Noworoczne postanowienia blogerki i wish lista na 2022 rok

Rytuałem, którym uwielbiam rozpoczynać nowy rok, jest przygotowanie noworocznych postanowień oraz wish listy na najbliższe 12 miesięcy kalendarzowych. To czynność, która ułatwia mi ułożenie planu działania na najbliższy rok. Po podsumowaniu poprzedniego roku, które opublikowałam w artykule pt. Moje podsumowanie 2021 roku w pracy, życiu i blogowaniu, nadszedł idealny moment, abym podzieliła się z Tobą planami na 2022 rok.

Ekstremalnie rozwinąć blogi i zostać jedną z najpopularniejszych blogerek w Polsce

A gdyby tak znaleźć sekretny przepis na rozwinięcie bloga, który pozwoli również stać się jedną z najpopularniejszych blogerek lifestylowych w Polsce? Oczywiście nie mam tutaj na myśli najprostszego rozwiązania, jakim jest epatowanie ciałem, bo zależy mi na tym, żeby nieustannie wygrywać jakością bloga SposobyNaZycie.pl oraz bloga TrustedCosmetics.pl i wyjątkowymi treściami, które się na nich pojawiają. Już niebawem poszukam patentów, które pomogą zwiększyć popularność bloga w 2022 roku.

Praca jako blogerka sprawia mi mnóstwo przyjemności, zdecydowanie jest moją pasją. Dlatego postaram się, aby najbliższe 12 miesięcy było kolejnym krokiem milowym w rozwoju moich blogów. Mam nadzieję, że trud, poświęcenie i zaangażowanie przyniosą mi oczekiwane rezultaty w postaci ekstremalnych wzrostów ilości czytelników na blogach. Uczynię wszystko, aby tak było!

Jednym ze znaków, że jestem dobra w tym, co robię, są coraz częste zaproszenia mojej osoby do telewizji śniadaniowych czy udzielenia wywiadów w różnych czasopismach. Choć na udział w TV na razie się nie odważyłam, to wywiadów udzielam bardzo chętnie. Fakt, iż moje blogi zauważają ogólnopolskie media oraz że liczba Czytelników nieustanie wzrasta, daje mi motywację do działania.

Rozwijać własną firmę i zwiększać zarobki

W tym roku będę świętować 10 lat prowadzenia własnej firmy. Uważam, że ten czas niezwykłej podróży zawodowej – mnóstwa trudności, niespodzianek i niewiadomych, z którymi każdego dnia muszę się mierzyć jako przedsiębiorca, sprawił, że jestem dziś silniejszą osobą oraz buduje mój charakter. Doskonale wiem, że warto pracować na sukces firmy, a codzienny trud, ciężka praca, zaangażowanie i poświęcenie są niezbędnym krokiem, który przyczynia się do kolejnych sukcesów na mojej drodze zawodowej.

Praca jako blogerka, Wirtualna Asystentka, copywriterka i redaktor kosmetyczna to spełnienie moich marzeń z młodości. Choć wówczas chciałam pracować jako dziennikarka w redakcji, to myślę, że rzeczywistość przerosła moje najśmielsze oczekiwania. Dlaczego? Ponieważ mogę pracować w zaciszu mojego domu, kiedy chcę. Oczywiście nie oznacza to, że przez większość dnia leżę i pachnę (mimo iż większość znajomych właśnie tak myśli). Praca jako freelancer z własnego domu wymaga swego rodzaju dyscypliny, zaangażowania i odpowiednio przygotowanego kalendarza pracy. Wiele osób myśli, że jak posiadasz własny biznes, to nie trzeba nic robić, a pieniądze spadają Ci z nieba. Oczywiście każdy by tak chciał, ale to tak nie działa. W 2022 roku zamierzam włożyć tyle energii, siły i działania w rozwój mojej firmy, ile tylko będę mogła, co mam nadzieję, pozwoli mi również zwiększyć zarobki mojej firmy… albo podwoić dochody za 2021 rok? Hmm, kto wie!

Pracować mniej i zarabiać więcej

No właśnie tylko czy to możliwe? Niebawem w życiu naszej rodziny nastąpi kolejna mała rewolucja. Mam nadzieję, że wówczas żłobek, do którego zapisaliśmy naszego synka, już się otworzy, bo początkowo miało to nastąpić 3 stycznia 2022, ale na chwilę obecną zostało przesunięte na 1 marca 2022. Tylko jak to zrobić, by pracować mniej, a zarabiać więcej niż dotąd?

Znajdować czas na odpoczynek i zadbać o życiowy balans

Większość rodziców łączących pracę zawodową z wychowywaniem dzieci wie, jak trudno znaleźć wówczas czas na odpoczynek. Jednak myślę, że ten życiowy balans można uzyskać, spędzając czas z najbliższymi. Wspólne spacery, wyjazdy, wypady do lasu czy wycieczki pozwolą oderwać myśli od pracy i nieustannie rosnącej listy zadań do wykonania. Z autopsji wiem, że nie warto pracować ponad siły i czasem dobrze jest wziąć w swojej firmie kilka godzin wolnego i po prostu się wyspać lub obejrzeć film.

Rozwijać usługi copywritingu oraz usługi Wirtualnej Asystentki

Copywriting i usługi Wirtualnej Asystentki to poza prowadzeniem blogów na zlecenie, recenzjami kosmetyków i promocją produktów oraz usług w artykułach sponsorowanych na moich blogach, usługi w mojej firmie, na których zarabiam najwięcej. Dlatego w 2022 roku planuję szlifować moje umiejętności pisania oraz usługi Wirtualnej Asystentki. A wszystko po to, by móc oferować moim klientów jeszcze wyższą jakość usług, dzięki czemu wspierać działanie i rozwój ich biznesów.

Z pewnością wezmę udział w szkoleniach z zakresu copywritingu SEO, copywritingu kosmetycznego, copywritingu sprzedażowego, zamierzam również wybrać się na kilka szkoleń dla Wirtualnych Asystentek. Kolejnym etapem rozwoju usługi copywritingu oraz usługi Wirtualnej Asystentki w mojej firmie będzie wykorzystywanie zdobytych umiejętności i testowanie patentów, które okażą się najbardziej pomocne.

Nadal poszukiwać niezwykłych dekoracji do domu

Istnieją jeszcze pewne zakamarki naszego domu, które wymagają dopieszczenia. Dlatego bez spiny i stresu daję sobie czas, na znalezienie wyjątkowych mebli, dekoracji i przedmiotów. Zależy mi na tym, by pasowały do wnętrz naszego domu i sprawiły, że będziemy się w nim czuć doskonale! Obrazy, lustra na ścianę, wyjątkowe doniczki, piękne rośliny doniczkowe czy elegancka huśtawka kokon to tylko kilka elementów, które niebawem pojawią się w naszym domu. Niezbędne będą również meble tarasowe, huśtawka ogrodowa, ławeczki i różnorodne elementy architektury ogrodowej. Kto wie, jakie perełki designu, meble i dekoracje do domu wpadną mi w oko w 2022 roku?

Przygotować się na powiększenie rodziny

O tak, rewolucją, która nastąpi za kilka miesięcy, będzie prezent, jaki otrzymamy na 10 rocznicę ślubu. A będzie to kolejny Mały Człowiek w naszej rodzinie. Czasem nadal nie mogę w to uwierzyć, że tyle lat staraliśmy się zostać rodzicami. Przebadaliśmy się na wszystkie możliwe sposoby, odwiedziliśmy tak wielu lekarzy ekspertów w dziedzinie leczenia niepłodności i nic. Również te tematy opisuję na moim blogu o ciąży. Dziś zastanawiam się, czy po prostu wtedy – to był jakiś nieodpowiedni czas na dzieci w naszym życiu. A może po prostu spełniły czy raczej spełniają się nasze marzenia albo założenia z początku małżeństwa?

Pamiętam, że planowaliśmy wówczas, że chcielibyśmy najpierw zadbać o nasze finanse i spłacić kredyt za mieszkanie w bloku. Na początku małżeństwa nawet nie marzyliśmy o budowie domu, ten plan zrodził się dopiero później. Ludzie przez wiele lat pragnący zostać rodzicami tak usilnie starają się zajść w ciążę, może czasem po prostu warto odpuścić, zaufać Matce Naturze i zaczekać na bardziej dogodny moment w życiu. Przecież urodzenie dziecka w wieku 35+ to nie grzech… a może po prostu tak miało być?

Być bardziej ekologiczną oraz less waste i ograniczyć produkcję śmieci w naszym domu

Jako że powiększy nam się rodzina, to z pewnością będziemy musieli zmienić kosz do wywozu śmieci na większy. Pieluszki dziecka sprawiają, że czasem śmieci w naszym koszu się nie mieszczą. Dodatkowo moja praca nie ułatwia w ograniczaniu ilości śmieci generowanych w naszym domu, ponieważ otrzymuję mnóstwo przesyłek pr-owych, produktów do testowania czy książek do recenzowania. A wszystko to generuje kolejne kartony i odpady. Dlatego już teraz zastanawiam się jakie kroki jako rodzina możemy podjąć, by żyć bardziej ekologicznie i zgodnie z zasadami less waste. Mamy swój sad i ogród warzywny, z którego korzystamy. Segregujemy śmieci, dbamy o to, by nie marnować jedzenia, kompostujemy. Staramy się wykorzystywać ponownie to, co posiadamy. Może warto byłoby oddawać kartony firmom lub kupić większą zamrażarkę, by móc jeszcze bardziej ograniczyć wyrzucanie jedzenia i generowanie śmieci w naszym gospodarstwie domowym?

Zmienić garderobę, by ubierać się elegancko i modnie

Pamiętam, że był to punkt w moich postanowieniach noworocznych na zeszły rok kalendarzowy. I rzeczywiście sporo się w tej kwestii zmieniło w mojej garderobie. Mimo wszystko nadal zamierzam szukać eleganckiej odzieży damskiej, która sprawi, że będę się czuła piękną i wygodną. Stylowe, modne i kobiece stylizacje dodadzą pewności siebie w pracy i w domu. Zadbam również o dodatki, obuwie czy torebki, które będą niczym wisienki w moich stylizacjach na co dzień, do pracy oraz od święta.

Znaleźć czas na urządzanie ogrodu

W minionym roku kalendarzowym rzeczywiście rozpoczęliśmy urządzanie ogrodu. Jednak ma w nim powstać wyjątkowy i magiczny ogród, dlatego musimy działać nadal. Urządzanie domu, praca zawodowa i wychowywanie dziecka – wszystko to sprawiło, że po wykonaniu trawnika, warzywnika i sadu zabrakło nam czasu i pomysłów na kolejne części ogrodu. Choć koncepcja powstała będziemy potrzebować konsultacji z architektem ogrodów, który podpowie najlepsze rozwiązania.

Noworoczne postanowienia blogerki i wish lista na 2022 rok

Droga Czytelniczko i Drogi Czytelniku, życzę Ci, by rok 2022 był dla Ciebie i Twoich najbliższych niezwykłe pasjonującą i inspirującą podróżą. Czasem na rozwijanie własnych zainteresowań, odkrywanie pragnień oraz celebrowanie małych przyjemności i sukcesów z najbliższymi. Pamiętaj, że trudności są po to, byśmy się rozwijali. Dlatego po każdym upadku, wstań z nadzieją na dobro, które spotka cię niebawem. Nieustannie szukaj rozwiązań, bo one są w Twoim zasięgu. Nie bój się sięgać po więcej, mierzyć wysoko i dobrze bawić w życiu.

Poczucia bezpieczeństwa, zdrowia, pomyślności, sukcesów, obfitości oraz wytrwałości w realizacji marzeń.

2 odpowiedzi do “Noworoczne postanowienia blogerki i wish lista na 2022 rok”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.