Przygotuj mieszkanie na jesień!

Przed nami ostatnie cieple dni lata. Czy wiesz, że to doskonały moment, by przygotować mieszkanie na nadchodzącą jesień? Jak to zrobić? Poznaj moje sposoby na przygotowanie mieszkania na jesień!

Jesień, czyli czas chłodnych nocy, długich wieczorów, szaro burości i jesiennej chandry. Nie daj się zaskoczyć jesieni i już wcześniej przygotuj się na jej nadejście!

Pranie grubych kocy, swetrów i kurtek

Ostatnie ciepłe dni lata staram się wykorzystać, by przygotować garderobę na nadchodzące dni jesieni i zimy. Piorę wówczas zimowe kurtki, grube swetry i szale, bo to ostatni moment, by wysuszyć je jeszcze na balkonie. To także świetny czas, by wyprać grube koce, pod którymi będziemy chować się w zimne, jesienne wieczory.

Posprzątaj mieszkanie przed jesienią!

Poza tym, jeszcze przed nadejściem jesieni robię generalne porządki w mieszkaniu. Głębiej w szafach z ubraniami chowam cienkie letnie ubrania, a wyciągam te cieplejsze. Myję okna, wieszam świeżo uprane i uprasowane firanki.

Sprawdź szczelność okien i drzwi

Czy wiesz, że przez nieszczelne okna i drzwi możesz tracić sporo ciepła? Dlatego my przed każdym sezonem grzewczym sprawdzamy ich szczelność i w miarę potrzeby uzupełniamy ubytki. Jeśli czujesz chłód od okna lub w okolicach drzwi trzeba wyregulować i uszczelnić okna. Do uszczelniania okien świetnie sprawdzą się na przykład samoprzylepne uszczelki.

Przygotuj nawilżacz powietrza

Okres grzewczy sprawia, że powietrze w naszym mieszkaniu staje się bardzo suche. W celu jego nawilżenia zawieszamy na kaloryferach stylowe nawilżacze powietrza, które wypełniamy wodą.

Jesienne dekoracje mieszkania

Jeśli mówimy o jesiennych dekoracjach mieszkania, to u mnie jak zawsze absolutnym must have są wrzosy, świece i miękkie koce. Piękne, jesienne kompozycje z kwiatów doniczkowych, gałęzie jarzębiny oraz kolorowe liście w wazonach, oraz orzechy, kasztany i szyszki.

Świece — na czas jesieni zaopatruję się w mnóstwo świec, które przy pomocy nastrojowego światła oraz energetyzującego lub pozytywnie nastrajającego światła pomagają mi rozprawić się z jesienną, ponurą atmosferą. Mam też oczywiście piękne lampiony, którymi dekoruję mieszkanie w czasie jesieni. W długie jesienne wieczory lubię schować się pod ciepłym wełnianym kocem.

Przeczytaj również artykuły pt.:

A Ty masz własne sposoby, które pozwalają Ci przygotować mieszkanie na nadchodzący sezon jesieni?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.