Patenty, które pomogą zwiększyć popularność bloga w 2022 roku

Blogowanie to jeden z zawodów, które w ostatnich miesiącach zyskują na popularności. Rzeczywiście można zarabiać, prowadząc blog oraz regularnie publikując na nim artykuły. Coraz więcej osób tworzy własne blogi, jednak nie wszyscy odnoszą sukces w blogowaniu. Zastanawiasz się, jaki jest brakujący element, który sprawia, że tylko wybrani stają się popularnymi blogerami i zarabiają mnóstwo pieniędzy na blogowaniu? Jak zwiększyć popularność bloga? Jak się wyróżnić prowadząc blog, sprawić, by czytelnicy wracali i zwiększyć liczbę odwiedzających oraz zbudować imponującą liczbę lojalnych fanów? Sprawdź!

Konsekwencja i spójność w blogowaniu

Mam przygotowany harmonogram publikacji na blogu. Choć chciałabym, aby nowe treści pojawiały się każdego dnia to praca zawodowa oraz macierzyństwo nie pozwalają mi na to. Z drugiej jednak strony uważam, że nic na siłę i zdecydowanie lepiej jest napisać kilka doskonałych artykułów miesięcznie, ale maksymalnie je dopieścić, niż pisać szybkie i nieprzemyślane treści, pod którymi nie mogłabym się podpisać swoim nazwiskiem.

Konsekwencja dotyczy nie tylko częstotliwości publikacji, ale również sposobu, w jaki piszę teksty na moim popularnym blogu lifestylowym. Utrzymanie ich w tym samym stylu, odpowiednio dobrany ton wypowiedzi – wszystko to wpływa na spójność bloga, a w efekcie również jego przejrzystość.

Szalenie istotna jest także spójność moimi tekstami na blogu. Chodzi tutaj o dawanie swoim czytelnikom coś, czego mogą się spodziewać oraz styl, który sprawi, że poczują się dobrze podczas czytania artykułów na blogu. W ten sposób zwiększam prawdopodobieństwo, że wrócą.

Niech Twój blog stanie się popularną marką osobistą

Ludzie czytają niektóre blogi, ponieważ czują sympatię do osób, które je prowadzą. Dlatego pisanie doskonałych tekstów w twoim wyjątkowym stylu w uroczy, zabawny czy kontrowersyjny sposób to idealny pomysł. Zawsze twórz treści, które pomogą budować twoją markę osobistą. Tworząc odpowiedni przekaz, przyciągasz do siebie czytelników i to właśnie czyni twojego bloga wyjątkowym. Stwórz na swoim blogu klimat, z którym chcesz kojarzyć się innym ludziom. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w artykule pt.: Jak budować świadomość marki, która pozostaje w pamięci?

Pisz unikalne, atrakcyjne i wartościowe treści – takie, których jeszcze nie ma

Problemem wielu blogerów jest kopiowanie innych popularnych blogerów. Niestety kopiując inne osoby, nigdy nie masz szansy, by stać się wyróżniającym spośród tłumów oryginałem. Poza tym – ciągle powtarzam to, jak mantrę – twórz atrakcyjne dla czytelników artykuły, które rozwiązują ich problemy. Stosuj zasady SEO, by zadowolić czytelników oraz wyszukiwarki. Zachęcam do lektury artykułów pt.: Copywriting SEO: Sekrety pisania skutecznych tekstów dla ludzi i wyszukiwarek oraz 6 niezbędnych elementów copywritingu SEO na blogu i stronie.

Pisz teksty z pasją i zaangażowaniem

Od kiedy pamiętam, pisanie tekstów sprawia mi radość. W szkole zawsze uwielbiałam wypracowania z języka polskiego, dodatkowo chętnie udzielałam się jako redaktor szkolnych gazetek, pisywałam również do prasy lokalnej. Marzyłam o tym, by pracować w redakcji. Nie przypuszczałam, że pracę swoich marzeń będę wykonywać w zaciszu swojego domu oraz że pozwoli mi ona spełniać się jako redaktor kosmetyczna, blogerka, copywriterka i Wirtualna Asystentka. Pasja do pisania sprawia, że moje teksty dobrze się czyta – co wielokrotnie podkreślają moi czytelnicy oraz klienci.

Zadbaj o promocję bloga

Trudno będzie osiągnąć sukces, jeśli założysz blog i będziesz mieć nadzieję, że czytelnicy pojawią się na nim w magiczny sposób, bez żadnego wysiłku marketingowego z Twojej. Aktywna promocja bloga na różne sposoby to konieczność. Zostawianie cennych komentarzy pod wpisami na innych blogach oraz intrygujących komentarzy w social mediach to prosty sposób, by przyciągnąć czytelników na twoją stronę. Dobrym rozwiązaniem jest pisanie dobrze zoptymalizowanych artykułów zgodnych z zasadami SEO, publikacja artykułów gościnnych na innych blogach, stworzenie e-booka czy wspólna organizacja akcji lub wyzwania z innymi blogerami. Absolutnie nie powinnaś się wstydzić polecać treści ze swojego bloga na swoich social mediach, co niestety obserwuję u wielu blogerek. Cokolwiek wymyślisz, działaj z rozmachem, w końcu chodzi o promocję Twojej marki, a może też Twojego biznesu – jeśli tak jak ja już prowadzisz firmę i pracujesz jako zawodowa blogerka.

Nie zapominaj o zdjęciach na blogu

Ludzie uwielbiają zdjęcia, a wiele popularnych blogów zawiera ich mnóstwo. Dzieje się tak z wielu powodów – atrakcyjne zdjęcia przyciągają wzrok oraz ułatwiają rozdzielanie tekstu. Warto jest zadać sobie odrobinę trudu i znaleźć wyszukane i niezwykłe zdjęcia, na które chce się patrzeć tak po prostu. Dobrym rozwiązaniem jest dobieranie, robienie lub zakup zdjęć w płatnych stockach, które pasują do koncepcji i wyglądu Twojego bloga.

Ułatwiaj swoim czytelnikom czytanie

Przeprowadzone badania dowodzą, że ludzie skanują artykuły na stronach internetowych, zamiast czytać je od początku do końca, a dopiero gdy coś ich zaintryguje, zapoznają się z całym artykułem. Dlatego dobór odpowiedniej wielkości oraz czytelnej czcionki, a także odpowiednie rozmieszczenie tekstu, pogrubienie i podkreślenie ważnych słów kluczowych to doskonałe rozwiązanie. Jako copywriterka SEO doskonale wiem, że każdy artykuł należy rozbijać na akapity, a w miarę możliwości tworzyć listy i wypunktowania, które przyciągają uwagę czytelnika.

Unikaj bałaganu na blogu

Spójne i estetyczne treści na blogu to kolejny patent na sukces. Najwięcej firm wybiera uporządkowane blogi do współpracy i promocji swoich produktów oraz usług. Wiele firm chętnie wybiera blogi, które nie wyglądają jak słup reklamowy i miejsca, w których nie wyskakują banery straszące czytelnika. Chcąc zadowolić czytelników bloga i sprawić, że będą oni powracać na twoją stronę, zadbaj o jej prosty i intuicyjny układ oraz skoncentruj się na estetycznych zdjęciach, by całość zarówno wizualnie, jak i merytorycznie wyróżniała się od innych blogów.

Publikuj treści w konkretnym celu

Publikowanie artykułów dla samego zdobycia ruchu nie sprawi, że Twój blog odniesie sukces. Poświęć czas na zrozumienie swoich odbiorców i stworzenie treści, które zaspokoją ich potrzeby. Nieustannie dawaj wartość swoim czytelnikom. Nie skupiaj się na pisaniu artykułów sztucznie nabijanych słowami kluczowymi, skoncentrowanych na współczynnikach konwersji czy płatnych kliknięciach. Pisz teksty z duszą, które zainspirują Twoich czytelników oraz w jakiś sposób poprawią ich życie.

Strony polecające Twój blog

Witryny, które polecają Twój blog, ponieważ cytują wypowiedzi z niego lub odsyłają do recenzji, które zamieściłaś na swoim blogu, nie tylko zwiększają ruch, ale również pozytywnie wpływają na autorytet bloga. Jeśli chcesz promować produkty lub usługi firm, to ta strategia zwiększania ruchu na blogu przyciągnie uwagę konkurencyjnych witryn. Wówczas recenzujesz produkty lub usługi, tworzysz rankingi, zestawienia lub porównania produktów. Publikując treści, które zapewniają innym witrynom wartość, masz możliwość zdobycia kolejnych klientów i zarobków na twoim blogu.

Patenty, które pomogą zwiększyć popularność bloga w 2022 roku blog lifestylowy SposobyNaZycie.pl

Daj się poznać czytelnikom bloga

Popularny kobiecy blog lifestylowy SposobyNaZycie.pl jest inspirowany moim codziennym życiem, dlatego bardzo często piszę o tym, co czuję i co się u mnie dzieje. Moi czytelnicy wiedzą, kim jestem i jak wyglądam, gdyż dzielę się z nimi wydarzeniami z mojej codzienności, takimi jak macierzyństwo, budowa i urządzanie domu czy wiele codziennych dylematów. Myślę, że wiele osób przyciąga to, że jestem sobą i za to zyskuję ich sympatię.

4 odpowiedzi do “Patenty, które pomogą zwiększyć popularność bloga w 2022 roku”

  1. Byłem ciekawy czy ktoś jeszcze bawi się w Blogi i trafiłem na ten post – trochę inspiracji nigdy nie zaszkodzi .

  2. Wlasnie startuje z nowym blogiem i chociaż nie jest to mój pierwszy blog to takie wpisy jak ten są bardzo przydatne 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.