Niesamowite zalety nauki języków obcych

Rozważasz naukę języka obcego? Znasz wszystkie powody, dla których ludzie zapisują się do szkoły językowej? Prawda jest taka, że żyjemy w czasach, gdy umiejętności komunikacyjne w różnych językach są podstawą, która zapewnia mnóstwo możliwości rozwoju osobistego i zawodowego. Poznaj absolutnie niezwykłe korzyści, które sprawiają, że nauka języka obcego niezależnie od wieku to doskonałe rozwiązanie.

Korzystnie wpływa na karierę zawodową

Władanie językami daje przewagę konkurencyjną na rynku pracy. Coraz więcej firm ma do czynienia z zagranicznymi dostawcami i klientami, dlatego potrzeba pracowników, którzy będą mogli się z nimi komunikować. Polskie firmy szukają rynków zbytu za granicą, natomiast firmy z innych Państw szukają możliwości nawiązania współpracy z polskimi przedsiębiorcami. Fakt ten sprawia, że osoby posługujące się biegle językami obcymi mają także możliwość rozwoju zawodowego na rynkach zagranicznych.

Zachęca do podróżowania

Znajomość języków obcych sprawia, że bardziej komfortowo czujemy się w innych krajach. Ułatwia poznawanie kultury, lokalnych tradycji i zwyczajów. Zagraniczne podróże są świetną sposobnością, by doświadczać innego języka oraz nawiązać konwersacje ze spotkanymi ludźmi. Możesz zapytać o jedzenie, restaurację, hotel i cokolwiek innego, co tylko zechcesz. Poprosić o dokładne wskazówki jak dotrzeć do kolejnej atrakcji turystycznej i sprawić, by rozmowy były ciekawsze bez konieczności stosowania translatora.

Poprawia pamięć i wspiera pracę mózgu

Nauka języka to doskonały trening dla mózgu — ćwiczy zdolność szybkiego myślenia oraz zapamiętywania. Badania potwierdzają, że nauka języków obcych może opóźniać wystąpienie schorzeń neurologicznych, takich jak choroba Alzheimera o pięć lat. Mózg osoby posługującej się drugim językiem pracuje w sposób analityczny i zdecydowanie jest młodszy.

Zwiększa kreatywność

Otwartość na nowe perspektywy i kontakt z wieloma osobami z różnych kultur sprawia, że ludzie posługujący się językami obcymi myślą w sposób nieszablonowy. W efekcie wpadają na wyjątkowe pomysły, ponieważ inaczej patrzą na świat oraz są otwarte na nowe perspektywy. Popełniają błędy, nie boją się porażek i nieustannie znajdują rozwiązania problemów.

Buduje pewność siebie

Popełnianie błędów jest elementem nauki języków obcych oraz wpływa na pewność siebie. Nauka języka oznacza konieczność wyjścia ze strefy komfortu. Mimo iż jest to przerażające doświadczenie, to znacznie zwiększa pewność siebie.

Zwiększa zdolność do wielozadaniowości

Na Uniwersytecie w Pensylwanii przeprowadzono badania, które dowodzą, że osoby posługujące się kilkoma językami sprawniej łączą wykonywanie wielu zadań w tym samym czasie. Wielozadaniowość jest jedną z istotnych umiejętności, która pozwala wykonać więcej pracy w krótszym czasie. Poza tym zwiększa produktywność. Osoby posługujące się kilkoma językami nauczone są do przestawiania się pomiędzy różnymi zasadami gramatyki, mowy, struktury zdań czy akcentu. W rezultacie stają się wyćwiczeni w wielozadaniowości, czyli robieniu kilku rzeczy w tym samym czasie.

Nauka języków obcych? Wybierz szkołę językową!

Na przykład szkoła językowa Skrivanek oferuje kursy języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego, rosyjskiego, włoskiego, duńskiego, fińskiego, holenderskiego, hiszpańskiego, czeskiego, polskiego, słowackiego, portugalskiego, rumuńskiego, norweskiego i szwedzkiego. Szeroka oferta kursów stacjonarnych i online skierowana jest dla osób indywidualnych i firm.

Niesamowite zalety nauki języków obcych

Żyjemy w globalnym społeczeństwie, a to sprawia, że umiejętność władania językami niesie za sobą mnóstwo zalet. Nie tylko wpływa na zdrowie mózgu, ale także zwiększa perspektywy związane z karierą zawodową czy otwiera na nowe doświadczenia. Istnieje niezliczona ilość powodów, dla których warto rozpocząć naukę języka obcego. Mam nadzieję, że lista korzyści, jakich doświadczamy podczas nauki języków obcych, przekona cię do zapisania się na kurs językowy. Być może jest to jedno z postanowień noworocznych, za których realizację warto zabrać się już teraz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.