Noworoczne postanowienia blogerki i wish lista na 2023 rok

Ustalanie noworocznych postanowień oraz wish listy na najbliższe 12 miesięcy stało się moim ulubionym rytuałem w pierwszych dniach nowego roku. To przedsięwzięcie znacznie ułatwia ułożenie planu działania. Po przygotowaniu podsumowania roku 2022 w pracy, życiu i blogowaniu to wprost idealny moment na podzielenie się planami z życia pracującej mamy i blogerki na 2023 rok.

 

Noworoczne postanowienia kobiety, matki, blogerki, bizneswoman

Wiele osób narzeka na swoje życie, pragnąc tego, co posiadają inni albo marząc o ich życiu. Nigdy jednak nie zadali sobie trudu, aby poznać historie sukcesu tych, którzy tak bardzo im imponują. Według Prawa Przyciągania, które praktykuję w swoim życiu od wielu lat, możemy mieć i osiągnąć wszystko o czymkolwiek marzymy. Pytanie tylko, czy wiemy, czego chcemy? Ja już zaplanowałam, dlatego również i w tym roku spisałam postanowienia noworoczne, które są dla mnie planem działania na najbliższy rok.

Rozwijać firmę i podwoić zarobki netto z 2022 roku

W październiku 2022 świętowałam 10 lat prowadzenia własnej firmy. Tym razem moje postanowienia noworoczne będą odważne, ponieważ jednym z nich na 2023 rok będzie podwojenie zarobków netto z 2022 roku. Prowadzenie własnej firmy to dla mnie mnóstwo możliwości: rozwoju zawodowego, bycia panią własnego czasu, decydowaniu o harmonogramie pracy oraz łączeniu obowiązków zawodowych z rodzicielskimi. Każdego dnia robię to, co jest moją pasją. Jestem copywriterką freelancerką, Wirtualną Asystentką, blogerką oraz wydawcą magazynu kosmetyczno-urodowego i portalu biznesowego dla przedsiębiorczych. Choć córeczka nie zawsze daje mi się wyspać w nocy, to każdego dnia z przyjemnością wstaję po to, by wykonywać pracę mojego życia, jaką jest pisanie oraz rozwijanie mojej własnej firmy. Praca jako freelancerka z gabinetu we własnym domu to dla mnie optymalne rozwiązanie, które praktykuję już od dekady, mimo iż większość osób poznała je w czasach pandemii.

Od kilku miesięcy systematycznie czytam poradniki dotyczące życia milionerów i ludzi sukcesu. Fakt ten sprawia, że pracuję nad swoją mentalnością. Z jednej z książek o biznesie, którą niedawno skończyłam czytać, dowiedziałam się, że żyję w świecie dostatku. A to oznacza, że w 2023 roku przyciągnę mnóstwo fantastycznych i niezwykłych klientów, przyjaźnie nastawionych do pracującej mamy (która czasem wyśle artykuł do akceptacji 2 dni po wcześniej określonym terminie). Wiem też, że niebawem do mojej firmy zapukają klienci, którzy doskonale znają wartość moich usług oraz są oczarowani ich jakością, dlatego z wdzięcznością będą mnie wynagradzać. O rozwoju firmy z pewnością więcej informacji napiszę na blogu o biznesie oraz blogu pracującej matki.

Doskonalić usługi oferowane w mojej firmie

Poza publikacją artykułów sponsorowanych oraz innymi działaniami promocyjnymi oferowanymi przez 3 portale, które prowadzę, świadczę także usługi copywritingu i usługi Wirtualnej Asystentki. Z prawdziwą przyjemnością zdobywam wiedzę i szkolę się w tych dziedzinach. W 2023 roku na pewno znajdę czas, by przerobić Kurs Szkoła Wirtualnej Asysty Kasi Racisz. Planuję wziąć udział w szkoleniach i konferencjach, które dostarczą mi aktualnej wiedzy z zakresu SEO oraz copywritingu. Poza tym zapisałam się na wyjątkowe wyzwanie SEO, w trakcie którego dowiem się, jak poprawić pozycję moich stron www w wyszukiwarkach. Na pewno będzie to kolejny krok do w drodze do rozwoju mojego biznesu, a ja podzielę się doświadczeniami na blogu o copywritingu.

Spektakularnie zwiększać liczbę czytelników na moich stronach

Mnóstwo czytelników regularnie odwiedza każdą z moich trzech stron, za co jestem szalenie wdzięczna. Statystyki każdej z nich spektakularnie wzrastają. A ja nieustannie odkrywam nowe intrygujące tematy, które przyciągają nowych czytelników. Jednak chętnie zostają oni ze mną na stałe. Tworzę wysokiej jakości artykuły, które są atrakcyjne i pomocne dla czytelnika. Poza tym moja głowa jest skarbnicą pomysłów na projekty, które sprawiają, że moje strony cieszą się tak dużą popularnością, że czasami serwery pękają w szwach (jednak zawsze dają radę utrzymać niebywałe natężenie ruchu).

W każdym miesiącu zaplanowałam także nowe formy współpracy z różnymi instytucjami, aby dać się poznać osobom, które jeszcze nie znają moich marek osobistych.

Być sobą, słuchać intuicji i żyć na własnych zasadach

Mam wrażenie, że dziś wszyscy chcą być „tacy sami” jak inni albo bardzo podobni do siebie. Przeglądając różnego rodzaju portale (niestety zarówno te mniejsze blogi, jak i te większe i dobrze znane strony) dostrzegam, że treści tworzone są byle jak. Zostają wzbogacone o klikalny tytuł. Często czytając taki artykuł, ma się uczucie, że został napisany w 5 minut, na kolanie i bez odpowiedniego przygotowania. Taką bylejakość, byle po trupach do zwiększenia statystyk obserwuję coraz częściej. Dlatego postanawiam w 2023 roku jeszcze bardziej niż dotąd być sobą, stawiać granice, żyć na własnych zasadach i oferować jeszcze wyższą jakość moich usług w firmie. Będę słuchać intuicji nie tylko w relacjach prywatnych, ale i biznesowych. I napiszę o tym na moim blogu o rozwoju osobistym.

Inspirować do zarządzania pieniędzmi w taki sposób jak to robią milionerzy

Zdajesz sobie sprawę z faktu, że ludzie bogaci i milionerzy w zupełnie odmienny sposób niż reszta społeczeństwa zarządzają swoimi pieniędzmi? Okazuje się, że kierują się oni zupełnie innymi zasadami w życiu. Wbrew temu, co myśli większość osób bogactwo milionerów i ludzi zamożnych bierze się z oszczędnego stylu życia oraz umiejętności zarządzania pieniędzmi. I właśnie ten temat zamierzam częściej poruszać na moim blogu finansowym w 2023 roku.

Poza tym zrobię wszystko, by zwiększać swój termostat finansowy (co już praktykuję), aby z miesiąca na miesiąc moje zarobki rosły w lawinowym tempie. Zamierzam w łatwy, prosty i przyjemny sposób zarabiać zaplanowaną kwotę pieniędzy oraz maksymalnie otworzyć się na imponujące zarobki. Podzielę się z tobą wiedzą na ten temat w ciągu najbliższych 12 miesięcy kalendarzowych.

Dopieścić ogród i znaleźć do niego designerskie smaczki

Wymarzony ogród wokół domu jest już urządzony. Sama w życiu nie zaplanowałabym go w taki sposób. Zrobiła to na nasze życzenie i zgodnie z preferencjami naszej rodziny zdolna architektka krajobrazu. Na efekty prac, trwających od września do listopada 2022 zaczekam do wiosny lub lata. Wówczas przygotuję relację krok po kroku z metamorfozy naszego ogrodu, która pojawi się na moim blogu ogrodniczym. Rok 2023 będzie dla mnie czasem dopieszczania ogrodu, relaksu podczas prac pielęgnacyjnych, zabawy z dziećmi. Zamierzam także poszukać imponujących dekoracji i ozdób ogrodowych, które będą dopełnieniem aranżacji przestrzeni zielonej wokół domu.

Urządzić przytulny i zapierający dech w piersiach taras

Ogród już mamy, w tym roku na tapetę bierzemy urządzanie tarasu. Marzę o tym, aby był przytulny, kolorowy, stylowy i zachęcający do wypoczynku. Chciałabym, aby wyglądał jak zdjęcia modnych tarasów w magazynach ogrodniczych. Myślę, że powinny znaleźć się na nim zasłony, które nadadzą wnętrzu intymności i osłonią od wiatru, a dzięki temu umożliwią wypoczynek także wieczorem czy w wietrzne dni. Chciałabym zmieścić na nim huśtawkę kokon, zestaw wypoczynkowy z ławą, rośliny, kilka stylowych dekoracji i świateł, a także skrzynię na koce i poduszki. Obok tarasu planuję ustawić stół, przy którym moglibyśmy usiąść z gośćmi przy grillu. Czy uda mi się wszystko zrobić samodzielnie, czy też będę potrzebowała w tym zakresie pomocy specjalisty (architekta wnętrz), który pomoże oraz doradzi odpowiednie rozwiązania? Poinformuję w artykule na blogu wnętrzarskim.

Więcej odpoczywać w ogrodzie

W drugiej połowie roku córeczka pójdzie do żłobka, a synek do przedszkola. Mimo iż jestem pracoholiczką i uwielbiam swój zawód, to zamierzam do harmonogramu dnia wpisać, choć godzinę prac związanych z pielęgnacją ogrodu. Nawet jeśli będzie to wyrywanie chwastów, które jest niesamowicie relaksującym i odprężającym zajęciem podobnie jak medytacja. Jednym z moich celów na 2023 jest zatem więcej wypoczywać w ogrodzie — nie tylko biernie czy spędzając czas na zabawie z dziećmi, ale także pielęgnując rośliny czy usuwając chwasty. Dobrym pomysłem będzie również medytacja w ogrodzie.

Popracować nad miłością do siebie samej

Życie w dzisiejszych czasach wymaga dbania o siebie. Przynosi mnóstwo korzyści zarówno nam, jak i otaczającemu nas światu. Łączenie wyzwań zawodowych z rodzicielskimi sprawia, że ostatnio raczej nie byłam najlepszą przyjaciółką dla siebie samej. Raczej wszystko to, co wokół, czyli dzieci i mąż, praca zawodowa, ogarnianie domu były ważniejsze. Moje pragnienia i potrzeby pozostawały gdzieś w tyle, na samym końcu listy priorytetów. W 2023 roku zamierzam to zmienić. Praktykowanie miłości własnej i troski o siebie zwiększy kreatywność, pozwoli zbudować lepsze życie i korzystnie wpłynie na każdą dziedzinę życia. Chcę poznać jak praktykować miłość do siebie i troskę o siebie, by ograniczyć stres i niepokój w życiu oraz nastawić się na osiąganie sukcesu. I z przyjemnością podzielę się z tobą tymi informacjami. W 2023 roku planuję zostać ekspertką od praktykowania miłości do siebie oraz bycia dla siebie najlepszą przyjaciółką.

Zadbać o swoje ciało

Marzę o tym, aby pozbyć się pociążowego brzucha, który jest mało estetyczny i wpływa negatywnie na moje poczucie wartości. W sumie od już podjęłam pewne kroki w tej sprawie. A mianowicie od września 2022 regularnie odwiedzam gabinet fizjoterapeutki uroginekologicznej i staram się wykonywać ćwiczenia według jej zaleceń. Jednak swój wygląd zamierzam popracować również na innych płaszczyznach. Rozważam zmianę okularów, odświeżenie koloru włosów…. Postaram się zgłębić wiedzę jak pokochać siebie samą, jak mówić i dbać o siebie z czułością. Gdzieś mi to umknęło i czuję, że potrzebuję tej zmiany w moim życiu. Domyślam się, że nie będzie to najprostszym zadaniem, jednak połączenie ćwiczeń fizycznych z ćwiczeniem umysłu z pewnością przyniesie rezultaty i w tej kwestii. Kolejnym krokiem tej przemiany będzie metamorfoza garderoby.

Modne stylizacje w garderobie, w których poczuję się jak bogini

Marzę o tym, aby swoją szafę wypełnić odzieżą, bielizną, obuwiem, dodatkami, akcesoriami i biżuterią, z której stworzę stylizację na każdą okazję. Zależy mi na wysokiej jakości ubraniach, które wykorzystam w stylizacjach do pracy, na co dzień i na spotkania biznesowe oraz na większe wyjścia. Chcę prezentować się stylowo, wyglądać modnie i pięknie oraz czuć się kobieco i bosko. Rozważam skorzystanie z usług osobistej stylistki, która podpowie, jakie elementy garderoby łączyć w takie zestawy. Być może podzieli się ze mną również patentami na sukces w tej kwestii. Relację z wymiany garderoby z prawdziwą przyjemnością opublikuję na blogu modowym.

Więcej podróżować

To jest ten moment, by rozpocząć rodzinne podróże. Na razie lokalne, po naszym pięknym kraju. Czuję, że rok 2023 będzie czasem wyjazdów oraz pokazywania pięknego świata naszym maluszkom. Przed nami czas wycieczek do ZOO, w góry, nad jezioro, na różne lokalne imprezy. Z pewnością opiszę nasze rodzinne podróże z dziećmi na blogu podróżniczym oraz blogu parentingowym.

Dokończyć bloga o budowie domu

Budowę domu zakończyliśmy w 2020 roku, a dokładnie, 31 października 2020 udało nam się do niego przeprowadzić. Narodziny dzieci oraz łączenie kariery zawodowej z macierzyństwem sprawiło, że mam sporo zaległości w publikacjach artykułów na ten temat. Należę do osób, które kończą rozpoczęte projekty. Dlatego, mimo iż odłożyłam na chwilę temat budowy domu, to jednym z postanowień na najbliższy rok kalendarzowy jest dokończenie publikacji tej serii artykułów, a tym samym aktualizacja treści na blogu o budowie domu.

Noworoczne postanowienia blogerki i wish lista na 2023 rok

Jestem bardzo wdzięczna za to, że odwiedzasz mój blog. Drogi Czytelniku/ Droga Czytelniczko, życzę Ci, by rok 2023 był najlepszym czasem w Twoim życiu. Niech będzie inspirujący, pasjonujący, wypełniony mnóstwem cudów i niespodzianek. Miej odwagę sięgać po więcej i wyciśnij z niego to, co najcenniejsze. Mierz wysoko, doskonale się baw i pracuj z pasją, by dać światu z siebie to, co najbardziej wartościowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.