Niezbędne wyposażenie balkonu

Mamy balkon. Może nie ma on jakichś imponujących rozmiarów, ale jest. To świetnie, bo pełni funkcję suszarki do prania, ale też jest miejscem, gdzie można usiąść, odprężyć się, zrelaksować, poczytać książkę i wypić kawę. Poznaj niezbędne elementy wyposażenia balkonu.

Balkon w naszym mieszkaniu ma około 3 metry kwadratowe. Wiem, że szału nie ma, ale dobrze, że jest! Jak go urządzić? Szczerze powiedziawszy, sposobów na urządzenie małego balkonu jest wiele. Aby na balkonie było intymnie, zawiesiliśmy na nim osłonę balkonową wykonaną z drewnianych patyków. Dzięki czemu stało się bardziej przytulnie. Po prawej i lewej stronie na zewnątrz balkonu mam powieszone doniczki balkonowe, w których każdego roku sadzę własne kompozycje kwiatowe. Na które lubię spoglądać także, siedząc w salonie na kanapie.

Jestem kwiaciarką, uwielbiam otaczać się kwiatami doniczkowymi. Mam ich mnóstwo w mieszkaniu. Moim marzeniem jest mieć taras przy domu i… ogród zimowy, w którym skryję wyjątkowe, intrygujące gatunki kwiatów i roślin egzotycznych. Już teraz na przykład, od wielu lat hoduję cytryny i pomarańcze, które wyrosły z pestek po tych owocach.

Również i na balkonie mam kilka doniczek z kwiatami stojącymi. Aktualnie są to przekwitające hortensje, ale lubię, jak tam coś jeszcze stoi lub balkon zdobi kwiatek zawieszony w koszu.

Jeśli lubimy odpoczywać i resetować się na balkonie, to nawet gdy jest on mały, potrzebne będzie krzesło balkonowe lub mały leżaczek i stolik na kawę. Natomiast jeśli tak jak ja jesteś zapaloną amatorką, która uwielbia otaczać się roślinami, powinnaś zaopatrzyć się także w małe narzędzia balkonowe, konewkę, hotel dla owadów, lampion, kwietnik, donice czy rękawice ogrodowe. Twój balkon ozdobią także dekoracje balkonowe bądź dekoracje ogrodowe, które dobierzesz do własnych preferencji i stylu.

Ciekawi mnie jak Ty zaaranżowałaś swój balkon?

 

Zachęcam również do lektury artykułów pt.: Proste sposoby na aranżację balkonu, Jestem kwiaciarą — uwielbiam kwiaty doniczkowe, balkonowe i ogrodowe, Jesienna pielęgnacja roślin domowych i balkonowych oraz Pierwsze wiosenne kwiaty do domu, ogrodu, na balkon i taras.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.