Noworoczne postanowienia blogerki w biznesie i życiu na 2024 rok

Kolejnym z moich ulubionych rytuałów noworocznych jest ustalanie postanowień noworocznych na najbliższe 12 miesięcy. Z wyjątkową energią zabrałam się za nie zaraz po przygotowaniu podsumowania roku 2023 w pracy, życiu i blogowaniu, ponieważ zdecydowanie ułatwia ułożenie planu działania na 2024 rok.

Noworoczne postanowienia kobiety biznesu i matki

Łączenie macierzyństwa z prowadzeniem biznesu, szczególnie w przypadku posiadania dwójki małych dzieci, zdecydowanie jest wyzwaniem, ale także piękną i pasjonującą podróżą. Oczywiście, że wymaga umiejętności żonglowania priorytetami. Ode mnie wymagało na przykład rezygnacji z przygotowywania obiadów, które od kilku lat zamawiam z restauracji. To ogranicza konieczność robienia częstych zakupów oraz zmniejsza ilość naczyń do zmywania. (Restauracja dostarcza nam obiady w metalowych pojemnikach). To proste rozwiązanie, które moim znajomym wydawało się początkowo kontrowersyjne, pozwala mi zaoszczędzić mnóstwo czasu, który przeznaczam na pracę zawodową, gdy Robert jest w przedszkolu a Amelka w żłobku. Każda mama wie, że trudno jest robić jakiekolwiek plany, gdy mamy małe dzieci. Z drugiej jednak strony bez planu działania nie posiadamy mapy, która prowadzi do celu, dlatego mimo wszystko ja zawsze spisuję noworoczne postanowienia.

Fenomenalnie rozwinąć firmę i zarobić pół miliona złotych

W życiu trzeba być zuchwałym i odważnym, ale też pracować, w celu realizacji swoich pragnień, ponieważ samo nic się nie zrobi. Warto też mieć marzenia i działać z rozmachem, który wiele osób onieśmiela. Swoją firmę oparłam o 5 filarów, a są to usługi copywritingu, popularny portal kosmetyczno-urodowy TrustedCosmetics.pl, usługi wirtualnej asysty, blog lifestylowy SposobyNaZycie.pl oraz popularny portal biznesowy PolecanyBiznes.pl. Nie wykluczam, że w 2024 roku pojawią się kolejne filary mojego biznesu. Mam w głowie i sercu kilka marzeń. Moją misją biznesową jest budowanie świadomości marek i ekspertów oraz zwiększanie ich rozpoznawalności i pozycji w internecie poprzez najlepiej napisane treści, a także publikacje na moich portalach czy współpracę jako wirtualna asystentka. Przede mną fenomenalny rok 2024 w mojej firmie, w którym poznam wielu różnych przedsiębiorców i przedstawicieli świata biznesu. Poza tym jestem w trakcie pierwszego z 3 szkoleń, które kupiłam, by imponująco rozwinąć mój biznes, stać się bogatą kobietą i być magnesem na klientów.

Oferować usługi, które oczarowują klientów jakością

Żyjemy w czasach, gdy jakość jest w cenie. Wiele firm i usługodawców niestety nadal tego nie dostrzega, oferując bylejakość. Przedstawiciele firm decydują się na teksty pisane przez sztuczną inteligencją, dzięki czemu nie tylko zawierają one mnóstwo błędów merytorycznych, ale też są po prostu słabe. W związku z tym w 2024 roku nadal zamierzam pracować nad tym, aby zwiększać jakość moich usług.

Inspirować do zarządzania pieniędzy tak jak robią to ludzie bogaci

W roku 2023 diametralnie zmieniłam swoje myślenie o pieniądzach, a to przekłada się także na inne aspekty mojego życia. Temat oszczędzania pieniędzy zamierzam prezentować w nieco odmienny sposób. Poza tym chcę przyjrzeć się ludziom bogatym oraz ich zwyczajom związanym z finansami i zarządzaniem nimi. Na popularnym blogu finansowym poruszę zatem temat finansowego termostatu, a także wiele innych kwestii związanych z finansami, o których większość ludzi dotąd nie miała pojęcia.

Poznawać historie ludzi biznesu

W życiu wszystko dzieje się z jakiejś przyczyny oraz w jakimś konkretnym celu. Dziś, po kilku latach zainteresowań historiami ludzi biznesu, doskonale zdaję sobie sprawę, dlaczego ta pasja pojawiła się w moim życiu. Otóż uczę się od nich jak zmienić moje życie w pasmo sukcesów oraz w jaki sposób zbić szklany sufit i imponująco rozwinąć moją firmę. W 2024 roku zamierzam poznawać właścicieli firm i ludzi biznesu. Planuję także rozmawiać z przedsiębiorcami o patentach na rozwój firmy, współpracy z konkurencją czy autentyczności w biznesie.

Nadal być sobą

Tak wiele osób ciągle udaje kogoś, kim nie jest, tylko po to, by się komuś przypodobać. W opozycji do nich ja stawiam na autentyczność w życiu i biznesie. W minionym roku kalendarzowym rozpoczęłam metamorfozę swojego życia – taką holistyczną, której początkiem była i jest zmiana myślenia. Dostrzegam, że już pojawiło się w moim życiu mnóstwo rezultatów. Jednym z nich jest fakt, że w cień usunęli się ludzie, którzy ciągle narzekali i zrzędzili na wszystko, zrzucali winę na innych czy zazdrościli. Autentyczność w życiu i biznesie to wyjątkowy dar bycia sobą w każdej sytuacji, nawet jeśli nie do końca podoba się to innym ludziom.

Otaczać się dobrymi, życzliwymi, kochającymi i hojnymi ludźmi

Podobno ludzie, którzy nas otaczają, są naszym lustrem. Dlatego na 2024 wybieram rzeczywistość, w której zawsze – w biznesie oraz życiu osobistym – spotykam jedynie dobrych, życzliwych, kochających i hojnych ludzi, którzy po prostu o mnie dbają i dobrze mi życzą. Chcę otaczać się osobami podobnymi do mnie samej – zawsze uśmiechniętymi, zadowolonymi z życia i skłonnymi do pomocy.

Dbać o swój mindset

Doświadczam tego dopiero od kilku tygodni, dzięki wyjątkowej Marcie Manterys z PokochajPieniądze.pl. Nasze nastawienie umysłu sprawia, że przyciągamy do siebie pewne sytuacje. To niesamowite, jak możemy jedynie dzięki temu, co o sobie myślimy, zmieniać swoje życie, tak aby spełniały się wszystkie nasze pragnienia. Chcesz mieć kochającego męża, być zdrowa, rozwinąć swój biznes i zwiększyć zarobki? Przestań otaczać się tym, co negatywne, zapomnij o słuchaniu i oglądaniu tego, co negatywne. Skupiaj się na tym, co sprawia, że czujesz się człowiekiem bogatym, spełnionym i wykonuj pracę, która jest Twoją pasją. W 2024 roku każdy swój dzień zamierzam rozpoczynać od nastawienia się na bogactwo, obfitość i pomyślność według wskazówek mojej mentorki.

Nadal kultywować miłość do samej siebie

Z wszystkim, co napisałam powyżej, wiąże się też miłość do samej siebie. Jest to wyjątkowa umiejętność, której powinniśmy uczyć dzieci od najmłodszych. Miłość do siebie to kolejny element układanki, niezbędny, by zwiększyć swoje zarobki czy realizować swoje marzenia i pragnienia. Musimy nauczyć się, że jesteśmy ważni i zasługujemy na wszystko, co najcudowniejsze. Tak po prostu. W 2024 roku zamierzam nadal pracować nad miłością do siebie – przede mną zaplanowana na styczeń wizyta u trychologa, a także współpraca z trenerką personalną czy regularne sesje masażu i zabiegów Spa.

Zostać polecaną copywriterką SEO

W przeciwieństwie do wielu ekspertów uważam, że przed nami złota era profesjonalnych copywriterów. Myślę, że niebawem pęknie ta bańka mydlana słabych jakościowo, wypełnionych błędami merytorycznymi i szybko pisanych treści przez chatGPT. W najbliższych miesiącach nastąpi powrót do źródeł. Wtedy te najlepsze firmy będą szukać profesjonalnych pasjonatów copywritingu, którzy świadczą usługi copywritingu biznesowego, by tworzyli treści dostosowane do unikalnego głosu marki, które trafiają do odpowiedniej grupy docelowej, są odpowiednio nasycone słowami kluczowym oraz emocjami, zgodne z zasadami SEO, merytoryczne i odpowiadające na problemy i potrzeby czytelnika.

Być profesjonalną wirtualną asystentką dla klientów premium

Mam ambicję, by w 2024 roku stać się profesjonalną wirtualną asystentką dla klientów premium. A w związku z tym, że wszystko w naszym życiu dzieje się w konkretnym celu, już działam, by również i to postanowienie noworoczne się zrealizowało. Dotąd myślałam, że muszę przyjmować każde zlecenie. Teraz już wiem, że zanim to zrobię, warto sprawdzić, czy mam odpowiednie flow z klientem. Dzięki temu w 2024 roku będę mogła zaoferować usługi wirtualnej asystentki maksymalnie 4-6 klientom, w zależności od ich zapotrzebowania oraz ilości zadań do wykonania. Poza usługami copywritingu SEO, obsługą stron www i newsletterów, zajmuję się także kompleksowym prowadzeniem kalendarza biznesowego, obsługą klienta czy prowadzeniem firmowych blogów.

Noworoczne postanowienia blogerki w biznesie i życiu na 2024 rok

Praktykować wdzięczność

Mam niesamowite i piękne życie. I każdego dnia jestem za nie wdzięczna. Kochający mąż, dwoje wyjątkowych dzieci, wymarzony dom i własny biznes, w którym każdego dnia pracuję z pasją i zaangażowaniem. Zdrowa rodzina i możliwość łączenia pracy zawodowej z macierzyństwem, piękny ogród, w którym mogę pracować i wypoczywać. Wyjątkowi klienci, którzy doceniają moją pracę każdego dnia. To tylko kilka moich codziennych powodów do wdzięczności. W 2024 roku zamierzam zostać ekspertką od wdzięczności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.