Najlepszy sprzęt do przygotowania koktajli i smoothie

Koktajle warzywne i owocowe oraz smoothie są doskonałym sposobem na wykorzystanie sezonowych warzyw. Można je spożywać na śniadanie bądź deser, ze względu na fakt, że przygotowujemy je samodzielnie, są cennym źródłem witamin i mikroelementów. Ale jakie urządzenia AGD ułatwią przygotowywanie smoothie oraz domowych koktajli owocowych i warzywnych?

 

Sezon na owoce i warzywa z własnego ogrodu w pełni, dlatego postanowiłam bliżej przyjrzeć się jakie kuchenne gadżety będą pomocne w przygotowywaniu tych napojów.

Jak przygotować zdrowe smoothie i koktajl z owoców lub warzyw

Oczywiście popularne koktajle i smoothie możemy znaleźć w każdym sklepie. Jednak warto samodzielnie robić je we własnej kuchni, szczególnie jeśli masz owoce i warzywa z własnego ogrodu. Jedne i drugie są bardzo zdrowe, jeżeli przyrządza się je z naturalnych produktów – owoców, warzyw, nabiału. Koktajle są z reguły gładsze, niekoniecznie chłodne, natomiast smoothie często ma bazę z lodów lub kostek lodu i doskonale chłodzi. Z uwagi na to sprzęt do przygotowania tego napoju powinien być bardziej wytrzymały.

Domowe koktajle i smoothie – jaki sprzęt AGD?

Do przygotowywania koktajli i smoothie najlepiej sprawdzą się blendery. Są poręczne i zazwyczaj mają niewielkie rozmiary, co ułatwia ich przechowywanie nawet w kuchni niewielkich rozmiarów. Dzięki blenderom można rozdrabniać składniki, miażdżyć je i miksować w dowolnych kombinacjach, tworząc zarówno gładkie napoje, jak i gęstsze, pełne grudek lub kawałków lodu.

Domowe koktajle i smoothie – blender ręczny

Blender ręczny jest sprzętem niewielkim, dzięki czemu łatwo się go przechowuje. Pozwala miksować produkty ręcznie w dowolnym naczyniu. Obecne blendery ręczne są dostosowane do kształtu dłoni, mają osłonę przeciwko pryskaniu, a nawet pozwalają na regulację mocy, co ułatwia uzyskanie koktajlu bądź smoothie. Miksowanie blenderem ręcznym jest jednak czasochłonne.

Domowe koktajle i smoothie – blender kielichowy

Blender nadaje się przede wszystkim do koktajli. Posiada misę w kształcie kielicha, przez co bywa również nazwany dzbankowym. Produkty wrzuca się od góry do dzbanka, zakrywa, a następnie miksuje przy pomocy umieszczonych wewnątrz dzbana ostrzy. Wybierając taki blender, nie trzeba decydować się na największy, wystarczy do 500 ml.

Nowoczesne blendery zamiast kielichów mają często wymienne pojemniki różnej wielkości, które pozwalają na przygotowanie napoju oraz wzięcie go ze sobą, np. w ramach drugiego śniadania.

Czy Ty używasz blendera, by przygotować domowe smoothie i koktajle? A może masz własne przepisy na to pyszne – pełne witamin i mikroelementów – danie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.