczęściej ten proces jest widoczny na brzuchu, udach, czy ramionach. Fala radiowa, w szczególności monopolarna, która dociera głęboko w głąb skóry działa stymulująco na syntezę kolagenu, skręca włókna kolagenowe, dzięki temu następuje trwały proces ujędrnienia skóry.

Najbardziej skuteczne zabiegi na tkankę tłuszczową i cellulit to zabiegi urządzeniem EMTONE. EMTONE łączy w jednej głowicy falę radiową i falę akustyczną, to połączenie dwóch technologii jest bezkonkurencyjne w usuwaniu tłuszczu z ud czy brzucha, przy jednoczesnej redukcji cellulitu, poprawie jędrności i napięcia skóry.

Na wiotkość skóry i poprawę elastyczności doskonała jest również technologia HIFU, czyli skoncentrowane ultradźwięki. HIFU to doskonały zabieg, który pozwala pozbyć się wiotkiej skóry na brzuchu, ramionach czy nad kolanami.

Wielkim hitem są też zabiegi budujące mięśnie i pozwalające wyrzeźbić ciało. Dzięki najbardziej nowoczesnej technologii skoncentrowanej energii elektromagnetycznej możemy bezinwazyjnie wyrzeźbić brzuch, czy osiągnąć nieinwazyjny lifting pośladków. Światowym innowatorem i liderem w budowaniu mięśni i rzeźbieniu i modelowaniu ciała jest firma BTL z urządzeniem EMSCULPT. Jest to jedyne oryginalne urządzenie z atestem FDA, które pobudza wzrost tkanki mięśniowej przy jednoczesnym spalaniu tkanki tłuszczowej.

Dzięki EMSCULPT można wyrzeźbić brzuch, zrobić lifting pośladków, wzmocnić mięśnie ud. Zabiegi Emsculpt idealnie wpisują się w trend zdrowego, silnego ciała.

3. Stymulatory tkankowe i Skin Boostery

Stymulatory tkankowe to niesłabnący trend ostatnich lat. Wynika z potrzeby profilaktycznych działań przeciwstarzeniowych, które działają stymulująco na skórę od wewnątrz. Stymulatory tkankowe to naturalne, biozgodne z organizmem, jedne z najbardziej nowoczesnych preparatów medycyny estetycznej. Ich działanie polega na stymulowanie fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny. Skutecznie rewitalizują skórę, głęboko ją przebudowują i odbudowują jej objętość.

Najlepsze zabiegi medycyny estetycznej na 2023 rok

Na rynku dostępne jest szerokie spektrum stymulatorów tkankowych. Charakteryzuje je podobne działanie, stymulowanie, odnowa i regeneracja skóry, ale różnią się składem. Stymulatory mogą być na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego, czy polinukleotydów. Składniki są naturalne, występują w naszym organizmie i odpowiadają za jędrność, nawilżenie skóry, hamują proces starzenia się skóry.

Stymulatory tkankowe są dobrym rozwiązaniem dla osób szukających naturalnych sposobów regeneracji i odmłodzenia skóry. Już po zabiegu dają naturalny efekt nawilżenia skóry, a z czasem efekt liftingu i zagęszczenia wiotkiej skóry. Zabiegi są skuteczne, jeśli wykonane są w serii 3-4 zabiegów.

W ostatnich latach pojawiła się moda na Skinboostery. Co to takiego? Skinboostery to po prostu inna nazwa stymulatorów tkankowych, podawanych w formie mezoterapii, które działają na zasadzie rewitalizacji i głębokiego nawilżenia. Dlaczego Skinboostery? Bo stymulują skórę do przebudowy i regeneracji, działają przeciwstarzeniowo.

4. Lifting bez skalpela – czyli jak ujędrnić skórę i zrobić lifting -naturalnie?

Chcemy wyglądać młodo, powstrzymać efekty starzenia, i jednocześnie zatrzymać swój naturalny wygląd. Jednym z symptomów starzenia się jest utrata jędrności i elastyczności nie tylko skóry, ale i tkanek podskórnych. Dlatego coraz bardziej rośnie zapotrzebowanie na nieinwazyjne zabiegi liftgujące i ujędrniające utrzymujące nasz naturalny owal twarzy, które zapobiegają utracie jędrności, opadającym policzkom i powstawaniu tzw. chomików.

Na czym polegają zabiegi ujędrniające i liftingujące wykorzystujące naturalne procesy regeneracji skóry?

Do naturalnego ujędrniania i liftingu wykorzystuje się technologie oparte na energii – fala radiowa, ultradźwięki, HIFU, które głęboko w skórze stymulują syntezę kolagenu, co prowadzi do ujędrnienia, zagęszczenia i w efekcie do liftingu skóry, oraz tkanek podskórnych. Technologie te działają długofalowo odmładzająco, finalne efekty zabiegu osiąga się kilka miesięcy po zabiegu. Zabiegi z zastosowaniem energii cieplnej – laseroterapię, radiofrekwencję, skoncentrowane ultradźwięki zalicza się do zabiegów regeneracyjnych, bo działają na skórę w sposób naturalny i stymulują naturalne procesy regeneracji.

Radiofrekwencja mikroigłowa, HIFU czy laser na twarz to doskonałe zabiegi dla osób, które oczekują naturalnych efektów odmłodzenia, ujędrnienia, liftingu i poprawy kondycji skóry – ale stopniowo, tak aby efekt był naturalny i nie rzucał się w oczy jako ingerencja i zmiana wyglądu.

5. Oxygen Facial – holistyczny wellness dla twarzy i ciała

Często popularność terapii zaczyna się od polecenia przez celebrytów. Tak też było w przypadku Oxygen Facials, które polecają JLo, czy Victoria Beckham.

To nieinwazyjne terapie pielęgnacji przeciwstarzeniowej łączące oczyszczanie, nawilżenie, dotlenienie i odrobinę wellness. Regularna profesjonalna pielęgnacja z wykorzystaniem składników aktywnych sprawia, że skóra nabiera promiennego blasku, jest dobrze nawilżona i dotleniona. A nawilżenie i odżywienie skóry to niezbędne elementy, które mają wpływ na opóźnianie procesu starzenia.

Najlepsze zabiegi medycyny estetycznej na 2023 rok

Klinika Absolu oferuje autorką terapię Oxygen Facial, która łączy to, co absolutnie najlepsze – głębokie oczyszczanie i regenerację Hydrafacial + PCA Skin Oxygenating Trio, trójfazową pielęgnację dotleniającą, detoksykującą i regenerującą skórę. Zaawansowane składniki stymulują mikrokrążenie i pobudza regenerację włókien kolagenowych. Autorską terapię Oxygen Facial wzbogacamy o elementy wellness dla ciała, czyli drenaż limfatyczny. Częstym problemem związanym z siedzącym trybem życia jest zatrzymywanie wody w organizmie i słabsze krążenie. Drenaż limfatyczny wspomaga ukrwienie, usuwa toksyny, a stymulacja systemu limfatycznego pomaga w pozbyciu się cellulitu.

Najlepsze zabiegi medycyny estetycznej na 2023 rok – podsumowanie

W Klinice Medycyny Estetycznej Absolu w Warszawie stawiamy na naturalne zabiegi odmładzające na twarz i ciało, wykorzystujące najnowsze i najbardziej skuteczne technologie, zgodnie z trendami światowymi.

Do najbardziej dynamicznych trendów należą zabiegi z zastosowaniem technologii opartych na energii, które działają wielopłaszczyznowo, zarówno na powierzchnię skóry, jak i na głębokie tkanki.

Najbardziej skuteczne i nowoczesne zabiegi odmładzające, które działają liftingująco, ujędrniająco i regenerująco na skórę to laseroterapia, radiofrekwencja mikroigłowa i HIFU, czyli skoncentrowane ultradźwięki.

Najlepsze zabiegi medycyny estetycznej na 2023 rok

Dbając o twarz, warto również zatroszczyć się o ciało, bo procesy starzenia dotykają skóry nie tylko na twarzy, ale i na ciele. Wiotka skóra, cellulit, uporczywa tkanka tłuszczowa, brak mięśni to najbardziej powszechne mankamenty, z którymi radzi sobie nowoczesna medycyna anti-aging.

Dla osób, które poszukują zabiegów odmładzających opartych na pielęgnacji i filozofii wellness, polecamy łączoną regenerację Oxygen Facial, czyli połączenie oczyszczania i nawilżania Hydrafacial z wyjątkową pielęgnacją dotleniająco-detoksykującą Oxygenating Trio.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.