Relacja z Food Blogger Fest 2019

Pierwszy raz miałam przyjemność uczestniczyć w spotkaniu blogerów kulinarnych. Było to fascynujące doświadczenie. Co się działo na 9 edycji Food Blogger Fest? I czy było prosto i pysznie?

Jako kobieta, która uwielbia eksperymentować w kuchni, czasem poruszam na moim lifestylowym blogu tematy kulinarne. Kiedy przeczytałam o tym niezwykłym wydarzeniu, długo nie zastanawiałam się, czy wysłać zgłoszenie. Po prostu to zrobiłam. Między innymi dlatego, że to niesamowita sposobność, by zgłębić najnowsze trendy kulinarne, zainspirować się pracą szefów kuchni oraz poznać nowe inspiracje na proste i pyszne dania.

Zatem w sobotę 23 marca wstałam jakoś po 3 w nocy, by wyruszyć w długą podróż do stolicy naszego pięknego kraju. Kiedy przed 4 rano wychodziłam z domu, było ciemno. Ptaki pięknie i głośno śpiewały. Dojechałam około 30 kilometrów do pobliskiego miasta, z którego odjeżdża pociąg do Warszawy. Zostawiłam samochód na parkingu i przesiadłam się do pociągu. By po 3,5-godzinnej podróży wysiąść w stolicy. Do wydawnictwa Agora, gdzie odbywało się to wydarzenie, dotarłam około 9:30. Tym razem nie zapisałam się na warsztaty, bo chyba byłam zbyt oszołomiona informacją o tym, że zostałam zaproszona na tak fascynujące wydarzenie.

Food Blogger Fest 2019 relacja

Po rozpoczęciu uczestnicy 9 edycji Food Blogger Fest 2019 mogli dowiedzieć się co nieco o tym, jak działa współpraca Influencer – Agencja – Klient oraz co zrobić, aby to działało. Następnie autor bloga Maciej Je opowiedział, w jaki sposób współpracować z markami, by zarabiać dzięki posiadaniu bloga kulinarnego. Następnie dowiedzieliśmy się jak bezpiecznie zawierać umowy z agencjami i klientami. Kolejnym punktem programu była rozmowa z Adrianną Marczewską szefową kuchni w Restauracji WuWu o kobiecej sile od kuchni.

Food Blogger Fest 2019 relacja

Po krótkiej przerwie wystąpiła Ewa Wachowicz, ambasadorka marki Appetita. Następnie odbył się panel dyskusyjny dotyczący nowego życia książek kulinarnych. Kolejny punkt programu to zjawisko znikających blogów, w którym uczestnicy dowiedzieli się jak pisać regularnie i na temat.

Jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem wydarzenia marka Morliny zaprosiła wszystkich przybyłych uczestników wydarzenia na pyszne śniadanie. Marka słodyczy Wedel dała możliwość zamówienia własnej dedykacji na Torciku Wedlowskim, dzięki czemu każdy uczestnik tego wydarzenia wyszedł z imprezy z pysznym torcikiem z wyjątkową dedykacją. Poza nawiązaniem nowych znajomości oraz możliwością zdobycia wiedzy kulinarnej, Food Blogger Fest to także nowe smaki. Każdy uczestnik mógł stworzyć własnego naleśnika, a następnie udekorować go tak jak lubi i zjeść. Marka przypraw Appetita przygotowała konkurs, w którym każdego uczestnika nagradzała zestawem przypraw. Następnie osoby, które chciały, otrzymały jedną z książek kulinarnych Ewy Wachowicz i mogły poprosić o autograf. W przerwie obiadowej marka PaPa Diego zaprosiła uczestników na pyszny lunch.

Food Blogger Fest 2019 relacja

Cieszę się, że mogłam uczestniczyć w 9 edycji Food Blogger Fest, było to dla mnie pierwsze spotkanie blogerów kulinarnych i bardzo miłe doświadczenie. Mam nadzieję, do zobaczenia za rok!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.