Pościel z mikropluszu — czy warto?

Sen jest niezwykle ważny dla naszego organizmu. Jest to czas, w którym wszystkie komórki naszego ciała się regenerują. Sprawia on, że w ciągu dnia mamy dobry humor, a mózg może przyswajać znacznie więcej informacji. Jest jeszcze wiele innych powodów, dla których powinniśmy szczególnie zadbać o jakość naszego snu. Dlatego oprócz wysokiej jakości łóżka i materaca koniecznie zaopatrz się w miękką pościel wykonaną z mikropluszu i ciesz się tak samo dobrą jakością snu, jak ja!

Mikroplusz — co to?

Mikroplusz to rodzaj materiału, który jest powszechnie używany m.in. do produkcji pościeli, koców, koców termicznych, a także poszewek na poduszki. Mikroplusz nie jest materiałem, który od niedawna funkcjonuje na rynku. W rzeczywistości istnieje już od połowy lat 60. XX wieku. Pierwotnie mikroplusz był używany w dzianinach z drobnych włókien akrylowych. Obecnie jest często używany w środowiskach przemysłowych i domowych, w tym między innymi jako materiał na pościele.

Jak wygląda Microplush?

Microplusz to tkanina jednostronna. Jest miękki, aksamitny i znacznie lepiej zatrzymuje ciepło niż polar. Niektóre mikropluszowe pościele mają wypukłe wzory podobne do szenili. Do najpopularniejszych produktów z mikropluszu należą:

  • pościele,
  • koce,
  • narzuty,
  • poszewki na poduszki koce.

Pościel z mikropluszu

Jednym z najpopularniejszych produktów wytwarzanych z mikropluszu jest pościel. Doskonale sprawdzi się w jesienno-zimowe noce, kiedy to najczęściej poszukujemy ciepłego okrycia.

Pościel z mikropliszu można spotkać także pod nazwą mikroflanela. Pościele wykonane z tego materiału posiadają charakterystyczny gęsty meszek, który z pewnością zapewni ciepło w każdą zimową noc. Jesteśmy przekonani, że zakochasz się w niej od pierwszego dotyku! Jest ona także bardzo miękka i aksamitna w dotyku, ale także posiada doskonałe właściwości termiczne. Ponadto jest bezproblemowa, jeśli chodzi o pielęgnację. Mikroplusz się nie gniecie, w związku z czum nie musisz jej prasować. Materiał cechuje się także dużą wytrzymałością, więc nawet po wielokrotnym praniu, pościel zachowa swój kształt i kolor przez bardzo długi czas. Kolejną zaletą mikropluszu jest jego szybkość schnięcia. Oferta pościeli z mikropluszu jest bardzo szeroka, dlatego jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Jak dbać o pościel z mikropluszu?

Pościel z mikropluszu jest bardzo łatwa w pielęgnacji, ponieważ nie wymaga ona jakiegoś specjalnego traktowania. Wielu producentów zaleca jednak, aby wyprać pościel przed jej pierwszym użyciem. Pranie powinno być wykonywane według zalecenia, które podje producent na metce, znajdującej się na danej pościeli. Umieszczone się tam także informacje nie tylko dotyczące procesu prania, ale także prasowania, czy suszenia. Zazwyczaj producenci zalecają pranie pościeli z mikropluszu w temperaturze 30°C. Warto zadbać o to, żeby przed włożeniem jej do pralki, przewrócić ją na lewą stronę i pozapinać. Pamiętaj, żeby do prania używać produktów przeznaczonych do tkanin delikatnych. Tak jak wspomniałam wcześniej, pościel z mikropluszu bardzo szybko schnie, najlepiej suszyć ją na sznurku, pamiętając o tym, aby nie wieszać jej za rogi.

Pościel na prezent

Pościel z mikropluszu jest także bardzo dobrym pomysłem na prezent, którym możesz obdarować rodzinę lub przyjaciół. W związku z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia możesz wybrać pościel z mikropluszu, która będzie zdobiona motywem świątecznym! Pościel jest wyposażeniem naszego domu, który jest użytkowany codziennie, w związku z czym nigdy jej za wiele.

Poznaj również inne rodzaje pościeli, które opisałam w artykułach:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.