Przedpokój w stylu skandynawskim? Poznaj moje podpowiedzi!

Hol, korytarz czy przedpokój to bardzo ważne miejsce w każdym domu. Niestety mam wrażenie, że wiele osób nie przykłada zbyt dużej wagi do jego urządzania. A przecież jest to miejsce, w którym witasz gości, przestrzeń do pozostawienia i przechowywania odzieży wierzchniej oraz obuwia. Jak stworzyć przytulny hol w stylu skandynawskim? Skorzystaj z kilku prostych kroków!

Jak urządzić przedpokój w stylu skandynawskim?

Choć wiele osób uważa, że przedpokój to tylko mało ważna ścieżka prowadząca od drzwi do wejściowych do domu, to osobiście mam inne zdanie na ten temat. Warto urządzić w holu piękną i funkcjonalną przestrzeń. Najlepiej zestawić w nim stylowe meble, jasne kolory oraz naturalne dodatki. W przypadku naszego nowego domu, który będzie w sobie łączył styl klasyczny, nowoczesny, loftowy i skandynawski, podczas urządzania przedpokoju zamierzam również wykorzystać elementy szwedzkiej sztuki lagom.

Kolor ścian w przedpokoju

Styl skandynawski charakteryzuje się minimalizmem i schludnym wyglądem dlatego myślę, że nasz przedpokój pomalujemy na kolor biały lub jasnoszary. Wszystko po to, aby nadać wnętrzu lekkości i świeżości.

Niezbędne będzie lustro

W krajach skandynawskich pozbawionych naturalnego światła słonecznego przez większość dni w roku bardzo istotne jest tworzenie jasnych i przestronnych wnętrz. Poza kolorem ścian i mebli oraz odpowiednim oświetleniem, doskonałym rozwiązaniem będzie zastosowanie luster w przedpokoju, które będą rozświetlać oraz optycznie powiększać to wnętrze.

Drewniana podłoga

Naturalne materiały są ważną częścią skandynawskiego wzornictwa, a drewno jest najważniejszym z elementów. Skandynawskie wnętrza przyciągają mój wzrok nie tylko jasnymi kolorami, ale również naturalnymi materiałami i fakturami. Szalenie istotna jest zatem drewniana podłoga. Aby uzyskać spójny wygląd całego domu, połączyliśmy w nim drewniane, postarzane panele imitujące naturalne drewno z płytkami imitującymi naturalne drewno. Jako że hol to miejsce, gdzie zamierzamy pozostawiać (czasem mokre i zabłocone obuwie), to zdecydowaliśmy się zastosować w nim płytki, ze względu na łatwość w utrzymaniu ich w czystości.

Meble do przedpokoju

Jest mnóstwo mebli, którymi ludzie wypełniają hol. Moim zdaniem, szczególnie urządzając przedpokój w stylu skandynawskim, należy zachować umiar i kierować się minimalizmem. Dlatego w naszym holu stanie garderoba na ubrania wierzchnie i obuwie oraz wieszak z lustrem i siedziskiem. Bardzo istotnej jest siedzisko w przedpokoju, które ułatwi zakładanie obuwia.

Podoba mi się na przykład skandynawska garderoba Dimmi w kolorze białym z propozycji mebli do przedpokoju sklepu Edinos. Uważam, że to funkcjonalny, minimalistyczny i elegancki mebel, który łączy w sobie wygodną pufę z miękkim siedziskiem, a także praktyczną szafkę stojącą na buty, duże lustro z półką oraz wieszakami.

Jeśli znajdę, to chciałabym jeszcze zmieścić w tym pomieszczeniu małą konsolę, tak aby móc zostawić na niej klucze lub pocztę podczas zdejmowania odzieży. Będzie to też wygodne rozwiązanie, gdy listonosz zawita z listem poleconym, gdyż ułatwi składanie podpisu. Ważne jest to, że wszystkie meble w przedpokoju staną na jednej ścianie, aby zapewnić jak najwięcej przestrzeni do komunikacji.

Przedpokój w stylu skandynawskim blog o urządzaniu wnętrz

Rośliny do przedpokoju

Wnętrza skandynawskie uwielbiam również za to, że są wypełnione mnóstwem kwiatów doniczkowych. Sama również lubię się nimi otaczać (w nowym domu zamierzam dzięki nim stworzyć miejską dżunglę). Jako że mamy naświetla w drzwiach wejściowych to nasz hol jest bardzo jasny. Fakt ten sprawia, że mogę wstawić większość roślin lubiących jasne i rozproszone stanowisko. Jako pasjonatka i kolekcjonerka kwiatów doniczkowych z pewnością wypełnię przedpokój odpowiednią roślinnością. Poza paprotką zamierzam ją udekorować storczykiem, różą chińską ketmią. Oczywiście każda z roślin otrzyma elegancką i stylową osłonkę ozdobną.

Więcej wnętrzarskich inspiracji znajdziesz na popularnym blogu o urządzaniu wnętrz.

2 odpowiedzi do “Przedpokój w stylu skandynawskim? Poznaj moje podpowiedzi!”

  1. U mnie jeszcze obowiązkowo szafka z siedziskiem. Nie lubię zagraconych powierzchni wiec taki styl skandynawski jest idealny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.