Recenzja książki „Instrukcja obsługi toksycznych ludzi”

Zastanawiam się, skąd biorą się toksyczni ludzie? I czy istnieje jakikolwiek sposób, by się od nich uwolnić? W ostatnich miesiącach obserwuję jakby inwazję toksycznych osób wokół mnie… A może po prostu stałam się bardziej wyczulona na takie wampiry energetyczne. Czy warto było przeczytać książkę pt. „Instrukcja obsługi toksycznych ludzi”?

Co to są toksyczne relacje z ludźmi?

Toksycznych ludzi możemy spotkać na każdej płaszczyźnie naszego życia. Może to być ktoś z rodziny, przyjaciół, znajomych, współpracownik czy koleżanka z pracy. Toksyczne relacje z ludźmi są trujące, niezdrowe i wyniszczające.

 

Gruba książka pt. „Instrukcja obsługi toksycznych ludzi” autorstwa Katarzyny Miller i Suzan Giżyńskiej została podzielona na 31 rozdziałów i „zamknięta” w 260 stronicowej publikacji. W każdym z nich opisano inny przypadek toksycznych ludzi, którzy krzywdzą ludzi wokół siebie. Następnie autorki poradnika prowadzą dialog między sobą, w którym próbują wyjaśnić sytuację i podać odpowiednie rozwiązanie czytelnikowi. Z publikacji dowiesz się, jak nie ulegać wpływom toksycznych ludzi, czy w jaki sposób radzić sobie z emocjami w takich sytuacjach.

Nigdy w życiu nie dajmy się zdominować i poniżać innemu człowiekowi. Nie pozwólmy, by niczym komar wysysa z nas krew, on zabierał nam wrodzoną życiową radość i wiarę w dobro oraz ludzi. Śmiem twierdzić, że spotkałaś/eś niejedną osobę, która pod przykrywką dobrej rady, potrafi strzelić tak, że zaboli… i to mocno.

Poradnik „Instrukcja obsługi toksycznych ludzi” pokazuje, w jaki sposób można rozwiązać takie trudne sytuacje z innymi ludźmi w relacjach z rodziną, szefem, sąsiadkami czy koleżankami.

Czasem najlepszym wyjściem byłoby uciec od nich jak najdalej. Jednak nie zawsze jest taka możliwość! Okazuje się jednak, że możemy radzić sobie z konfliktami oraz odpowiednio poprowadzić rozmowę z toksyczną osobą. Warto też zrozumieć, że nie powinniśmy ulegać takim osobom. Nawet jeśli pracujesz lub mieszkasz z nimi, pamiętaj iż zawsze jest wyjście, nawet z najtrudniejszej sytuacji.

Książka "Instrukcja obsługi toksycznych ludzi"

Nie pozwól nikomu wysysać z siebie dobra oraz pozytywnego nastawienia. Nie dawaj ludziom zgody na to, aby Cię stresowali, denerwowali czy odbierali Ci dobrą energię. Czasem dobrze jest odciąć się od toksycznej relacji raz na zawsze. Po prostu zniknąć. A co zrobić, jeśli nie ma takiej możliwości? Sięgnąć po książkę pt. „Instrukcja obsługi toksycznych ludzi”, bo zawiera ona mnóstwo cennych porad. I zdecydowanie odpowiada na pytanie „jak traktować toksycznych ludzi”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.