Prezenty w formie przeżyć na rocznicę

Zastanawiasz się co kupić na rocznicę ślubu lub związku, aby upamiętnić ten wyjątkowy dzień w dobrym stylu? Elegancki. Luksusowy. Ekskluzywny. Niezapomniany. A może obdarujesz męża, żonę, znajomych lub rodziców prezentem na rocznicę, który dostarczy mnóstwo wrażeń?

 

Tradycyjny prezent na rocznicę ślubu

Praktyka obdarowywania się prezentami z okazji rocznicy ślubu sięga średniowiecza. Taki upominek ma wzmacniać związek. Choć nie zawsze tak jest – szczególnie gdy będzie to podarunek nudny, nieprzemyślany i nietrafiający w gusta partnera, znajomych czy rodziców. Mimo iż po 10, 20 lub 30 latach małżeństwa czy związku powinniśmy znać się, jak przysłowiowe „dwa łyse konie”, to niestety czasem brakuje pomysłu na prezent z okazji rocznicy ślubu.

Według niektórych osób, na pierwszą rocznicę ślubu, zwaną papierową, trzeba podarować papier, gdyż jest kruchy podobnie jak początkowe etapy małżeństwa.

Druga rocznica ślubu, zwana bawełnianą, symbolizuje połączenie z małżonków. Podobno dobrym prezentem na drugą rocznicę ślubu w związku z tym jest komplet bawełnianej pościeli lub ręczników.

Trzecia rocznica ślubu – skórzana – jest symbolem schronienia i bezpieczeństwa, czyli budowanego wspólnie małżeństwa i domu. Idealnym upominkiem z tej okazji będzie torebka, portfel, zegarek lub pokrowiec na okulary wykonany ze skóry.

Czwarta rocznica ślubu, zwana kwiatową lub owocową, mówi, że związek rozkwita. Odpowiednim podarunkiem z tej okazji będzie wino, kwiaty czy dojrzałe owoce.

Piąta rocznica ślubu – drewniana – ma symbolizować fakt, że podobnie jak korzenie drzew, po wspólnych latach, możecie wspólnie wszystko znieść. Dobrym pomysłem na prezent z okazji piątej rocznicy ślubu będą sztućce w drewnianym pudełku, drewniana rzeźba czy obraz w drewnianej ramie.

Szósta rocznica ślubu, zwana cukrową, oznacza siłę i wspólną więź. Najlepszym upominkiem będą ulubione czekoladki lub wspólny zabieg czekoladowe SPA.

Siódma rocznica ślubu – wełniana lub miedziana. Miedź jest ciepłym metalem, który podobnie jak przytulna wełna, mają być symbolem ciepła, które małżonkowie dają sobie wzajemnie każdego dnia. Wśród tradycyjnych podarunków na tę okazję poleca się zestaw naczyń miedzianych, wykonane z miedzi bransoletki, wełniane swetry, rękawiczki czy koc.

Ósma rocznica ślubu, zwana też spiżową lub brązową. Brąz jest symbolem siły i zacieśniania więzi w małżeństwie. Odpowiednim upominkiem będą dekoracje z brązu.

Dziewiąta rocznica ślubu – generalska, blaszana albo gliniana. Glina i blacha to elastyczne materiały. Podobnie jak one, małżeństwo, z czasem przekształca się w coś pięknego. Tradycyjnym prezentem na tę okazję jest wazon lub biżuteria.

Dziesiąta rocznica ślubu, zwana cynową i aluminiową. Metale te nie rdzewieją, a to oznacza, że nie ulegają zużyciu. Ich elastyczność podpowiada, że każde udane małżeństwo wymaga elastyczności. Popularnym upominkiem na tę okrągłą rocznicę ślubu są cynowe dekoracje do domu i ogrodu.

Piętnasta rocznica ślubu – kryształowa lub szklana, przypomina, że małżeństwo, które jest silne, będzie również jasne i przejrzyste. Tradycyjnym prezentem będą kryształowe naczynia.

Dwudziesta rocznica ślubu, zwana porcelanową. Mimo iż porcelana jest materiałem kruchym i delikatnym, to obchodząc się z nim delikatnie i ostrożnie nie potłucze się. Podobnie jest w przypadku małżeństwa z tak długim stażem. Oczywiście poszukując prezentu na 20 rocznicę ślubu, najczęściej wybierane są porcelanowe zastawy czy porcelanowe zestawy kawowe.

Dwudziesta piąta rocznica ślubu – srebrna, a trwanie wspólnie w miłości przez ćwierć wieku warto nagrodzić szlachetnym i cennym metalem. Tradycyjnym upominkiem na tę okazję będą srebrne dekoracje do domu czy srebrna biżuteria.

Trzydziesta rocznica ślubu, zwana perłową. Ukryte głęboko w oceanie perły są symbolem długotrwałego i dojrzałego związku. A prezentem z tej okazji często są perłowe akcesoria i dodatki do domu.

Trzydziesta piąta rocznica ślubu – koralowa. Podobno koralowiec ma magiczne moce. Tak samo jak wzajemna miłość małżonków, która chroni ich związek. Najczęściej obdarowuje się małżonków koszami prezentowymi, kwiatami oraz pościelą w koralowym kolorze.

Czterdziesta rocznica ślubu, zwana rubinową. Według niektórych osób rubiny posiadają płomień, który nie gaśnie. Podobnie jak miłość i zaangażowanie po tylu latach małżeństwa. Większość osób decyduje się podarować z tej okazji dekoracje do domu i kwiaty w rubinowym kolorze.

Czterdziesta piąta rocznica ślubu – szafirowa. Szafir jest symbolem długowieczności małżeństwa, a prezentami na tę okoliczność bywają dodatki i dekoracje w kolorze szafirowym.

Pięćdziesiąta rocznica ślubu, zwana złotą lub złotymi godami. Złoto jest metalem szlachetnym odpornym na uszkodzenia, podobnie jak małżeństwo z tak imponującym stażem. Idealnym upominkiem na to wydarzenie będą prezenty z dodatkiem złota lub w złotym kolorze.

Niezapomniany prezent na rocznicę

Zapomnij o nudnych, banalnych i nieciekawych prezentach na rocznicę związku. Nie musisz kupować porcelany, koców, pościeli czy filiżanek do kawy. Kwiaty, wino i bombonierkę zostaw sobie na inną okazję, taką jak urodziny czy imieniny. Bielizna, FlowerBox czy miś z róż będzie idealnym podarunkiem dla kobiety na Walentynki.

Prezent na rocznicę ślubu – mój osobisty ranking

W dzisiejszym świecie nasze kalendarze wypełnione są mnóstwem zadań do wykonania. Ciągle gdzieś się spieszymy. Jesteśmy zapracowani i spędzamy wspólnie z ukochanymi zbyt mało czasu. Rocznica ślubu lub związku to doskonałym moment, aby podarować upominek wprost nie z tej ziemi! Uważam, że warto celebrować każdą chwilę z ukochaną osobą.

Prezent dla niego na rocznicę ślubu lub związku

Moim pomysłem na prezent z okazji rocznicy ślubu lub związku dla niego będzie jazda Off Road 4×4, lot motoparalotnią, lot paramotolotnią albo jazda w symulatorze wyścigowym. Panowie z przyjemnością wybiorą się na wizytę w escape roomie, rejs łodzią motorową, nurkowanie, lot paralotnią lub helikopterem czy degustację wishky. Spędzenie czasu z ukochaną osobą w taki sposób pozwoli im rozwinąć skrzydła, poczuć odrobinę adrenaliny, a czasem spełnić najskrytsze marzenia. Będzie też miłą odskocznią od romantycznych kolacji, które często oni przygotowują dla swoich żon i partnerek z okazji rocznicy.

Prezent dla niej na rocznicę ślubu lub związku

Natomiast każda kobieta będzie szczęśliwa, gdy otrzyma na rocznicę ślubu lub związku dzień w SPA, kolację dla dwojga, romantyczny weekend dla dwojga. Mnóstwo radości sprawi jej lot balonem, kurs tańca towarzyskiego, spływ kajakiem.

Prezent na rocznicę ślubu dla niej i dla niego

Dobrym pomysłem na upominek z okazji rocznicy ślubu lub związku, który z pewnością zapewni mnóstwo emocji i pozwoli wspólnie spędzić czas w przyjemny sposób, będzie prezent dla dwojga na rocznicę. Z szerokiej i skrojonej na miarę potrzeb każdego oferty na stronie PrezentMarzen.pl wybrać można: jazdę gokartem, lot awionetką, seans w grocie solnej, lot balonem, naukę jazdy konnej, degustację win, wspinaczkę na ściance albo warsztaty w manufakturze słodyczy.

prezent na rocznicę ślubu co kupić blog lifestylowy SposobyNaZycie.pl

Elegancki prezent na rocznicę ślubu dla rodziców i znajomych

Dla brata, siostry, znajomych i rodziców podaruj prezent na rocznicę ślubu, który pozostanie w pamięci. Znajdziesz taki na https://prezentmarzen.com/prezent-na/rocznice/.

 

Artykuł promocyjny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.