Restauracja Amrit Oriental Food – pyszna kuchnia Bliskiego Wschodu

Marzysz o tym, aby poznać egzotyczne dania? Teraz jest na to sposób! Jeśli odwiedzisz Warszawę, wybierz się do orientalnej restauracji Amrit Oriental Food. Z pewnością będzie to dla Ciebie niezwykłe wydarzenie. Stylowo urządzone wnętrza, pyszne orientalne jedzenie, muzyka i paleta niepowtarzalnych smaków, które możesz skosztować… to tylko kilka cech charakterystycznych tej sieci warszawskich restauracji.

Amrit Oriental Food to restauracja stworzona przez małżeństwo polsko-syryjskie. Pierwsza restauracja powstała w 2007 roku, a cała sieć zachwyca nowych klientów nie tylko wyjątkową estetyką samych lokali, ale także niezwykłymi smakami. Potrawy w sieci restauracji Amrit Oriental Food i Amrit Express serwowane są przy arabskiej muzyce. Wszystko to w połączeniu z pysznym jedzeniem tworzy wyjątkowy i klimatyczny kawałek Orientu w stolicy naszego kraju. To takie niezwykłe miejsce, w którym możesz posmakować egzotycznej arabskiej kuchni oraz poznać kulturę Bliskiego Wschodu.

Urządzone z niesamowitym wyczuciem stylu wnętrza restauracji Amrit pozwalają przenieść się do krajów Bliskiego Wschodu. Mogą przywołać wspomnienie z niezapomnianych wakacji. Wszystko to sprawia, że do sieci restauracji Amrit Oriental Food każdego dnia zaglądają nowi goście, którzy niebawem zostają jej stałymi klientami.

W bogatym menu restauracji znajdują się dania dla dzieci, przystawki, dania wegetariańskie, desery, tradycyjne dania i kanapki, dania z grilla, a także typowe dania z kuchni orientalnej. Wśród przystawek znalazłam na przykład Dulmę, Hummus, Byrak. Mięsożercom z pewnością zasmakuje Shoarma i kebab – a w ofercie restauracji znajdziemy ich mnóstwo! Różnią się wielkością, dodatkami czy rodzajem mięsa. Na samą myśl o orientalnej zupie krem z grillowanym chlebem czy daniu specjalnym Amrit, czyli mieszance potraw arabskich, cieknie ślinka. Zaciekawił mnie także falafel. Smak tej egzotycznej przekąski miałam okazję poznać podczas pobytu w Paryżu. Ciekawi mnie, czy ten z menu warszawskiej restauracji z kuchnią Bliskiego Wschodu, będzie smakował podobnie? Z pewnością spróbowałabym także tradycyjnego arabskiego ciastka. Ale, ale, jako kobieta uwielbiająca słodycze dostrzegłam także, że ta sieć warszawskich restauracji ma w swojej ofercie także własną markę słodyczy Amrit Sweets. Ciekawi mnie, czy te orientalne słodkości zaspokoiłyby moje wymagające podniebienie. Pamiętam, że w serialu „Wspaniałe Stulecie” popularnym deserem w Sułtańskim haremie była właśnie baklava. Kiedy Sułtanki chciały wyrazić za coś wdzięczność, wówczas wszyscy spożywali właśnie baklavę. Zawsze zastanawiałam się, czymże jest ta potrawa. Okazuje się, że to pyszne, ręcznie wybierane słodycze z Bliskiego Wschodu. Zastanawiam się, czy przypadłyby mi do gustu?! Amrit Sweets to wypiekane każdego dnia, według tradycyjnych receptur, ciastka. Powstają z naturalnych składników, w oparciu o wiedzę przekazywaną z pokolenia na pokolenie.

restauracja orientalna

Chcesz przeżyć nowa kulinarną przygodę i rozpieścić podniebienia swoich najbliższych? Zabierz ich na niezwykłą kolację do Amrit Oriental Food i Amrit Express i pozwól im zachłysnąć się bliskowschodnią kulturą.

2 odpowiedzi do “Restauracja Amrit Oriental Food – pyszna kuchnia Bliskiego Wschodu”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.