Organizacja ślubna – najważniejsze elementy, o których nie możesz zapomnieć

Ślub i wesele to dla wielu osób najważniejszy dzień w całym życiu. Sformalizowanie związku jest poważnym momentem, który chcemy dzielić z najbliższymi osobami. Sama organizacja przyjęcia stanowi jednak ogromne wyzwanie. Zastanawiasz się, od czego rozpocząć przygotowania? Marzysz o pięknym weselu? W dzisiejszym artykule podpowiem, jak to zrobić!

Od czego zacząć przygotowania ślubne?

Każda zaręczona para powinna zacząć od ustalenia daty ślubu. Niezależnie od tego, czy planujesz ślub cywilny, czy kościelny, termin rezerwacji sali weselnej najczęściej wynosi co najmniej rok. Odpowiednio duża rezerwa czasowa pozwoli także na zaplanowanie urlopu w przypadku przyjezdnych gości. Jeśli zaproszeni krewni dowiedzą się o ślubie zbyt późno, może okazać się, że nie dadzą rady dojechać. Nie oznacza to jednak, że zorganizowanie szybkiego wesela nie jest możliwe. Niektóre pary decydują się na zawarcie ślubu w ciągu kolejnych 5-6 miesięcy. Od samego początku warto zastanowić się również nad tym, kto może być świadkiem na ślubie.

Kolejnym krokiem będzie znalezienie i zarezerwowanie idealnej sali weselnej. Następnie możesz zająć się poszukiwaniem kamerzysty, fotografa oraz zespołu muzycznego lub DJ-a. Wszystkie te elementy składają się na tradycyjne przyjęcie weselne. Pamiętaj o tym, że polecani specjaliści nie cierpią na brak zleceń i może okazać się, że wszystkie najbliższe terminy są niedostępne. Właśnie dlatego najlepiej zająć się tymi kwestiami tak szybko, jak to tylko możliwe.

Jak wybrać salę weselną?

W pierwszej kolejności ustal listę swoich priorytetów. Na jej szczycie powinna znaleźć się lokalizacja. Sala weselna nie może znajdować się zbyt daleko od miejsca zawarcia ślubu. Dojazd tam może okazać się problematyczny zarówno dla państwa młodych, jak i zaproszonych gości. Część z nich może nawet zrezygnować z przyjazdu, jeśli ten okaże się zbyt wymagający. Jeśli planujesz większe przyjęcie, zdecyduj się na dom weselny poza miastem. Takie miejsca często oferują przestronne wnętrza oraz możliwość zaaranżowania ogrodu.

Zanim wybierzesz salę weselną, określ także motyw przewodni całego przyjęcia. To właśnie ogólna wizja ślubu, stroje oraz wymarzone dekoracje wpłyną na Twój ostateczny wybór. Jeśli planujesz aranżację rustykalną, ciekawym pomysłem może okazać się wynajęcie stodoły weselnej przygotowanej do rodzinnych imprez. W przypadku eleganckiego wesela w stylistyce glamour lepiej postawić na klasyczne dworki i eleganckie restauracje. Podczas rezerwacji zweryfikuj ilość miejsc siedzących i wielkość parkietu. Pamiętaj, że pojemność sali powinna być dostosowana do liczby gości.

Aranżacja wesela – jak stworzyć niepowtarzalny nastrój?

Po ustaleniu daty i zarezerwowani sali przejdź do zaproszenia gości. Zacznij od najbliższej rodziny i świadków. Możesz zaangażować ich do dalszego przygotowania imprezy. Przed wysłaniem zaproszeń, sprawdź, co robi świadek na ślubie. Ważnym elementem aranżacji ślubu są stroje państwa młodych oraz wystrój kościoła i sali weselnej. W pierwszej kolejności wybierz moty przewodni. Może być nim kolor, symbol, roślina lub zwierzę. Liczne inspiracje stylistyczne znajdziesz na stronie: https://e-wedding.pl/. Wybrany motyw będzie stanowić swoisty łącznik pomiędzy poszczególnymi elementami. Nie powinien ich jednak zdominować. Nadmiar dekoracji może bowiem przytłoczyć zaproszonych gości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.