Rytuał oczyszczania domu białą szałwią

Palenie białej szałwii to starożytny rytuał duchowy praktykowany przez wiele różnorodnych kultur na całym świecie. Tysiące lat później jakby na nowo zaistniała potrzeba promowania odpoczynku i relaksu, zachęcania do skupienia oraz zwalczania codziennego stresu. Dlatego dziś rytuał oczyszczania białą szałwią znów zyskuje na popularności. Stosują go celebryci, influencerki, entuzjaści jogi, uzdrowiciele, miłośnicy medytacji. Zastanawiasz się, dlaczego warto zdecydować się na rytuał oczyszczania domu białą szałwią i jakie są zalety jej palenia? Przygotowałam artykuł, w którym rozjaśniam wątpliwości.

Biała szałwia – co to takiego?

Biała szałwia (Salvia Apiana) to wyjątkowo aromatyczna roślina, która wspomaga zdrowie, chroni przed wampirami energetycznymi, łagodzi alergie oraz oczyszcza umysł. Biała szałwia pochodzi z USA, a wyróżnia się wysokimi łodygami i białymi liśćmi. Podczas palenia wydziela bardzo aromatyczną woń.

Pęczek białej szałwii z różową sinuatą, nazwany kadzidłem, otrzymałam w jednej z pięknych przesyłek pr-owych z kosmetykami, które odebrałam w redakcji magazynu TrustedCosmetics.pl. Tak bardzo zaciekawił mnie ten nietypowy upominek, że postanowiłam poszukać więcej informacji na jego temat. Kto wie, być może niedługo również i ja odważę się, by rozpocząć rytuał oczyszczania białą szałwią.

Palenie białej szałwii – zalety, ciekawostki, rytuał

Czy palenie szałwii naprawdę wpłynie na poprawę jakości powietrza w domu, zmniejszy lęk i depresję oraz pozytywnie nastroi i korzystnie wpłynie na zdrowie?

Szałwię znamy jako przyprawę i zioło oraz sposób na poprawę zdrowia i urody w medycynie naturalnej. Ale to nie wszystko, bo szałwia to roślina, która ma długą tradycję stosowania w medycynie egipskiej, greckiej i rzymskiej oraz w rytuałach uzdrawiania rdzennych amerykanów. Według ich wierzeń suszona biała szałwia jest spalana, by leczyć, chronić, wspierać ochronę przed chorobami, dbać o mądrość i ułatwiać koncentrację.

Rytuał okadzania białą szałwią – co to takiego?

Choć okadzanie pomieszczeń białą szałwią i podobne zwyczaje są postrzegane jako mistyczne, to przeprowadzone badania pokazują, że istnieje wiele korzyści ze stosowania i praktykowania tego starożytnego zwyczaju.

Co to jest rozmazywanie?

Rozmazywanie lub palenie ziół i żywic roślinnych w celu uzyskania korzyści leczniczych i duchowych znajdowało zastosowanie już od wieków jako środek oczyszczenia w wielu kulturach i religiach. Kadzidło palone jest w kościołach i świątyniach, a „święte drewno” było palone od wieków w celu ceremonialnego oczyszczenia. Zwyczaj ten zrodził się w starożytnej cywilizacji Inków w Ameryce Południowej. Podczas spalania białej szałwii oczyszczający dym unosi się w powietrzu, tworząc nastrój i środowisko idealne do modlitwy, odpoczynku czy rytuałów duchowych.

Zalety palenia białej szałwii

  • oczyszcza i odświeża powietrze
  • zmniejsza niepokój i stres
  • poprawia nastrój
  • odstrasza owady
  • rozprasza negatywną energię
  • ułatwia zasypianie

Rytuał oczyszczania domu białą szałwią

Korzyści z palenia białej szałwii

Rytuał palenia białej szałwii idealnie pasuje do chaotycznej natury dzisiejszego świata, ponieważ oczyszcza przestrzeń i usuwa negatywną energię. Palenie kadzidła z białej szałwii, czyli rozmazywanie, polega na spalaniu wysuszonych gałązek i liści białej szałwii. Powstaje wówczas aromatyczny i pobudzający dym, który oczyszcza przestrzeń życiową.

Przeprowadzone badania wykazują, że może on mieć właściwości antybakteryjne, ułatwiać odprężenie i zasypianie, poprawiać nastrój czy odstraszać owady. Palenie białej szałwii służy do usuwania negatywnej energii oraz przygotowania przestrzeni na pozytywne wibracje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.