Sekrety ludzi bogatych i milionerów związane z pieniędzmi

Zastanawiałaś się kiedykolwiek, co łączy najbogatszych ludzi na świecie? Elon Musk, Bill Gates, Jeff Bezos, Oprah Winfrey czy Warren Buffett to osoby, które każdego dnia inspirują mnie do oszczędzania, pracy oraz wypracowywania nowych nawyków finansowych. Przyglądam się ich codziennemu stylowi życia i nawykom związanym z pieniędzmi, które sprawiają, że odnoszą sukcesy. Poznaj sekrety ludzi bogatych i milionerów, które warto wprowadzić w swoje życie, by poprawić sytuację finansową.

Spis treści

 

Marzeniem większości ludzi jest osiągniecie bogactwa i sukcesu. Jednak bogactwo nie oznacza jedynie jeszcze większych zarobków. Równie ważne na drodze do zamożności są harmonogram dnia, codzienna rutyna, równowaga pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym, nawyki związane z wydawaniem pieniędzy i sposoby ich inwestowania. Od dziecka marzyłam, aby być osobą zamożną. Chciałam mieć możliwość wyboru lepszej jakości produktów i usług. Dlatego finanse i bezpieczeństwo finansowe są dla mnie tak bardzo istotnym aspektem życia i z pewnością w związku z tym tak wiele uwagi na moim kobiecym blogu lifestylowym poświęcam kwestiom finansów i oszczędzania.

Zastanawiasz się czasami, co majętni ludzie wiedzą o pieniądzach i w jaki sposób wiedza ta oraz sekrety związane z gromadzeniem bogactwa mogą odmienić Twoje życie? Poznaj strategie, które ułatwią budowanie bogactwa i stabilności finansowej.

Bogactwo w moim życiu – jak to się zaczęło?

Był taki etap w moim życiu, gdy szalenie intrygowały mnie historie ludzi sukcesu i milionerów. Był to moment, gdy z zaangażowaniem rozpoczęłam współpracę z jedną z firm na zasadach MLM. Choć dziś jestem już zupełnie innym człowiekiem i nie współpracuję z żadną firmą w tym modelu biznesowym, to uważam, że wszystko dzieje się w życiu w określonym celu. A wiedza, którą wówczas zdobyłam, nieustannie potęguje. Przestudiowałam wówczas wiele życiorysów najbogatszych ludzi na świecie. Dostrzegłam, że sekret bogacenia się istnieje w umyśle każdego człowieka, natomiast milionerzy postrzegają świat w zupełnie inny sposób.

Zamożni ludzie skupiają się na bogactwie – cytaty z książek, które zmieniają myślenie o finansach

„Nikt nigdy nie został bogaty dzięki studiowaniu biedy i myśleniu o biedzie. Ekonomia jako studium biedy wypełnia świat nędzą i niedostatkiem. Nie mów o biedzie; nie badaj jej i nie interesuj się nią. Nie zastanawiaj się nad jej przyczynami; nie masz z nią nic wspólnego. Ludzie muszą zostać nauczeni jak bogacić się dzięki tworzeniu, a nie przez konkurowanie i rywalizację.

Każdy człowiek, który wzbogaca się dzięki tworzeniu, otwiera drogę dla tysięcy innych i inspiruje ich, by nią podążyli.” – „Naukowa metoda wzbogacania się” Wallace D. Wattles

„Ci, którzy gromadzą wielkie bogactwo i mają możliwość służenia, nie zdobywają tego od razu. Skupiają się na zajęciach, które lubią, i niemal zawsze inwestują pieniądze w swoją własną pracę, unikając rzeczy, które są im obce. Są wytrwali, przy czym cele, jakie wyznaczyli sobie na początku, mogą różnić się od tych, jakie realizują później. Zdobywają wiedzę i doświadczenie, pragną uczyć się i poszerzać swoje możliwości przy każdej nadarzającej się okazji. To ich oddanie pracy życia sprowadza do nich finansowy rozkwit. Niewiele osiągają ci, którzy uważają, że muszą wykonywać pracę, której nie lubią, aby zgromadzić pieniądze, które następnie pozwolą im zająć się tym, co chcieliby robić. Często próbują szczęścia w różnych grach i systemach, które wydają się i zazwyczaj są zbyt obiecujące, aby mogły się sprawdzić. Droga do trwałego bogactwa i obfitości wiedzie poprzez wykonywanie pracy życia, przestrzeganie duchowych zasad dotyczących pieniędzy, pracę w sferze energii i z magnetyzmem oraz prowadzenie życia wypełnionego miłością i radością”. – „Tworzenie pieniędzy. Klucze do obfitości” Sanaya Roman i Duane Packer.

„Każdy człowiek ma własny schemat pieniędzy zakorzeniony w podświadomości i to właśnie ten schemat, bardziej niż cokolwiek innego, decyduje o naszym sukcesie finansowym. Możesz wiedzieć wszystko o marketingu, sprzedaży, negocjacjach, akcjach, nieruchomościach i świecie finansów, lecz jeśli twój schemat pieniędzy nie jest nastawiony na wielki sukces, nigdy nie dojdziesz do wielkich pieniędzy – a jeśli jakimś trafem zdobędziesz pieniądze, najprawdopodobniej je stracisz!”

I to właśnie te głęboko zakorzenione w podświadomości, często bezmyślnie powtarzane nam już od dzieciństwa przekonanie, które brzmi na przykład: „aby ktoś stał się bogaty, inny człowiek musi stracić”. Tak naprawdę jest ono wymówką dla osób, które nie lubią działać w ten sposób. Usprawiedliwiają oni fakt, że nie podejmują żadnych działań, aby zmienić swoją życiową sytuację.

Pieniądze są tworzone cały czas, zatem nikt nie musi tracić, aby inny mógł je zyskać. Najczęściej otrzymujemy je w zamian za rozwiązanie problemów innych ludzi, za pomoc im oraz za przekazywanie im wytworzonej wartości. Wiele osób uważa, że sprzedając jakieś produkty lub usługi, naciągają lub też sprawiają, że kupujący staje się biedniejszy. A to przecież bzdura. Wymiana handlowa jest korzystna obustronnie.

Mentalność finansowa Bogatego i Biednego – różnice

Zachowanie i myśli Bogatego  Zachowanie i myśli Biednego
„Tworzę swoje życie”.  „Życie mi się przydarza”.
Bogaci grają o pieniądze tak, żeby wygrać.  Biedni grają o pieniądze tak, żeby nie przegrać.
Bogaci są zdeterminowani, by być bogaci. Biedni chcą być bogaci.
Bogaci myślą na dużą skalę. Biedni myślą na małą skalę.
Bogaci koncentrują się na szansach.  Biedni koncentrują się na przeszkodach.
Bogaci podziwiają innych bogatych. Biedni nie cierpią bogatych.
Bogaci wiążą się z pozytywnie nastawionymi ludźmi, którzy odnoszą sukcesy. Biedni wiążą się z negatywnie nastawionymi ludźmi, którzy nie odnoszą sukcesów.
Bogaci chętnie promują siebie i swoją wartość. Biedni myślą negatywnie o promocji i sprzedaży.
Bogaci są więksi od swoich problemów. Biednych przerastają problemy.
Bogaci nie mają problemów z przyjmowaniem. Biedni mają problemy z przyjmowaniem.
Bogaci wolą wynagrodzenie za wyniki pracy. Biedni wolą wynagrodzenie za czas pracy.
Bogaci myślą „i to, i to”. Biedni myślą „albo to, albo to”.
Bogaci koncentrują się na majątku netto. Biedni koncentrują się na dochodzie z pracy.
Bogaci dobrze zarządzają swoimi pieniędzmi. Biedni źle zarządzają swoimi pieniędzmi.
Bogaci dbają o to, by pieniądze ciężko na nich pracowały. Biedni ciężko pracują na swoje pieniądze.
Bogaci działają pomimo lęku. Biednych powstrzymuje lęk.
Bogaci ciągle się uczą i rozwijają. Biedni uważają, że już wszystko wiedzą.

Warto zastanowić się nad swoimi zachowaniami i przekonaniami, aby zrozumieć, jakie prawa sprawiają, że ktoś się bogaci. „Bogaty albo biedny. Po prostu różni mentalne” – T. Harv Eker

17 sekretów miliarderów – jak stać się bogatym?

17.1. Sekrety milionerów i zamożnych ludzi: prowadzą prosty styl życia

Wielu bogatych ludzi prowadzi proste życie. Należą do nich Warren Buffett czy Mark Zuckerberg. Często jeżdżą używanymi samochodami, noszą ubrania z drugiej ręki, efektywnie gospodarują pieniędzmi, jadają w tanich restauracjach, wspierają akcje charytatywne, poruszają się rowerem. Uproszczenie swojego życia pomaga w budowaniu nawyków związanych z pieniędzmi oraz gromadzeniu oszczędności.

17.2. Sekrety milionerów i zamożnych ludzi: nie marnują pieniędzy, aby zaimponować innym

Większość milionerów i ludzi bogatych nie poświęca czasu, energii i pieniędzy, by zaimponować innym ludziom. Skupiają swoją uwagę na swoich celach finansowych, monitorują wydatki, żyją skromnie i prowadzą oszczędny styl życia, by móc wydawać pieniądze na to, czego naprawdę pragną. Skupiają się na gromadzeniu oszczędności i ograniczaniu wydatków.

17.3. Sekrety milionerów i zamożnych ludzi: gromadzą duże oszczędności

Posiadają fundusz awaryjny, który pozwala im pokryć niezbędne wydatki na krótkoterminowe potrzeby przez kilka miesięcy. Mają odłożone pieniądze, ponieważ wystarczająco zdyscyplinowani, aby oszczędzać. Każdy powinien dążyć do zgromadzenia funduszu awaryjnego i posiadania pieniędzy na pokrycie wydatków i kosztów utrzymania przez co najmniej rok.

17.4. Sekrety milionerów i zamożnych ludzi: unikają niepotrzebnych opłat

Zamożni ludzie doskonale rozumieją, że każda dodatkowa opłata lub niepotrzebny wydatek oznaczają mniej pieniędzy w ich kieszeni. Dlatego płacą rachunki na czas, unikają naliczania niepotrzebnych opłat.

17.5. Sekrety milionerów i zamożnych ludzi: stają się swoimi własnymi szefami

Bogaci ludzie wierzą, że założenie firmy to najszybszy sposób, by się wzbogacić. Natomiast większość ludzi boi się otworzyć własną działalność gospodarczą, ponieważ uważa to działanie za zbyt ryzykowne. Wielu osobom wydaje się, że praca na etacie jest bezpieczniejsza niż posiadanie firmy. Jednak ludzie, którzy pracują dla siebie, mają możliwość zwiększania przychodów według własnego uznania. Oczywiście posiadanie firmy wiąże się z ryzykiem – trzeba płacić ZUS i podatki. Jednak bogaci ludzie zakładają firmy, by zwiększać swoje zarobki, a biedni zadowalają się stałym wynagrodzeniem, tracąc jednak szanse na zarobek większej ilości pieniędzy. Raczej trudno zarobić pierwszy milion, pracując jedynie na etacie. Zamożni ludzie nie chcą, aby szef dyktował im czas pracy czy warunki zatrudnienia. Wolą tworzyć okoliczności, które pozwolą im zdobyć w życiu to, czego pragną.

17.6. Sekrety milionerów i zamożnych ludzi: posiadają opracowaną strategię oszczędzania

Oszczędzanie pieniędzy to istotna część bogactwa. Właśnie dlatego już od początku naszego małżeństwa staramy się odkładać jak największą sumę naszych zarobków na konto oszczędnościowe. Według ludzi sukcesu powinniśmy okładać 10% od każdej zarobionej złotówki. Naszym celem jest odkładanie jak największej kwoty po zakończeniu miesiąca. W tym roku mija 10 lat po naszym ślubie i uważam, że ta strategia okazała się strzałem w dziesiątkę. Jeszcze 10 lat temu nie marzyłam o tym, że wybudujemy własny i wymarzony dom oraz że będziemy mogli urządzić dom, a także znajdujący się wokół niego ogród zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Nasze podejście do oszczędności pozwoliło nam wcześniej spłacić kredyt hipoteczny, na który zdecydowaliśmy się po ślubie, aby kupić mieszkanie w bloku, a do tego już prawie 2 lata mieszkamy w wymarzonym domu.

17.7. Sekrety milionerów i zamożnych ludzi: myślą w zupełnie odmienny sposób

Milionerzy i zamożni ludzie doskonale zdają sobie sprawę z faktu, że bogactwa i pieniędzy nie zabraknie nikomu. Brakuje jedynie ludzi, którzy właściwie myślą o zamożności i dobrobycie. Pierwszym krokiem, by zostać milionerem, jest podjęcie decyzji i wypisuje celów do osiągnięcia. A następnie codzienna praca, która prowadzi do ich realizacji.

17.8. Sekrety milionerów i zamożnych ludzi: inwestują w siebie – zdobywają wiedzę i szlifują umiejętności

Ludzie sukcesu wiedzą, że warto inwestować czas, pieniądze i energię, aby się doskonalić. Może to oznaczać czytanie książek o samodoskonaleniu, zakup szkoleń lub kursów, które pozwolą zdobyć wiedzę. Takie działanie w efekcie zwiększa zdolność do generowania większych dochodów.

17.9. Sekrety milionerów i zamożnych ludzi: realizują swoją pasję

Bogaci stają się bogaci, a swoją pasję najczęściej przekuwają w biznes. Jeśli nie kochasz swojej pracy, co robisz, nie poświęcisz odpowiedniej ilości czasu i wysiłku, aby odnieść sukces, a w efekcie zwiększyć swoje zarobki. Prowadzenie własnego biznesu i zajmowanie się tym, co daje Ci przyjemność i satysfakcję, jest siłą napędową, która pozwala się rozwijać każdego dnia. Natomiast wykonywanie swoich obowiązków zawodowych rzetelnie i z najwyższą starannością to sposób na większe zarobki.

17.10. Sekrety milionerów i zamożnych ludzi: płacą podatki

Wbrew powszechnemu przekonaniu bogaci ludzie płacą mnóstwo podatków. Choć wiele osób myśli, że milionerzy nie unikają ich płacenia, to wcale tak nie jest. Ci, którzy zarabiają najwięcej, płacą zdecydowanie wyższe podatki. Co ciekawe wielu zamożnych ludzi – mimo iż się tym nie chwali – przeznacza znaczną kwotę swoich zarobków na wspieranie akcji charytatywnych i pomoc potrzebującym.

17.11. Sekrety milionerów i zamożnych ludzi: nie kupują pod wpływem impulsu

Zamożni ludzie dokonują przemyślanych decyzji zakupowych. W związku z tym stosują zasadę 30 dni, aby nie żałować niepotrzebnych zakupów. Polega ona na odłożeniu zakupu o 30 dni, a jeśli naprawdę potrzebują danego produktu lub usługi, to z pewnością mogą zaczekać.

17.12. Sekrety milionerów i zamożnych ludzi: najpierw oszczędzają a później wydają pieniądze

Wiele osób w dzisiejszych czasach narzeka na to, że nie ma z czego oszczędzać, natomiast wyznają oni zasadę, raz się żyje, również w kwestiach finansowych. Kluczem do zgromadzenia oszczędności jest wykształcenie w sobie nawyku comiesięcznego odkładania części swoich dochodów. Większość ludzi majętnych najpierw oszczędza, a później – w razie potrzeby – wydaje swoje pieniądze. Raczej nie starają się oni żyć ponad stan czy kupować coś, by zaimponować innym ludziom.

17.13. Sekrety milionerów i zamożnych ludzi: wierzą, że zarabianie pieniędzy jest prostsze

Większość osób uważa, że zarabianie dużych pieniędzy jest trudne lub skomplikowane. Bogaci wykorzystują swoje pomysły i umiejętność rozwiązywania problemów. To ograniczające przekonania powstrzymują wiele osób przed bogaceniem się.

17.14. Sekrety milionerów i zamożnych ludzi: wiedzą, że pieniądze zarabia się dzięki myśleniu

Biedni natomiast uważają, że aby więcej zarabiać, trzeba więcej pracować i poświęcać na to więcej czasu. Klasa średnia wierzy, że jedynym sposobem na zarobienie większej ilości pieniędzy jest przepracowanie większej ilości godzin. Natomiast na co dzień milionerzy na całym świecie doświadczają, że kreatywne myślenie jest najlepiej opłacaną umiejętnością. Dlatego trenowanie umysłu, które pozwoli rozwiązywać trudne problemy ich potencjalnych klientów to ich ogromny atut.

17.15. Sekrety milionerów i zamożnych ludzi: postrzegają pieniądze jako narzędzie

Przeciętny człowiek myśli o dużej ilości pieniędzy w kategoriach ciężaru. Natomiast dla bogatych są one kluczem, który otwiera nieskończone możliwości oraz daje możliwość budowania wolności finansowej.

17.16. Sekrety milionerów i zamożnych ludzi: wiedzą, że praca musi dawać radość

W przeciwieństwie do nich przeciętni ludzie męczą się, pracując w zawodach, których nie lubią. Natomiast praca wyłącznie w celu zarabiania pieniędzy jest najgorszą strategią budowania bogactwa. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest znalezienie zajęcia, które pozwoli się rozwijać i będzie prawdziwą pasją. Kiedy już znajdziesz taki zawód, należy nieustannie szlifować swoje umiejętności, w codzienną pracę wkładać mnóstwo serca, aby oferować najlepsze produkty lub usługi. W ten sposób (nawet nie licząc na bogactwo) stajesz się jednym z najbardziej kompetentnych ludzi w swojej branży, a za swoją pracę zostajesz obficie wynagradzany. Bez względu na sytuację zawsze pokonuj strach i obawy i staraj się dążyć do doskonałości we wszystkim, co robisz.

17.17. Sekrety milionerów i zamożnych ludzi: posiadają kilka różnych źródeł dochodu

Milionerzy i miliarderzy mają wiele różnych źródeł dochodu, co zapewnia im bezpieczeństwo finansowe. Poza własną firmą posiadają również aktywa, inwestycje oraz oszczędności. Wspólnie z moim mężem posiadamy 5 różnych źródeł dochodu: praca na etacie męża, dodatkowe zarobki męża oraz 3 źródła dochodu w mojej firmie: usługi copywritingu, usługi wirtualnej asystentki oraz promocja na blogu SposobyNaZycie.pl i promocja w magazynie kosmetycznym TrustedCosmetics.pl. Mamy także oszczędności zgromadzone w banku na koncie oszczędnościowym. Wszystko to sprawia, że możemy czuć się bezpieczni finansowo, nawet w przypadku, gdy jedno ze źródeł dochodu prosperuje w danym miesiącu odrobinę słabiej.

Sekrety ludzi bogatych i milionerów związane z pieniędzmi kobiecy blog finansowy SposobyNaZycie.pl

Wiele osób marzy o bogatym życiu, fantazjując o wygodzie i wolności, jaką może przynieść posiadanie miliona złotych na koncie. Często chcielibyśmy wygrać pieniądze na loterii lub otrzymać spadek po bogatym krewnym z zagranicy. Osobiście przekonałam się o tym, że warto słuchać odnoszących sukcesy ludzi bogatych, a to, co mówią, jest prawdą. Połączenie pasji, jaką jest świadczenie usług copywritingu i przygotowywanie najlepszych tekstów na zlecenie dla firm motywuje mnie każdego dnia do tego, aby wstać. Nieustannie szlifuję moje umiejętności, po to, aby z prawdziwą przyjemnością pisać. Każdego dnia wkładam całe swoje serce i zapał w moją codzienną pracę. A to rzeczywiście przekłada się na zarobki. Szczerze mówiąc, im bardziej koncentruję się, aby wykonać moja zawodowe zadania, najlepiej jak potrafię, tym więcej pieniędzy w danym miesiącu pojawia się na moim koncie. Od dziecka marzyłam o tym, aby być osobą zamożną. Nigdy nie podejrzewałam, że mogę wykonywać zawód, który kocham, a moja praca zapewni mi mnóstwo satysfakcji i przyjemności, a dodatkowo pozwoli zarabiać godziwe pieniądze i doskonale się przy tym bawić, świadcząc najwyższej jakości usługi copywritingu oraz łącząc karierę zawodową z macierzyństwem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.