Parownica do ubrań to świetna inwestycja i absolutny must-have w każdym domu. Ekspresowo usuwa zagniecenia z najdelikatniejszych tkanin. Oszczędza czas i pieniądze, ogranicza czyszczenie chemiczne i ułatwia zachowanie higieny w domu. Dzięki parownicy do ubrań szybko i bez wysiłku uzyskasz estetyczne ubranie bez zagnieceń za pomocą kilku pociągnięć, a to doskonałe rozwiązanie przed pracą, gdy musisz jeszcze ogarnąć dzieciaki i zawieść je do przedszkola oraz żłobka, a nie masz czasu rozstawić deski do prasowania. Poznaj zalety posiadania parownicy do ubrań QuickStyle 7 GS 7077 marki Braun.
Spis treści
Parownica do ubrań QuickStyle 7 GS 7077 Braun
Parownica do ubrań QuickStyle 7 GS 7077 marki Braun w kolorze czarno-miedzianym zapewnia doskonałe rezultaty w krótkim czasie i wygląda bardzo stylowo. Wydajna technologia FastSteam usuwa zagniecenia ekspresowo i skutecznie dzięki mocy 1600 W oraz stałemu wyrzutowi pary do 35 g/ minutę. Nowy system AntyClean Easy pozwala na szybkie i łatwe czyszczenie oraz zwiększa wytrzymałość urządzenia. Technologia iCare zapewnia ubraniom ochronę przed przypaleniem i uszkodzeniem podczas prasowania.
Właściwości parownicy QuickStyle 7 Braun
- Polubiłam się z tym urządzeniem, ponieważ szybko, skutecznie i bez wysiłku usuwa zagniecenia, co dla mnie — pracującej mamy i kobiety przedsiębiorczej — jest szalenie ważne. Mogę jej użyć nawet chwilę przed wyjściem z domu bez konieczności rozkładania deski do prasowania.
- Ta parownica ma stopę zakrzywioną z obu stron, co ułatwia pokonywanie wszelkich przeszkód takich jak kieszenie, zamki czy guziki, a dzięki temu prasowanie ubrań jest znacznie prostsze. Dzięki niej mogę zapomnieć o problemach z prasowaniem i odciśniętym kawałku odzieży czy zagnieceniach, które powstają, gdy próbuję szybko wyprasować np. koszulę przy użyciu tradycyjnego żelazka.
- Mogę prasować ubrania i niwelować zagniecenia zarówno pionowo, jak i poziomo bez konieczności wyjmowania deski. Ubrania mogą wisieć na wieszaku lub leżeć na stole czy łóżku.
- Parownica QuickStyle 7 nagrzewa się ekspresowo po włączeniu do zasilania, a to znacznie przyspiesza czas wyszykowania się niezależnie od okazji.
- Polubiłam ją za to, że jest kompaktowa i lekka — jej ergonomiczna konstrukcja sprawia, że wygodnie prasuje w dowolnej pozycji, a dodatkowo jest łatwa do przechowywania (również w podróży).
- Bardzo długi przewód zasilający zdecydowanie ułatwia manewrowanie i zapewnia większą swobodę ruchu.
Nietypowe zastosowania parownicy do ubrań
Parownica do ubrań to wyjątkowe narzędzie o wielu zastosowaniach, przetestowałam ją trochę nietypowo, a to pokazało mi, że to — z wielu względów — gadżet niezbędny dla każdej pani domu. Mam mnóstwo firan i zasłon w domu. Parownica QuickStyle 7 Braun doskonale sprawdziła się do prasowania wiszących firan i zasłon bez konieczności ich zdejmowania i ponownego zawieszania. Jestem pod ogromnym wrażeniem, ponieważ dotąd prasowanie zasłon spędzało mi sen z powiek. Wykorzystałam też to niezwykłe urządzenie do odświeżenia materaca i kanapy, a także do odświeżenia pościeli znajdującej się na łóżku. Lubię niestandardowe rozwiązania, dlatego mój kolejny patent na wykorzystanie tej parownicy Braun to odświeżenie i czyszczenie tapicerki samochodu. Teraz mogę dbać także o moje małe kobiece auto szybciej i efektywniej.
Zalet używania parownicy do ubrań
Zabija bakterie i usuwa zapachy
Para wodna zabija większość bakterii znajdujących się na ubraniach oraz usuwa nieprzyjemne zapachy, które powstają po zastosowaniu silnych środków chemicznych do prania czy jako efekt uboczny potu. Pranie w niskich temperaturach może spowodować, że zapachy i bakterie pozostaną na odzieży, dlatego warto użyć parownicy, by się ich pozbyć, a wówczas ubrania będą pachnieć świeżo jak nigdy wcześniej.
Bezpieczna i delikatne dla ubrań
W przeciwieństwie do tradycyjnego żelazka parownica nie styka się z ubraniami. Dzięki temu przeciwdziała poparzeniu lub niezamierzonym zagnieceniom. Można jej z powodzeniem używać również do delikatnych ubrań. Jest bezpieczna także dla koronek, jedwabiu czy bawełny.
Usuwa alergeny
Eliminuje wszelkie alergeny, które przyciągają roztocza, a w efekcie powodują kichanie i swędzenie. To świetne rozwiązanie dla alergików i osób cierpiących na katar sienny.
Niweluje zagniecenia
Parownica rozluźnia tkaninę, usuwa zagniecenia i przywraca elementom garderoby uzyskać bardziej swobodne wykończenie i efekt prasowania niż po użyciu żelazka. Szybciej się nagrzewa i nie wymaga deski do prasowania (choć można używać parownicy także tak samo, jak zwykłego żelazka), a dodatkowo odświeża tkaniny.
Odświeża ubrania meble i tekstylia
Odświeża ubrania między praniem a czyszczeniem chemicznym. A w efekcie zmniejsza koszty czyszczenia chemicznego oraz zużycie ubrań. Żelazko parowe usuwa zagniecenia, także z mebli tapicerowanych, a dodatkowo zabija większość bakterii i usuwa zapachy oraz ułatwia czyszczenie i dbanie o higienę trudno dostępnych miejsc takich jak zasłony czy prześcieradło.
Ekologiczne rozwiązanie
Parownica do ubrań to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy i korzystaniu z pralni chemicznej. Para wodna w parownicy powstaje przez podgrzanie wody. W związku z tym nie zanieczyszcza powietrza i nie zawiera detergentów. Ubrania pozostają czyste, a parownicą możemy odświeżać także pościel, poduszki, materace, zasłony, dywany i inne domowe tekstylia.
Dba o świeżość ubrań pomiędzy praniami, zwłaszcza delikatnych tkanin
Świetnie sprawdza się do czyszczenia i odświeżania odzieży wierzchniej takiej jak płaszcze i kurtki, których nie pierze się zbyt często. Aby uzyskać głębokie czyszczenie, wystarczy głowicę parownicy ustawić kilka centymetrów od obszarów, które chcemy odświeżyć i wyczyścić.
Parownica Braun QuickStyle 7 GS 7077 – moja opinia
Budzik zadzwonił zbyt późno, a Ty masz dziś ważny dzień w pracy. Nadrabiałaś wieczorem zaległości, sprzątałaś czy gotowałaś obiad na kolejne dni. Kompletnie zapomniałaś, że odpowiednia na dzisiejszą okazję sukienka wisi w szafie i wymaga prasowania. Albo co gorzej kompletnie wypadło Ci z głowy, że dziecko ma dziś w przedszkolu ważny występ i najzwyczajniej w świecie nie uprasowałaś dla niego galowego ubrania, a w wygniecionej koszuli pójść nie może. Albo jesteś w podróży i chcesz zawsze wyglądać dobrze? Te wszystkie momenty, gdy masz jedynie kilka minut i musisz rozkładać deskę do prasowania, w moim przypadku są już przeszłością. Inwestycja w parownicę Braun Quick Style 7 okazała się strzałem w dziesiątkę. Zajmuje niewiele miejsca, dlatego doskonale sprawdzi się także podczas podróży. Lekka i kompaktowa parownica QuickStyle 7 GS 7077 marki Braun daje możliwość prasowania w pionie i poziomie, ale bez użycia deski. Pozwala ekspresowo odświeżyć ubrania oraz zniwelować zagniecenia. To rozwiązanie na co dzień oraz na wyjątkowe okazje. Parownica ta stanowi świetną alternatywę dla tradycyjnego żelazka, także w przypadku delikatnej odzieży z wymagających tkanin, które zakładamy na wyjątkowe okazje.
Żelazko ze stacją parującą czy parownica Braun?
Rok temu stałam się szczęśliwą posiadaczką żelazka ze stacją parową żelazka z generatorem pary Braun CareStyle 7 Pro IS 7286 BK. Przyznam szczerze, że już wtedy myślałam, że wygrałam los na loterii. Przy rodzinie 2+2 żelazko z generatorem pary sprawdza się doskonale, ponieważ pozwala wyprasować stosy ubrań. Jednak jego duży zbiornik sprawia, że na wakacje i w podróż niestety się nie sprawdza. Doskonałym rozwiązaniem, gdy masz jedynie kilkanaście minut i chcesz odświeżyć odzież lub rozprasować znajdujące się na nim zagniecenia, jest parownica Braun QuickStyle 7 GS 7077 BK. Dzięki temu ubrania wyglądają one jak nowe, a dodatkowo zmniejszasz ich zużycie i uszkodzenia spowodowane częstym praniem i prasowaniem.
Podsumowując, uważam, że parownica do ubrań QuickStyle 7 GS 7077 Braun to absolutny must-have nowoczesnej pani domu. Idealnie sprawdzi się także podczas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia, gdy trzeba odświeżyć łóżko w pokoju gości, zasłony, kanapę w sypialni czy tapicerowane krzesła w jadalni oraz zadbać o generalne porządki w domu. Doskonale sprawdza się w ekspresowym prasowaniu o poranku, kiedy spieszymy się do pracy, żłobka i przedszkola, a także przed wyjściem z domu, gdy jesteśmy już spóźnieni (a to w rodzinach z małymi dziećmi norma).