Seks w ciąży – wszystko, co warto o nim wiedzieć

Kobiety w ciąży wspólnie ze swoimi partnerami często rezygnują z uprawiania seksu w ciąży. W jaki sposób robić to bezpiecznie i czy seks nie zaszkodzi dziecku? Zastanawiasz się, czy można się kochać w ciąży i jakich pozycji seksualnych unikać w tym czasie?

 

Istnieje wiele par, które odmawiają sobie seksu podczas całej ciąży. Nie jest to dobre rozwiązanie dla związku, gdyż potrzebujemy tej relacji intymnej, a dodatkowo niezaspokojone potrzeby mężczyzny mogą być przyczyną nieporozumień czy kłótni.

Czy seks w ciąży jest bezpieczny?

Seks jest jedną z naturalnych potrzeb dorosłego człowieka. Wielu przyszłych rodziców zastanawia się, czy intymne zbliżenie w ciąży nie zaszkodzi dziecku. W przypadku prawidłowo rozwijającej się ciąży, jeśli nie ma wyraźnych przeciwwskazań, można współżyć, gdyż dziecko chronione jest przez macicę oraz amortyzowane przez wody płodowe.

Niektórzy lekarze zalecają unikanie seksu w ostatnich tygodniach ciąży, gdyż hormony znajdujące się w męskiej spermie mogą wywołać skurcze porodowe. Jedynym wyjątkiem mogą być kobiety, u których poród się opóźnia, ponieważ niektórzy lekarze uważają, że znajdujące się w męskim nasieniu prostaglandyny (hormony) mogą wywołać poród.

Kiedy nie uprawiać seksu w czasie ciąży?

Lekarz może zalecić, aby nie uprawiać seksu, w przypadku:

  • ciąży zagrożonej
  • krwawienia lub wydzieliny z pochwy
  • skurczy nieznanej przyczyny
  • rozwarcia
  • łożyska umiejscowionego zbyt nisko w macicy
  • ciąży mnogiej

Ciąża a ochota na seks

Niektóre kobiety mają większą ochotę na seks w ciąży, dla innych pożądanie w tym czasie zmniejsza się. Ta zmienność jest normalna, a często wywołują ją zmiany hormonalne oraz zmienność ciała kobiety w ciąży. Wraz z rosnącym brzuchem i piersiami wiele Pań odczuwa mniejszy pociąg seksualny, a do tego czuje się mniej atrakcyjna niż wcześniej!

Odpowiednie pozycje seksualne w ciąży

Uprawiając seks w ciąży, należy z rozwagą dobrać pozycje seksualne. Wraz z upływem kolejnych miesięcy ciąży rosnący brzuszek może utrudniać bliskość intymną pomiędzy partnerami. W tym czasie lepiej zadbać o płytką stymulację pochwy, unikając pozycji uciskających brzuch i powodujących zbyt głęboką penetrację. Najlepiej wybierać wygodne pozycje seksualne w ciąży takie jak: pozycja boczna, pozycja tylna (tzw. na pieska), pozycja na łyżeczkę, pozycja na jeźdźca, pozycja na wspieranego pieska, pozycja na bocznego jeźdźca, seks analny czy seks oralny.

Po czwartym miesiącu ciąży najlepiej unikać leżenia na płasko oraz popularnej pozycji misjonarskiej podczas seksu.

Najlepiej eksperymentować i wybrać pozycję, która daje maksymalną przyjemność obu partnerom. Kamasutra w ciąży to wyjątkowa przygoda w życiu przyszłych rodziców, która pozwala zacieśnić więzy pomiędzy przyszłymi rodzicami.

Czym różni się seks podczas ciąży?

Wraz ze zmianami kobiecego ciała również seks w ciąży będzie inny. Objętość krwi u kobiet oczekujących dziecka zwiększa się o około 40%, a to oznacza, że powiększają się piersi oraz zwiększa się wrażliwość wszystkich stref erogennych. W efekcie może to oznaczać bardziej intensywne doznania erotyczne oraz wielokrotne orgazmy.

Czy seks w ciąży może zaszkodzić dziecku?

Wiele par przed uprawianiem seksu w ciąży powstrzymuje obawa, aby nie uszkodzić znajdującego się w łonie kobiety dziecka. Warto jednak wiedzieć, że męski penis nigdy nie dotrze do dziecka, gdyż penetruje on jedynie pochwę. Natomiast dziecko otoczone jest „kokonem” zbudowanym z silnych ścian macicy. Jeśli dziecko cokolwiek odczuje, będą to kojące i kołyszące ruchy.

Seks w ciąży – wszystko, co warto o nim wiedzieć

Relacja intymna przyszłych rodziców jest bardzo istotna, dlatego warto ją pielęgnować również w ciąży, szczególnie że co najmniej 6 tygodni po naturalnym porodzie należy zachować wstrzemięźliwość od seksu. W tym wyjątkowym czasie oczekiwania na narodziny potomka warto wybrać dla siebie seksowną bieliznę ciążową, najlepiej koronkową, aby rozbudzała fantazję partnera i zachęcała do miłosnych igraszek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.