Pyszna i ekspresowa domowa kawa mrożona z lodami

Kawa mrożona dodaje energii i pobudza w czasie upałów. Jak przygotować pyszną domową kawę mrożoną? Wystarczy tylko 5 minut i pyszna mrożona kawa jest gotowa.

 

Dawniej myślałam, że zrobienie kawy mrożonej w domu jest trudne. Ale nic bardziej mylnego, to bardzo prosta sprawa! Bo domową mrożoną kawę przygotujemy w kilka chwil.

Mój prosty sposób na domową mrożoną kawę

W jaki sposób przygotować pyszną domową mrożoną kawę?
Do przygotowania dwóch porcji mrożonej kawy z lodami będziemy potrzebować:
– ulubionej kawy,
– wrzątku,
– kostek lodu,
– schłodzonego mleka,
– lodów śmietankowych, waniliowych bądź o innym ulubionym smaku,
– odrobiny czekolady do dekoracji.

Mrożona domowa kawa z lodami prosty przepis

Zaparzam dwa kubki ulubionej kawy i odstawiam do ostudzenia. Przelewam przez sitko, aby pozbyć się fusów. Do wysokich szklanek wkładam po 3 kostki lodu. Do połowy wysokości szklanek wlewam mleko, uzupełniam przestudzoną i mocną kawą. Na koniec dodaję gałkę ulubionych lodów. A moją domową kawę mrożoną zdobię kilkoma wiórkami czekolady. Pycha! Naprawdę polecam!

 

A może Ty masz własny przepis na pyszną, mrożoną kawę, którą można przygotować w domu?

4 odpowiedzi do “Pyszna i ekspresowa domowa kawa mrożona z lodami”

  1. A wiesz, że właśnie dziś wpadłam w pracy na pomysł zrobienia sobie kawy mrożonej. No ok, bez lodów, ale za to przyjemnie chłodnej. W taki upał jak znalazł. Podkradnę z Twojego przepisu lody waniliowe i po weekendzie zabiorę kubeczek do biura. Szczęśliwie mam możliwość przechowania. Mniam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.