Recenzja podpasek i chusteczek do higieny intymnej Masmi

A gdyby tak zamienić wkładki, tampony i podpaski do higieny intymnej na te bardziej naturalne i ekologiczne? Wybierz naturalny zamiennik popularnych produktów dla kobiecej higieny intymnej. Dbaj o swoje zdrowie i naturę. Poznaj ekologiczne i certyfikowane podpaski z czystej bawełny, które zaspokajają potrzeby świadomych i żyjących w zgodzie z naturą kobiet.

 

Bardzo bliska jest mi natura. Dbam o ekologię na wiele sposobów. Wdrażam w życie zasady minimalizmu i zero waste, które w dużej mierze pomagają mi dbać o środowisko naturalne. Dlatego pomyślałam, że kolejny krok to zmiana zwykłych drogeryjnych podpasek i chusteczek do higieny intymnej na naturalne, ekologiczne i pozbawione szkodliwych substancji. A co za tym idzie bezpieczne dla mnie i środowiska, bo w 100% biodegradowalne.

Podpaski Masmi to produkty hipoalergiczne, bardzo chłonne i zapewniają długotrwałą ochronę. Są wolne od chloru, dioksyn, pestycydów, GMO, superabsorbentów w postaci proszków, pudrów, perfum, celulozy i wiskozy. Bielone nadtlenkiem wodoru podpaski są organiczne i pozbawione składników zapachowych.

Co ciekawe posiadają liczne certyfikaty ekologiczne takie jak:

  • ICEA (Environmental and Ethical Certification Institute)
  • GOTS (Global Organic Standard)
  • FSC
  • VEGAN
  • COTTON NATURAL
  • ALLERGY CERTIFIED
  • NORDIC SWAN
  • NOT TESTED ON ANIMALS.

Na pierwszą randkę z naturalnymi i ekologicznymi produktami do kobiecej higieny intymnej wybrałam dla siebie z oferty marki Masmi: ultracienkie bawełniane podpaski ze skrzydełkami na dzień Soft, ultracienkie bawełniane podpaski ze skrzydełkami na noc Soft oraz wilgotne chusteczki do higieny intymnej z naturalnej bawełny.

Ultracienkie bawełniane podpaski ze skrzydełkami na dzień Soft Masmi

Ultracienkie bawełniane podpaski ze skrzydełkami na dzień Soft Masmi oraz ultracienkie bawełniane podpaski ze skrzydełkami na noc Masmi to produkty higieniczne w całości wykonane z certyfikowanej bawełny organicznej. Bez chemii, chloru, GMO, perfum, celulozy, dioksyn, sztucznych absorbentów, substancji zapachowych czy wiskozy. Wyposażone zostały w jedwabistą powłokę zewnętrzną, która przeciwdziała przyklejaniu się włókien bawełny do skóry.

Zarówno podpaski na dzień Soft, jak i podpaski na noc Soft marki Masmi zapewniają komfortową ochronę na długo. Wcześniej nie zwracałam uwagi na to, że podpaski mogą uszkadzać skórę okolic intymnych, a w ten sposób powodować alergie i stany zapalne. Co ważne są stworzone z naturalnych włókien bawełny, dzięki temu zapewniają optymalny przepływ powietrza.

ultracienkie bawełniane podpaski ze skrzydełkami na noc Masmi

Pochłaniają wilgoć z zewnątrz. Warto podkreślić, że podpaski Masmi mają pH przyjazne skórze, dzięki czemu nie zaburzają naturalnej kwasowości pochwy. Są miękkie, delikatne i pozwalają czuć się komfortowo w każdej sytuacji podczas „tych dni”.

Wilgotne chusteczki do higieny intymnej Masmi Natural Cotton zostały nawilżone płynem o delikatnej formule. Są wykonane z organicznej bawełny. Pozbawione parabenów, super absorbentów w postaci proszków i pudrów, wiskozy, celulozy, plastiku, chloru, dioksyn, alkoholu i sztucznych substancji zapachowych. Koją, pielęgnują i łagodzą stany zapalne okolic intymnych ze względu na zawartość wyciągów roślinnych z nagietka, melisy, rumianku lekarskiego oraz oliwy z oliwek i bisabololu. Dodam, że wilgotne chusteczki są całkowicie biodegradowalne. Doskonale sprawdzają się do pielęgnacji i oczyszczania wrażliwej skóry miejsc intymnych.

Wilgotne chusteczki do higieny intymnej Masmi Natural Cotton

Muszę się do czegoś przyznać. Dotąd – mimo iż staram się żyć eko – nie zwracałam uwagi na to, z czego zostały wykonane środki czystości, których używam. Nie miałam zielonego pojęcia, dlaczego tak ważne jest poszukiwanie naturalnych i ekologicznych środków higienicznych (szczególnie tych do higieny intymnej). Teraz już wiem i wkrótce w jednym z kolejnych postów napiszę, dlaczego warto zwracać na to baczną uwagę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.