Perfumy na wieczór — jak je dobrać stosownie do okazji

Obecnie perfumy są elementem, który podobnie jak dodatki takie jak torebka, czy biżuteria stanowi dopełnienie całości stylizacji. Coraz więcej kobiet traktuje je jako swego rodzaju strój, który dobiera stosownie do okazji. Z tego powodu wybierając zapach, warto wziąć pod uwagę szereg czynników takich jak miejsce spotkania, czy swój typ osobowości. Jak wybrać perfumy na wieczór? Podpowiadam.

 

Perfumy na biznesową kolację

Wiele firm obecnie organizuje różnego rodzaju kilkudniowe warsztaty i konferencje, podczas których wieczorami odbywają się ważne biznesowe kolacje. Na spotkaniach służbowych często wymagany jest ścisły dress code. Ta sama zasada dotyczy dodatków, makijażu, a także wyboru perfum.

Na takie okazje najlepiej wybrać eleganckie zapachy utrzymane w klasycznym stylu. Ze względu na wieczorową porę mogą być one nieco intensywniejsze, jednak nie powinny przytłaczać naszych współpracowników. Warto postawić na perfumy kwiatowo-owocowe z dodatkiem nut drzewnych lub szyprowych.

Perfumy na wieczorne wyjście do teatru lub opery

Wyjście do teatru lub opery wiąże się z przebywaniem w dużej grupie ludzi na ograniczonej przestrzeni. Dlatego warto postawić na takie zapachy, które nie będą przeszkadzały naszym towarzyszom. W takiej sytuacji najlepiej sprawdzą się kwiatowe wody perfumowane.

Kobiety na większe, eleganckie wyjścia często wybierają perfumy Lancome Poeme, których bazą jest wanilia i pustynny kwiat bielunia. Głową z kolei niebieski mak himalajski i kwiat liczi. Nuty serca stanowią w nich mimoza, jaśmin i kwiat pomarańczy.

Perfumy na imprezę w plenerze

Wybierając się na imprezę w plenerze mamy nieco większą dowolność w wyborze intensywności zapachu, ponieważ na otwartej przestrzeni nie będzie on tak przytłaczający, jak w zamkniętym pomieszczeniu. Dodatkowo świeże powietrze może spowodować, że straci na intensywności i będzie mniej wyczuwalny.

Perfumy na imprezę w klubie ze znajomymi

Wieczorne imprezy ze znajomymi to świetna okazja, aby zaszaleć ze swoją stylizacją, a także dodatkami i wyborem kompozycji zapachowej. Eleganckie kobiety mogą sięgnąć po intensywne i uwodzicielskie orientalne lub szyprowe nuty dopasowane do ich osobowości.

Na imprezę w klubie na plaży świetnie sprawdzą się jednak bardziej orzeźwiające i lekkie zapachy cytrusowe, czy te z dodatkiem bryzy morskiej. Można sięgnąć też po słodkie waniliowe, czy piżmowe nuty, a także nieco bardziej intensywne, korzenne lub kwiatowo-szyprowe zapachy.

Perfumy na randkę

Perfumy na wieczorne wyjście na randkę najlepiej dobrać do miejsca, w które zostałyśmy zaproszone. Na taką okazję jednak zazwyczaj świetnie sprawdzają się romantyczne kompozycje kwiatowe takie jak Lancome Tresor In Love. Ich bazę stanowią drzewo cedrowe i piżmo, z kolei serce jaśmin i róża. Nuty głowy to bergamotka, nektarynka, różowy pieprz i pikantna gruszka.

Na randkę poza kompozycjami kwiatowymi można wybrać również korzenne zapachy o orientalnych nutach, które są bardzo zmysłowe. Doskonałą propozycją na tę okazję będą też perfumy zawierające piżmo, ambrę, pomarańczę, czy wanilię.

Perfumy na rodzinną uroczystość

Przy wyborze perfum na wieczorne rodzinne uroczystości należy kierować się przede wszystkim charakterem takiego wydarzenia. W przypadku kolacji wigilijnej warto postawić na delikatne nuty kwiatowe, które nie będą zbyt intensywne i nie będą przeszkadzały pozostałym członkom rodziny.

Perfumy na wieczór - jak je dobrać? Najlepszy blog o perfumach SposobyNaZycie.pl

Kiedy jednak jesteśmy zaproszeni na przykład na wesele w charakterze gościa, możemy postawić na nieco mocniejsze kompozycje, które przetrwają wiele godzin zabawy i ruchu. Tutaj również jednak warto zachować umiar, aby w zamkniętych pomieszczeniach perfumy nie były zbyt intensywne.

 

Materiał partnera

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.