Pielęgnacja skóry po lecie

Lato i wakacje to czas, gdy chętniej przebywamy na świeżym powietrzu. Ciepłe i ostre promienie słońca muskają skórę, czyniąc ją brązową. Jednak po wakacjach wiele osób dostrzega pogorszenie jej kondycji. Jak powinny wyglądać rytuały pielęgnacyjne skóry po lecie?

Dobre i złe strony opalania

Opalanie poprawia nastrój, pomaga w produkcji witaminy D w organizmie oraz dekoruje skórę złotobrązowym kolorytem. Niestety istnieją też złe strony opalania, wyliczyć wśród nich można wcześniejsze starzenie się skóry oraz większe ryzyko nowotworów. Skóra brązowieje, nawet jeśli nie opalamy się, leżąc na plaży codziennie przez dwa tygodnie urlopu. W związku z tym, nawet jeśli chronimy ją przed niekorzystnym wpływem promieni słonecznych, po wakacjach jej stan może się pogorszyć. Wrzesień to kolejny trudny moment dla naszej skóry. Bo musimy wówczas zapewnić jej intensywną regenerację i nawilżanie, by wzmocnić jej barierę ochronną. A do tego przygotować do nadchodzącej zimy i kolejnych trudnych czynników zewnętrznych, na które wówczas będzie narażona.

Pielęgnacja skóry po lecie – intensywne nawilżanie i odbudowa

Narażona na promieniowanie słoneczne oraz chlorowaną i słoną wodę skóra po wakacjach potrzebuje intensywnego nawilżania i regeneracji. Prawdopodobnie jej bariera ochronna została osłabiona. W efekcie skóra stała się przesuszona, łuszcząca się i mało jędrna. Jeśli tylko zauważysz podobne objawy na swoim ciele, powinnaś pomyśleć o zastosowaniu do codziennej pielęgnacji kosmetyków polskiej marki Cherry Soap. To preparaty stworzone, by wzmocnić kondycję skóry podrażnionej, zniszczonej, wymagającej odbudowy i regeneracji. Dlatego warto stworzyć swój własny rytuał domowego spa, w którym zastosujesz wybrane mydło, balsam i hydrolat do pielęgnacji skóry.

Kosmetyki antysmogowe, detoksykujące i naprawcze

Już zmiana zwykłego drogeryjnego mydła na jedno z niezwykłych mydełek Cherry Soap sprawi, że twoja skóra będzie intensywnie wypielęgnowana prawie jak po wizycie w profesjonalnym spa. Wszystko dlatego, że jeśli chodzi o receptury ręcznie wytwarzanych kosmetyków Cherry Soap, twórcy marki nie idą na kompromisy. W związku z tym składają się one z wysokiej jakości olejów i ekstraktów roślinnych, dzięki czemu dostarczają skórze skoncentrowaną dawkę substancji odżywczych w postaci witamin, minerałów, antyoksydantów i lipidów.

Kolejnym etapem codziennej pielęgnacji ciała może być masaż skóry połączony z aplikacją jednego z balsamów z oferty Cherry Soap. Już samo mydło Cherry Soap zapewni ekskluzywną pielęgnację każdego rodzaju skórze, szczególnie podrażnionej, suchej, zniszczonej czy atopowej. Ale włączając do codziennej pielęgnacji jeszcze balsam do ciała Cherry Soap, osiągniemy niesamowity efekt nawilżonej i pięknie wypielęgnowanej skory. Kosmetyk również odbudowuje oraz wzmacnia naturalną barierę ochronną skóry, a jego intensywny i przyjemny zapach odpręża po kąpieli.

Gdybyś chciała maksymalnie dopieścić swoją skórę w sezonie jesiennym, możesz także wybrać hydrolat malinowy. To kosmetyk, który znajduje się w butelce z atomizerem. Nawilża, odżywia i odmładza skórę. Neutralizuje działanie wolnych rodników, koi i łagodzi skórę oraz chroni przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych w tym również atmosferycznych. Pamiętaj, że jesienią jesteśmy bardziej narażeni również na działanie smogu, który niekorzystnie wpływa także na skórę. Hydrolat malinowy ze skoncentrowaną dawką antyoksydantów stanowi skuteczną broń, która koi i pielęgnuje skórę oraz łagodzi stany zapalne.

pielęgnacja skóry po wakacjach

Próbowałaś już wszystkiego i żaden kosmetyk, nie poprawił kondycji twojej zniszczonej skóry? Zaufaj ekspertowi, który pomógł już wielu osobom (o czym możesz przekonać się, czytając opinie w internecie). Wybierz kosmetyki, które zapewnią luksusową pielęgnację twojej skórze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.