Piękny pozytywnie nastrajający czas — przegląd tematów grudzień 2018

Jak ten czas szybko pędzi. Dziś mamy już 1 grudnia 2018, a ja postanowiłam podzielić się z Tobą moimi pomysłami i inspiracjami, czyli tematami, które zamierzam poruszyć na blogu w ciągu najbliższego miesiąca. O czym poza przygotowaniami do świąt będę pisać?

Zachęcam również do lektury artykułu pt.: Blog o Świętach Bożego Narodzenia – lista 400 inspirujących tematów.

Z całą pewnością napiszę o tym, jak zorganizować Wigilię i nie zwariować. Nie zabraknie tematów około świątecznych, czyli:
– Piękne świąteczne dekoracje za grosze DIY
– Przepisy na pyszne dania Wigilijne
– Świąteczne słodkości – zrób je sama!
– Świąteczny obiad na Boże Narodzenie – podpowiedzi
– Prezenty?! Czy o to chodzi w świętowaniu?
– Świąteczne tradycje, które warto poznać
– Rośliny doniczkowe bożonarodzeniowe
– Jak zadbać o siebie przed świętami?
– Czego nie jeść w Wigilię i jak nie przytyć w święta?
– Jak w kilka chwil zrobić tani i piękny wianek świąteczny na drzwi
– Prezenty pod choinkę DIY
– Tematy, których lepiej nie poruszać w święta
– Dlaczego nie warto zostawiać pustego miejsca przy wigilijnym stole?

Jak zorganizować święta?

To pytanie rodzi się w głowach wielu kobiet, często jeszcze w listopadzie. Nadmiar obowiązków zawodowych w połączeniu z rolą matki, żony i pani domu czasem sprawia, że trudno jest pogodzić wszystkie zajęcia. Zdecydowanie chcemy być perfekcyjne w każdym względzie. Jednak czy na pewno o to w życiu chodzi, abyśmy ciągle dążyły do perfekcji? Moim zdaniem nie…. W związku z tym poszukamy dróg na skróty, sprawdzonych porad o tym, jak tanio i z pomysłem przeżyć święta czy gdzie znaleźć eleganckie prezenty pod choinkę dla najbliższych. Już miesiąc przed tegoroczną wigilią przygotowałam w związku z tym poradnik dla każdej kobiety (i nie tylko) pt. Za miesiąc Święta Bożego Narodzenia! Przygotuj plan działania!

Warto pamiętać także o tym, by znaleźć przed Świętami Bożego Narodzenia i Wigilią dla siebie, by zadbać swoje samopoczucie i wygląd. To niezwykle ważne, bo kobiety często tak bardzo zatracają się w przedświątecznych przygotowaniach, że zapominają o odpoczynku i odprężeniu. Można wybrać się przed świętami do fryzjerki, kosmetyczki i makijażystki! Tylko trzeba zarezerwować termin wizyty dużo wcześniej!

Mania Sylwestrowania i Nowy Rok 2019 przed nami!

Co jeszcze poza świętami? Oczywiście napiszę o zabawie Sylwestrowej i Nowym Roku. Podpowiem jak zorganizować zabawę sylwestrową w domu czy też jakie menu przygotować na Sylwester 2018/2019. Pokażę przepisy na pyszne noworoczne koktajle oraz dowiodę, że nie warto wypuszczać w powietrze tysięcy złotych, kupując fajerwerki i petardy. Z całą pewnością podzielę się moim podsumowaniem kończącego się roku oraz planami nadziejami na kolejny! Wspomnę także o sposobach na kaca po sylwestrze.

Pozytywnie nastrajający czas

Grudzień to dla mnie zawsze nie tylko inspirujący, ale także pozytywnie nastrajający czas. Kiedy pracowałam na etacie i prowadziłam własny biznes zawsze w przerwie świątecznej między Świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem, brałam urlop, by nadrobić zaległości, jeśli chodzi o prowadzenie własnej firmy. Był to często moment na wprowadzanie długofalowych zmian oraz czas rozpoczynania nowych projektów. Jednak to już przeszłość, bo aktualnie prowadzę jedynie własny biznes. Poza tym zaczęłam o siebie dbać – znajdować dla siebie więcej czasu, żyć w zgodzie ze sobą w przyjemnym rytmie slow life.

Jak zadbać o siebie zimą?

Tego typu porad i podpowiedzi poszukuj na moim blogu w grudniu. Przybliżę kilka recenzji książek idealnych na zimowe wieczory, zaprezentuję przepisy na pyszne domowe grzańce oraz niesamowitą domową herbatę. Sprawdzę, czy w grudniu jest jeszcze coś do zrobienia w ogrodzie. Zrelacjonuję, jak miewają się moje egzotyczne (i nie tylko) roślinki hodowane z nasion, a także być może ośmielę się pokazać jedną z moich nowych pasji. Na pewno podsumuję także wydatki listopada 2018 oraz zapytam Cię o porady związane z urządzaniem własnego ogrodu wokół domu.

A może jest coś, o czym chciałabyś przeczytać na moim blogu w grudniu?

 

O Świętach Bożego Narodzenia piszę również w artykułach pt.:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.