Noworoczne postanowienia i wish lista na 2020 rok

Noworoczne postanowienia są dla mnie jednym z rytuałów rozpoczynających nowy rok kalendarzowy. Po podsumowaniu osiągnięć i wspomnień z poprzedniego roku układam plan działania na najbliższe dwanaście miesięcy. Jakie mam plany na 2020 rok?

Jak wytrwać w realizacji noworocznych postanowień?

Myślę, że tej wytrwałości należy szukać w sobie. Jeśli ustalisz, że coś jest ważne i będziesz, jak tylko potrafisz, dążyć do realizacji swoich postanowień, to jesteś na dobrej drodze. Niejednokrotnie w życiu doświadczyłam już, że nie zawsze wszystko idzie zgodnie z moimi planami. Często lekcje, które odbieramy od życia, uczą pokory. Mimo to nie zamierzam się poddawać i przedstawiam moją listę marzeń i celów do osiągnięcia w 2020 roku.

Urządzić wymarzone gniazdko

Dom już stoi. Plan jest taki, aby w wakacje 2020 nastąpiła przeprowadzka. I choć zdaję sobie sprawę, że czasem może być delikatna obsuwa z pracami wykończeniowymi, to i tak trzymam kciuki, aby jak najszybciej pożegnać nasze maleńkie mieszkanie w bloku i wyjechać na wakacje życia wprost do nowego domu. I być może to głupie, ale już powoli zaczęłam się pakować. A to z tego względu, że małe mieszkanie jest bardzo zagracone i często trudno się w nim swobodnie poruszać. Zaczęłam też zbierać kartony po różnych przesyłkach, idealnie sprawdzą się podczas przeprowadzki.

I tutaj dochodzimy do urządzania domu. Przed nami bardzo pracowite pierwsze półrocze, plan działania i spotkań z wykonawcami zajmującymi się wykończeniem wnętrz już zrobiony i zapowiada się bardzo intensywnie. Do tego dochodzą (pewnie burzliwe) dyskusje z mężem dotyczące mebli, dodatków i niezbędnych elementów wyposażenia. Kolor paneli, płytek łazienkowych, płytek kuchennych, schodów wewnętrznych, mebli łazienkowych i kuchennych czy kominka mamy wstępnie uzgodniony. Przed nami jeszcze batalia o kolory ścian czy kolorystykę drzwi wewnętrznych w nowym domu, a także wiele mebli (tych, które trzeba dokupić, aby móc się przeprowadzić).

Rozpocząć urządzanie niezwykłego ogrodu

Od lat marzę o tym, aby mieć wyjątkowy ogród wokół domu, który stanie się oazą spokoju, ale również będzie miał kawałek sadu (przypominającego sad śp. Dziadka Kazia), z mnóstwem drzew i krzewów owocowych. Zaplanowałam w nim także przydomowy warzywnik, szklarnię na pomidory i nowalijki i mnóstwo ozdobnych roślin z tematycznymi zaułkami, w których można wypocząć. Moim marzeniem jest słyszeć gdzieś w ogrodzie odprężający szum wody – być może fontanna albo oczko wodne (niewykluczone, że z rybami).

Krzysztof Miruć i Maja Popielarska z telewizją HGTV – czy pomogą urządzić dom i ogród?

Tak, wiem, moje marzenia i życzenia często są z czapy wzięte, a ja jestem szalona. Ale któż mi zabroni używać mojej wyobraźni i marzyć? W związku z dwoma powyższymi celami zaplanowanymi na rok 2020 mam takie skryte marzenie, aby dwóch cudotwórców, którzy mają swoje programy w telewizji HGTV, przyjechało i wspomogło nas w urządzaniu domu i ogrodu. Pierwszym z nich jest Niekwestionowany Król wśród Projektantów – wirtuoz urządzania wnętrz – Krzysztof Miruć. Ma kilka programów w HGTV, zawsze robi to stylowo i z wyczuciem, a urządzone przez niego domy i mieszkania są nie tylko przytulne, ale też eleganckie i dostosowane do potrzeb domowników. Doskonale potrafi też odczytywać pragnienia klientów….

Drugim jest Ogrodowa Wróżka, czyli Maja Popielarska, której program pt. „Nowa Maja w ogrodzie” uwielbiam oglądać w wolnych chwilach. Mam wrażenie, że rośliny z czcią i szacunkiem jej się kłaniają. Gdziekolwiek ona się pojawi, tam kwiaty kwitną i pachną intensywniej, drzewa zielenią się bardziej, wszystko rośnie w szybciej.

Zatem gdyby ekipa HGTV miała takie marzenie, aby pomóc młodym ludziom w urządzaniu ich nowego, wymarzonego domu ze sporej wielkości ogrodem. A wszystko to na działce o powierzchni 1432 metry kwadratowe…. A do tego, jeśli nie boi się wyzwań, to uwaga: Jesteśmy! 🙂

Kolejne kroki kierunku zdrowia i długowieczności – sport i dieta

Marzę o tym, by powrócić do moich regularnych spacerów i slow joggingu. Wiem, że mogę to zrobić i wiem, że to zrobię. Pewne wydarzenia, którymi nie chcę się tutaj dzielić, sprawiły, że na jakiś czas ograniczyłam – tak uwielbianą przeze mnie – codzienną aktywność fizyczną oraz wykonywanie 10 tysięcy kroków każdego dnia, ale się poprawię. Obiecuję! Nawet dziś już odbyłam mój pierwszy noworoczny spacer!

Ale to nie wszystko, bo w tym roku chcę poznać zdrowszą kuchnię i tajniki gotowania. Moim celem jest nauczyć się zdrowiej gotować, wykorzystując jedynie naturalne produkty i przyprawy – bez gotowców i maksymalnie ograniczyć w diecie produkty przetworzone na rzecz większej ilości warzyw i owoców. Może też będę miała siłę, aby zmniejszyć ilość cukru w diecie?

Rozwijać swoją hodowlę roślin tropikalnych i doniczkowych

Poza oazą spokoju w ogrodzie, zamierzam wypełnić nowy dom mnóstwem kwiatów, tworząc w nim tzw. Urban Jungle, czyli miejską dżunglę. Pokochałam ostatnio palmy i bananowce, ale chciałabym się otaczać jak największą ilością roślin. Czuję się wśród nich spokojna, zrelaksowana, odprężona. Może to głupie, ale lubię z nimi rozmawiać. Nie wiem, czy odpowiadają, ale (przeważnie) rosną! Domowa uprawa roślin doniczkowych i egzotycznych sprawia mi mnóstwo frajdy, ale też jest odskocznią od pracy umysłowej przed komputerem.

Nadal rozwijać własny biznes, zwiększyć zarobki i szlifować swoje umiejętności

Bardzo lubię słuchać mądrych ludzi i czytać książki osób, które znajdują się w miejscu, do którego ja dążę. Ostatnio mam niezwykłe szczęście, bo w moje uszy trafiają bardzo cenne słowa, a może to ja nauczyłam się uważnie słuchać? Niemniej jednak gdzieś ostatnio kilkakrotnie usłyszałam (podobno częste powtarzanie ułatwia zapamiętywanie – i chyba coś w tym jest), że aby wyróżniać się spośród innych firm, trzeba dawać swoim klientom, więcej niż oczekują. Nie odwalać roboty byle jak, nie pracować na 100%, ale pracować na minimum 200%. Jeszcze w minionym roku wprowadziłam tę wiedzę w życie i rzeczywiście coś w tym jest.

Od momentu, kiedy staram się wykonać moją pracę jeszcze lepiej, niż potrafię, odzywa się do mnie coraz więcej klientów. Dlatego poszłam za ciosem i rozpoczęłam szlifowanie swoich umiejętności, które na co dzień wykorzystuję w swoim biznesie. Jestem copywriterką freelancerką, która na stałe współpracuje z kilkoma firmami, ale też piszę teksty na zlecenia dla różnych firm, a do tego jestem blogerką, wirtualną asystentką i prowadzę social media oraz blogi dla firm. W związku z tym zamówiłam kilka książek o copywritingu, które czytam w wolnym czasie, wybrałam się na warsztaty fotograficzne oraz zapisałam się na warsztaty z obsługi Instagrama. A wszystko po to, aby dać moim klientom, więcej niż oczekują. A nóż dzięki temu (tak zupełnie dodatkowo, poza wyjątkową frajdą i rozwijaniem pasji oraz własnych umiejętności) – przypadkiem – zostanę milionerką w 2020 roku, kto wie?

Zgłębić filozofię zero waste, więcej oszczędzać i produkować mniej śmieci

Głównym motorem napędowym ograniczania ilości wytwarzanych odpadów w naszym dwuosobowym gospodarstwie domowym jest fakt, że aktualnie produkujemy ich mnóstwo. I póki mieszkamy w bloku, nigdy się nad tym nie zastanawiałam, ale w związku z kwestią przeprowadzki do nowego domu, ten problem zaczął mnie przytłaczać. Dlatego rozpoczęłam poszukiwanie ekologicznych rozwiązań, które pomogą mi zrealizować ten cel. Otrzymuję mnóstwo przesyłek firmowych, co sprawia, że mam mnóstwo kartonów i wypełnienia do przesyłek. Ale nauczyłam się je wykorzystywać do pakowania przedmiotów, które sprzedaję i wysyłam oraz do pakowania nagród w konkursach, które rozdaję, promując moją firmę. Dzięki temu znalazłam chwilowe rozwiązanie, bo tych przesyłek otrzymuję dużo więcej niż wysyłam.
Warzywa i owoce kupuję na targu od lokalnych rolników, zamiast w marketach gdzie są pakowane w niepotrzebne tony plastiku. Na zakupy biorę własne torby z materiału. Maksymalnie ograniczyłam też środki czystości, w dużej mierze przygotowuję je samodzielnie olejków eterycznych. Nauczyłam się nie wyrzucać jedzenia, które pozostało z obiadu, tylko kreatywnie wyczarowywać z niego nowe posiłki. Suchy chleb ścieram na bułkę tartą. W przydomowym ogrodzie pojawi się też kompostownik, który przetworzy wiele organicznych odpadków w żyzny nawóz do roślin. Ale postaram się poszukać więcej sposobów na ograniczenie ilości wytwarzanych śmieci oraz oszczędne gospodarowanie naszymi zasobami.

Zwiększyć oszczędności w naszym domowym budżecie

Coraz bardziej naturalnie przychodzi mi świadome i oszczędne życie. Staram się mniej wydawać, kupować, kiedy naprawdę jest okazja, a nie sztuczna promocja. Na bieżąco odgracam nasze mieszkanie, pozbywam się niepotrzebnych bibelotów czy nienoszonych już ciuchów. Rozdaję je znajomym albo wystawiam za grosze na sprzedaż online. Jestem na dobrej drodze, ale ciągle szukam kreatywnych sposobów na oszczędzanie w 2020 roku. Jest to dla mnie ważne szczególnie teraz, kiedy przed nami tyle wydatków związanych z urządzaniem domu i ogrodu, kredytem hipotecznym na karku oraz moim marzeniem, by zyskać niezależność finansową. Dlatego zamierzam poszukać sposobów zarabiania na blogu, dodatkowych sposobów na oszczędności w domowym budżecie oraz lokat oszczędnościowych.

Gdzie pojechać na wakacje 2020?

A gdyby do tego jeszcze móc oderwać się od codzienności i choć na kilka dni wyjechać na wakacje 2020 do Włoch, Portugalii, Egiptu lub na jedną z Greckich wysp, to byłoby cudownie. Ale może nie będę przesadzać i wcale nie zamawiam frytek do tego!

Noworoczne postanowienia i wish lista na 2020 rok w pracy, życiu i blogowaniu

Życzę Ci, Droga Czytelniczko i Drogi Czytelniku, aby ten Rok 2020 był dla Ciebie początkiem czegoś wyjątkowego – odjechanej, niesamowitej, przesyconej zdrowiem, obfitością i pomyślnością przygody, która będzie trwała już nieustannie. Pamiętaj też, aby przyjmować na klatę pojawiające się trudności, bo bez nich nie byłoby szampana z bąbelkami i świętowania sukcesów. I oby spełniły się Twoje – nawet najskrytsze – marzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.