Prezenty pod choinkę – historia, tradycja, zasady

Święta Bożego Narodzenia to czas obdarowywania bliskich prezentami. Dla wielu osób ostatnie miesiące roku są momentem intensywnego poszukiwania prezentów pod choinkę. Choć mamy tak wiele możliwości, to ciągle kupowanie prezentów na Święta Bożego Narodzenia jest stresujące. Jak znaleźć odpowiedni upominek i skąd wzięła się ta tradycja? Przygotowałam obszerny artykuł o prezentach dla najbliższych pod choinkę, aby ułatwić Ci zakupy w tym roku.

Tradycja wręczania prezentów na Święta Bożego Narodzenia

Mimo iż trendy i oczekiwania związane z prezentami bożonarodzeniowymi mogą się zmieniać, to poszukiwanie, pakowanie i wręczanie upominków najbliższym jest popularnym zwyczajem związanym z okresem świątecznym, praktykowanym na całym świecie od tysięcy lat. Aktualnie obdarowywanie się prezentami stanowi punkt kulminacyjny obchodów Świąt Bożego Narodzenia, a wiele rodzin poświęca tej tradycji mnóstwo czasu i uwagi. W przedświątecznym zgiełku i zabieganiu warto przybliżyć sobie historię związaną z obdarowywaniem się prezentami w Boże Narodzenie.

Historia wręczania prezentów pod choinkę – blog o prezentach

Dawanie najbliższym prezentów z okazji Świąt Bożego Narodzenia to tradycja chrześcijańska praktykowana na całym świecie. Biblijni Mędrcy ofiarowali upominki Dzieciątku Jezus leżącemu w żłobie. Złoto, kadzidło i mirra były symbolem szacunku i czci. Na ich podobieństwo chrześcijanie obdarowują rodzinę, przyjaciół i osoby potrzebujące w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Prezenty świąteczne pozwalają zaskoczyć i zachwycić tych, których kochamy. Niewątpliwie pokazują obdarowywanym, że są dla nas ważni. Jednak zwyczaj dawania prezentów zimą ma swoje korzenie w starożytnym Rzymie, podczas uroczystości, które odbywały się w dniach 17-23 grudnia.

Zasada 5 prezentów na Boże Narodzenie

Dla wielu osób zakupy świątecznych prezentów są jednym z najbardziej stresujących elementów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Niewątpliwie podczas poszukiwania prezentów pod choinkę towarzyszy nam mnóstwo stresu. Jednym ze sposobów walki z nim jest zasada 5 prezentów na Boże Narodzenie. To zwyczaj wręczania 5 upominków osobom, na których nam zależy. Musi to być: coś, czego chcą; coś, czego potrzebują; coś do ubrania; coś do przeczytania; coś wyjątkowego.

Prezent pod choinkę: coś, czego chcą

Upragniony i wymarzony prezent daje  osobie obdarowanej najwięcej radości. Warto poznać wcześniej świąteczną listę życzeń rodziny i przyjaciół. Nie ważne, czy będzie to mały, czy duży upominek. Najważniejsze, aby było to coś, czego ta druga osoba pragnie. Wówczas poczuje się ona rozpieszczona i szczęśliwa.

Prezent pod choinkę: coś, czego potrzebują

Istnieją takie rzeczy i przedmioty, których potrzebujemy, ale jakoś tak sobie ich nie kupujemy. A Święta Bożego Narodzenia to idealna okazja, aby obdarować innych takimi upominkami. W tej kategorii znajdują się najczęściej praktyczne prezenty, które uczą wdzięczności za to, co mamy.

Prezent pod choinkę: coś do ubrania

Każdy z nas ma mnóstwo elementów garderoby i akcesoriów. Dobrym pomysłem na prezent pod choinkę jest podarowanie odzieży, a popularne w tej kategorii są szlafroki i piżamy, szaliki, czapki i rękawiczki. Albo biżuteria, buty czy akcesoria modowe niezbędne do wykończenia stylizacji.

Prezent pod choinkę: coś do przeczytania

Książki są jednym z klasycznych prezentów pod choinkę. Cieszą się ogromnym zainteresowaniem i pasują dla każdego. Warto dopasować je do zainteresowań i wieku danej osoby oraz wykazać kreatywnością. Ludziom, którzy nie lubią czytać książek, z pewnością przyda się kalendarz lub planner na przyszły rok kalendarzowy.

Prezent pod choinkę: coś wyjątkowego

To upominek, który zwykle pobudza kreatywność osób obdarowanych. Mogą to być przybory plastyczne, wycieczka, czy gra, w którą wspólnie zagracie. Z drugiej strony może to być upominek, który wprowadzi w świąteczny nastrój, taki jak świąteczna świeca zapachowa, piżama bożonarodzeniowa lub osobisty, ręcznie wykonany upominek.

Blog o Świętach Bożego Narodzenia: wszystko o prezentach pod choinkę

Prezenty są ważnym aspektem Świąt Bożego Narodzenia. Choć dopiero początek września, postaram się niebawem przygotować przewodniki po prezentach pod choinkę, aby ułatwić Ci zadanie. Zamierzam poruszyć następujące tematy:

 • Świąteczny prezentownik
 • Wsparcie akcji charytatywnych przed świętami
 • Lista najlepszych prezentów pod choinkę
 • Jaki prezent pod choinkę kupić?
 • Eleganckie prezenty na Święta Bożego Narodzenia
 • Kosze prezentowe jako upominek pod choinkę
 • Prezenty na święta, które ucieszą każdego
 • Popularne prezenty pod choinkę
 • Lista kosmetycznych prezentów na Święta Bożego Narodzenia
 • Przewodnik po biznesowych prezentach na Święta Bożego Narodzenia
 • Lista prezentów bożonarodzeniowych dla kontrahentów i klientów
 • Bożonarodzeniowe prezenty dla firm i partnerów biznesowych
 • Najlepsze prezenty świąteczne pod choinkę – co podarować najbliższym?

Prezenty pod choinkę – historia, tradycja, zasady

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas w roku, gdy przejawiają się w nas różne akty dobroci. Często wykraczają one poza wręczanie prezentów najbliższym. Boże Narodzenie może być proste i bezstresowe. Możesz przeżyć je z najbliższymi według własnych zasad i preferencji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.