Powody, dla których warto zabrać rodzinę do parku rozrywki

Dreszczyk emocji, ekscytacja, możliwość doświadczania i odkrywania tego, co nieznane, a także mnóstwo śmiechu i doskonałej zabawy z rodziną i przyjaciółmi. Prosty sposób, by zapomnieć o stresującym dniu w pracy, wzmocnić więzi rodzinne oraz zapewnić niesamowite atrakcje dzieciom. To tylko kilka bezpośrednich konsekwencji wizyty w wesołym miasteczku. Jeśli nadal zastanawiasz się, czy warto wybrać się do parku rozrywki, w tym artykule rozwiewam wszelkie wątpliwości.

Wizyta w parku rozrywki to:

 • Możliwość poznania innego świata
 • Sposób na odstresowanie
 • Alternatywa dla żmudnych ćwiczeń na siłowni
 • Sposób na uwolnienie się od lęków
 • Sposobność wzmocnienia więzi z rodziną i przyjaciółmi
 • Szlifowanie umiejętności społecznych u dziecka
 • Promocja aktywnego stylu życia
 • Świetny sposób na zabawę

Możliwość poznania innego świata

Marzyłaś kiedykolwiek o podróży do innego świata? Tematyczny park rozrywki pozwala zapomnieć o troskach dnia codziennego i przenieść się w świat fantazji oraz wyobraźni. Daje możliwość odkrywania niezwykłej krainy, znanej lub nieznanej bajki. Jednym z takich miejsc jest wyjątkowy lunapark Mandoria, w którym renesansowa Europa łączy się z nowoczesnością, a XVI-wieczna miejscowość handlowa przeistacza się w bajeczny park rozrywki. Oferuje moc ekscytujących atrakcji dla całej rodziny, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Niezwykłe karuzele, gigantyczna zjeżdżalnia, familijne rollercoastery, szalupy, mandoriańska kuchnia to tylko kilka z licznych atrakcji.

Sposób na odstresowanie

Życie w dzisiejszych czasach jest intensywne. Łączenie pracy i rozwoju zawodowego z obowiązkami rodzicielskimi i domowymi bywa gorączkowe i stresujące. Długofalowy stres niekorzystnie wpływa na nasze zdrowie psychofizyczne i samopoczucie oraz kreatywność i produktywność w pracy. Zabawa w wesołym miasteczku sprawia, że multum zadań do wykonania lub projekt, nad którym pracujesz w pracy, choć na chwilę odchodzą w zapomnienie. W trakcie odkrywania kolejnych atrakcji w parkach rozrywki doświadczasz radości, śmiechu, ekscytacji i po prostu żyjesz chwilą.

Zdaniem psycholog Judy Kuriansky jazda na rollercoasterze, naraża nas na „pozytywny strach”, który może działać terapeutycznie (mimo chwilowego lęku), ponieważ uwalnia od zmartwień i pozwala wykrzyczeć swój niepokój czy negatywne uczucia.

Alternatywa dla żmudnych ćwiczeń na siłowni

Parki rozrywki to świetny sposób, by wyszczuplić ciało i spalić zbędne kalorie. Położone są na rozległych obszarach, a poznanie wszystkich atrakcji wymaga spacerowania, często chodzenia tam i z powrotem. Dlatego uważam, że wizyta w lunaparku to idealny zamiennik nudnych ćwiczeń na siłowni. Spalasz kalorie podczas zabawy z rodziną. Znasz przyjemniejszy sposób na pozbycie się nadmiernych kilogramów? Ja nie! Poza tym nie tylko zwiedzanie wesołego miasteczka, ale także ekscytujące przejażdżki na kolejnych atrakcjach w tym wyjątkowym miejscu dają możliwość spalenia kalorii, poprawy napięcia mięśni raz wyszczuplenia ciała.

Sposób na uwolnienie się od lęków

Bez względu na to, czy cierpisz na lęk wysokości, czy boisz się nadmiernej prędkości, możesz nauczyć się je kontrolować, doświadczając kolejnych atrakcji w parku rozrywki. Choć krople potu pojawią się na plecach i będziesz odczuwać obawę przed tym, co nieznane, to jednak wspólna zabawa z rodziną i przyjaciółmi ułatwi uwolnienie się od lęków. Zanurzenie się w tłum osób z niecierpliwością oczekujących na przejażdżkę kolejką górską może wzmocnić pewność siebie i poprawić samoocenę. W efekcie ułatwia pokonywanie lęków i pozwala cieszyć się życiem bez przeszkód.

Sposobność wzmocnienia więzi z rodziną i przyjaciółmi

W dobie smartfonów, social mediów i Internetu, do którego mamy dostęp niemal wszędzie, coraz mniej czasu spędźmy wspólnie z najbliższymi. Zabranie dzieci do parku rozrywki to niezwykły sposób, by poprawić, wzmocnić lub budować relację z nimi. Wspólne odkrywanie, doświadczenia, zabawa i śmiech ułatwia rozwijanie poczucia zaufania, które jest istotne zarówno dla rozwoju dziecka, jak i dynamiki rodziny.

Szlifowanie umiejętności społecznych u dziecka

Interakcje z innymi dziećmi podczas przejażdżek na rollercoasterem czy karuzelą, korzystania z figlolandu czy placu zabaw uczy dziecko komunikacji z innymi ludźmi oraz daje możliwość nawiązywania kontaktów towarzyskich z innymi dziećmi. Wspólne spędzanie czasu z rodzicami odgrywa kluczową rolę dla umysłu dziecka. Bez względu na to, czy jest to wspólny posiłek, czy odkrywanie labiryntu jesteśmy gatunkiem prospołecznym, a nasze samopoczucie zależy w znacznej mierze od komunikacji z innymi. Nie ma lepszego widoku dla kochającego rodzica jak szczęśliwe i radosne dziecko, które doskonale odnajduje się w grupie np. w żłobku, przedszkolu, szkole, w nowej sytuacji. Wizyty w parkach rozrywki mogą dodać najmłodszym pewności siebie w kontaktach z innymi oraz ułatwić rozwijanie umiejętności komunikacyjnych niezbędnych w dorosłym życiu.

Promocja aktywnego stylu życia

Siedzący tryb życia w dzisiejszych czasach sprawia, że warto uczyć dzieci każdej formy aktywnego stylu życia, szczególnie poprzez zabawę od najmłodszych lat. Umożliwiając im zabawę w parku rozrywki, podkreślasz znaczenie spędzania czasu na świeżym powietrzu oraz aktywności fizycznej.

Świetny sposób na zabawę

Fascynujące karuzele, kolejki górskie, zjeżdżalnie, figlolandy, labirynty, a także możliwość odkrywania kolejnych atrakcji sprawia, że czujemy się szczęśliwi i podekscytowani. Mnóstwo rozrywek sprawia, że wracasz do domu z wypoczętym umysłem. Wśród najpopularniejszych gwoździ programu, których nie możesz pominąć podczas wizyty w wesołym miasteczku Mandoria, wyliczyć można:

 • gigantyczny lustrzany labirynt
 • najdłuższy w Europie rollercoaster „pod dachem”
 • karuzelę łańcuchową z podwójnymi krzesełkami
 • olbrzymi okręt wirujący nad portem
 • największą w Polsce dwupoziomową karuzelę wenecką
 • strzelnicę z historycznymi karabinami
 • latarnię Leonarda, czyli zachwycającą karuzelę
 • karuzelę z łódkami na wodzie
 • ogromną rodzinną zjeżdżalnię Barbakan
 • jeden z największych figlorajów w kraju
 • rollercoaster jeżdżący w ciemności
 • największy drewniany plac zabaw w Polsce

Odkryj krainę Mandoria, czyli najnowszy lunapark w Polsce, który zachwyca mnóstwem atrakcji dla najmłodszych oraz tych starszych dzieci i dorosłych.

dlaczego warto zabrać dziecko do parku rozrywki - popularny kobiecy blog parentingowy SposobyNaZycie.pl

To świetne miejsce, by oderwać się do rzeczywistości, stresującej pracy i szefa, napięć, goniących terminów realizacji zleceń czy niekończącej się zadań do wykonania, które tylko piętrzą się w kalendarzu. Daje możliwości zanurzenia się w cudowną krainę zabawy dla dzieci i dorosłych oraz zresetowania umysłu i odpoczynku od codzienności.

Artykuł przygotowany we współpracy z Parkiem Rozrywki Mandoria.

9 odpowiedzi do “Powody, dla których warto zabrać rodzinę do parku rozrywki”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.