Naturalne sposoby na chorobę lokomocyjną u dzieci

Rodzinne wycieczki i wypady za miasto to świetny sposób spędzania czasu z najbliższymi oraz możliwość poznawania świata dla najmłodszych. Nie pozwól, by choroba lokomocyjna powstrzymała twoją rodzinę przed podróżowaniem. Zebrałam kilka sposobów zapobiegania chorobie lokomocyjnej u dzieci.

 

Co to jest choroba lokomocyjna?

Choroba lokomocyjna (kinetoza) to efekt nadmiaru bodźców odbieranych przez wrażliwy i wciąż rozwijający się ośrodkowy układ nerwowy dziecka. Do mózgu kilkulatka docierają sprzeczne sygnały wzrokowe, a także bodźce od błędnika, który odpowiada za równowagę ośrodka w uchu. Choć podczas podróży maluszek się nie porusza, to jego otoczenie się przemieszcza. Bez względu na wybrany środek transportu czy cel podróży mózg odnosi podobne wrażenie. Objawem kinetozy u dziecka są kłopoty z utrzymaniem równowagi, wymioty, nudności, znużenie czy zmęczenie. Dolegliwość ta najczęściej dotyka dzieci w wieku 2-12 lat oraz kobiety w ciąży, może również wystąpić u osób dorosłych.

Jak zmniejszyć objawy choroby lokomocyjnej u dzieci?

Okazuje się, że mimo iż książki, gry czy filmy są świetnymi sposobami, by zająć dzieci podczas podróży, to mogą też powodować chorobę lokomocyjną. Maluszek podatny na tę dolegliwość powinien usiąść na środkowym siedzeniu z tyłu samochodu, by miał dobry widok przez przednią szybę. Skutecznym sposobem jest wpatrywanie się w odległy punkt lub zamykanie oczu. Głęboki oddech może pomóc złagodzić uczucie choroby lokomocyjnej. Dobrym pomysłem jest też podróżowanie nocą, gdy dziecko śpi oraz wybieranie lekkostrawnych posiłków, które nie podrażnią żołądka.

Otwarcie okna, świeże powietrze, częste postoje i spacery podczas podróży, a także imbir mogą złagodzić dolegliwości. Warto próbować odwrócić uwagę od dyskomfortu związanego z jazdą poprzez śpiewanie czy zabawy. Częstym antidotum wśród naturalnych sposobów na chorobę lokomocyjną u dzieci jest opaska akupresurowa. Co to takiego?

Opaska akupresurowa – naturalny sposób na chorobę lokomocyjną u dzieci

Niektórzy rodzice stosują tabletki na chorobę lokomocyjną u dzieci. Choć działają szybko, to mogą otumaniać maluszka i powodować uczucie senności.

Polecanym przez wielu rodziców sposobem na hamowanie symptomów choroby lokomocyjnej u dzieci, jest stosowanie specjalnych opasek. Wykorzystuje ona akupresurę – metodę, wywodzącą się z naturalnej medycyny chińskiej. Według niej odpowiednie punkty na ludzkim ciele, zwane meridianami, wskazują na dolegliwości organizmu.

W naturalny sposób poprzez umiejętne ich uciskanie czy masowanie można niwelować problemy. Za nudności i wymioty odpowiada zlokalizowany na nadgarstkach, znajdujący się pomiędzy dwoma głównymi ścięgnami, punkt P6 (Nei-Kuan).

Opaska na nudności wykorzystuje sekrety medycyny chińskiej

Absolutną nowością, do kupienia w wielu aptekach w Polsce, są opaski akupresurowe na chorobę lokomocyjną Sea-Band, które wykorzystują techniki starożytnej medycyny chińskiej. Z powodzeniem można ich używać już u trzylatków. Opaski na kinetozę Sea-Band dla dzieci dostępne są w wielu kolorach. To ciekawy i modny gadżet na wycieczkę lub wakacje. Aby skutecznie zapobiegać objawom choroby lokomocyjnej, trzeba założyć je na nadgarstek 2 do 5 minut przed wyruszeniem w podróż.

Opaski na chorobę lokomocyjną – sekret ich działania

Zastanawiasz się, w jaki sposób działają takie modne i kolorowe opaski? Moja wrodzona ciekawość sprawiła, że musiałam to sprawdzić. Otóż opaski Sea-Band wyposażone zostały w specjalne wypustki, które uciskają wspomniane wcześniej punkty Nei-Kun, przynosząc ekspresową ulgę.

Nie tylko liczne badania i rekomendacje lekarzy, ale również opinie rodziców potwierdzają skuteczność działania opasek Sea-Band na chorobę lokomocyjną. Produkt nie jest farmaceutykiem, a jego noszenie na nadgarstku nie powoduje skutków ubocznych. Z jego dobroczynnych właściwości korzystają już dzieci w 50 krajach na całym świecie. Co ciekawe opaski akupresurowe Sea-Band są wolne od lateksu, a to oznacza, że świetnie sprawdzą się również u alergików. Produkt zapakowany jest w plastikowy pojemnik, co ułatwia jego higieniczne przechowywanie.

Naturalne sposoby na chorobę lokomocyjną u dzieci

Opaski Sea-Band są wielokrotnego użytku

Noszone na nadgarstku opaski akupresurowe Sea-Band łagodzą chorobę lokomocyjną i są naturalnym sposobem na zmniejszenie dyskomfortu z nią związanego. Dodatkowo są przyjazne środowisku naturalnemu, gdyż można je używać wielokrotnie, co uważam, za genialne rozwiązanie zgodne z filozofią zero waste.

Dowiedz się więcej o opaskach akupresurowych na nudności i chorobę lokomocyjną u dzieci i dorosłych oraz ich zastosowaniu.

 

Artykuł promocyjny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.