Powody, dla których warto nauczyć się pływania

Pływanie jest nie tylko rzeczą przyjemną, ale również i użyteczną. W dodatku może pomóc nam w utrzymaniu dobrej formy, a także sprawi, że będziemy bardziej pilnować swojej postawy. W tym artykule wymieniam najważniejsze powody, dla których warto zainteresować się nauczeniem tej umiejętności.

 

1. Coś więcej niż sport

Zabawa w wodzie jest przyjemna, jednak musimy pamiętać o istniejących zagrożeniach. Statystyki pokazują, że to właśnie utonięcie jest jedną z najczęstszych przyczyn śmierci. Dziecko, które uczy się pływać w młodym wieku, rozwija kluczową świadomość wody i zdolność pływania na całe życie. Pamiętajmy jednak, że malucha trzeba cały czas mieć na oku, nawet jeśli potrafi on dobrze pływać. Dzieci to dzieci i czasem do głowy przychodzą im różne pomysły.

2. Poprawia kondycję

Pływanie to forma ćwiczeń o niewielkim wysiłku, która stanowi doskonałą alternatywę dla czynności siedzących, takich jak oglądanie telewizji i granie w gry komputerowe. Jest to również niezawodny sposób na zmęczenie dzieci, ponieważ pływanie to trening dla całego ciała! W szczególności poprawia koordynację, a do tego pozwala się dobrze odstresować po męczącym dniu. Jeżeli chcemy, aby nasze dziecko nie przesiadywało całych dni przed ekranem, to warto pomyśleć o pływaniu. W dodatku, choć tak jak w każdym sporcie istnieje ryzyko odniesienia kontuzji, to jednak jest sporo znacznie bardziej ryzykownych dyscyplin.

3. Zwiększa zaufanie do wody

Pływanie jest nie tylko świetne dla ciała, ale także dla umysłu Twojego dziecka. Może poprawić ich nastrój i samoocenę. Wczesna nauka pływania zmniejszy również strach dziecka przed wodą, dzięki czemu baseny i plaże będą mniej stresujące. Gdy rozwiną pewność siebie w swoich umiejętnościach pływania, poczują się bardziej komfortowo, pluskając się i nauczą bawić się w wodzie. Pływanie może być również świetną aktywnością towarzyską i świetnym sposobem na wzmacnianie przez dzieci więzi z rodziną i nawiązanie nowych przyjaźni. No właśnie, skoro o tym mowa, to basen Warszawa jest znakomitym miejscem na rozpoczęcie swojej przygody z pływaniem. Lekcje pływania pod okiem instruktora mogą sprawić, że dziecko będzie czuło się cały czas bezpieczne.

4. Umiejętność na całe życie

Warto także podkreślić, że jest to umiejętność, którą nabywamy na całe życie. Z pływaniem jest trochę jak z jazdą na rowerze. Jeśli raz się tego nauczymy, to później będzie nam to przychodziło automatycznie. Dlatego też warto zainteresować się nauką możliwie jak najwcześniej, aby podczas spędzania czasu w wodzie móc nie tylko się w niej pluskać, ale również i popływać.

5. Frajda

Wreszcie, pływanie to świetna zabawa! To fantastyczna i wszechstronna aktywność, którą można uprawiać przez cały rok, w pomieszczeniu i na świeżym powietrzu, samotnie lub w zespole, na plaży lub w basenie, jako sport wyczynowy lub rekreacyjny z przyjaciółmi i rodziną. Ze wszystkimi plamami i kolorowymi dodatkami – pływanie wywoła uśmiech na twarzy Twojego dziecka, a do tego przy okazji poprawi jego kondycję.

 

Materiał partnera

Jedna odpowiedź do “Powody, dla których warto nauczyć się pływania”

  1. Umiejętność pływania może przydać się w naprawdę wielu sytuacjach, zwłaszcza w okresie wakacyjnym. Dostęp do pływalni obecnie jest tak duży, że nie ma problemu aby zapisać na zajęcia pływania siebie lub swoje dziecko. Pozdrawiamy Styl Studio

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.