Sery Rougette i Sirtakis doskonałe na grilla!

Uwielbiam przyrządzać różne dania i celebrować ich spożywanie. Przygotowywanie domowych posiłków pozwala na wiele kuchennych eksperymentów. W związku z tym na pomysł zorganizowania uczty grillowania sera zareagowałam bardzo entuzjastycznie. Dlaczego warto grillować ser i które sery warto wrzucić na ruszt? Poznaj pyszne sery Rougette i Sirtakis idealne na grilla.

Aktualnie wiele organizacji ekologicznych nawołuje, by zmniejszyć ilość spożywanego mięsa. Wszystko dlatego, że produkcja mięsa (którego niestety jadamy zbyt dużo) nie idzie w parze z ekologią, a wręcz powoduje wytwarzanie mnóstwa zanieczyszczeń. Zatem idealnym rozwiązaniem będzie grillowa uczta serowa.

Poznaj zalety grillowania sera

Grillowany ser to świetna przekąska. Przyrządza się go w kilka chwil. Ma chrupiącą skórkę i miękki środek. W sklepach znajdziemy szeroką ofertę serów na grilla – od łagodnych, przez bardziej aromatyczne i ziołowe aż po ostrzejsze sery. Taki grillowany ser można kosztować jako samodzielny posiłek, ale również doskonale sprawdzi się jako składnik sałatek warzywnych. Świetnym pomysłem są także kanapki z grillowanym serem.

Sery Rougette i Sirtakis doskonałe na grilla!

Dlaczego? Ponieważ ser jest źródłem wapnia, a dodatek tłuszczu ułatwia organizmowi wchłanianie składników odżywczych. Wapń wzmacnia kości, zęby i paznokcie. Produkty mleczne są źródłem białka. Ser zawiera białko zwane kazeiną – substancję, która wolno się trawi, a dzięki temu uwalnia w naszym organizmie aminokwasy przez długie godziny. W ten sposób sprawia, że dłużej odczuwamy uczucie sytości. Grillowany ser to idealna przekąska białkowa, którą warto jadać na kolacje.

Sery to także mnóstwo fosforu – minerał ten wspomaga regulowanie metabolizmu i ułatwia wytwarzanie energii przez organizm. Ponadto odgrywa on ogromną rolę w naprawianiu tkanek i jest niezbędny dla zdrowych paznokci, zębów i kości. Być może nie jest on tak mało kaloryczny, jakbyśmy chcieli, ale jedzony w umiarze zdecydowanie wzbogaci menu oraz listę potraw na grilla.

Sery Rougette i Sirtakis doskonałe na grilla!

Na pierwszą serową ucztę na grillu wybrałam trzy różne sery przeznaczone do grillowania. Czy nam smakowały?

Naturalny kremowy ser do grillowania Rougette ma niesamowity smak. Jest to okrągły naturalnie dojrzewający ser, który świetnie smakuje po przyrządzeniu na grillu. Podczas grillowania jego skórka staje się chrupka, natomiast wnętrze jest delikatne, kremowe i miękkie. Ser nie przywiera do rusztu. Wystarczyło dosłownie kilka minut grillowania, aby był gotowy do zjedzenia.

Sery Rougette i Sirtakis doskonałe na grilla!

Ser na grilla lub patelnię z dodatkiem ziół śródziemnomorskich Sirtakis powstaje z pasteryzowanego mleka krowiego. Po przyrządzeniu na grillu był najtwardszy ze wszystkich trzech rodzajów grillowanych przez nas serów. Najlepiej smakował nam na gorąco. Można go jadać samodzielnie lub jako dodatek do sałatek i grillowanego mięsa.

Sery Rougette i Sirtakis doskonałe na grilla!

Ser do grillowania w aromatycznej paprykowej marynacie Rougette to rodzaj wyrazistego sera, który u nas był gotowy do jedzenia po najdłuższym czasie. Znajduje się na tacce (być może to właśnie ona wydłużyła czas jego przygotowania), niemniej jednak bardzo nam smakował. Był miękki i rozpływał się w ustach.

Sery Rougette i Sirtakis doskonałe na grilla!

Szczerze przyznam, że do tej pory nie byłam fanką grillowania sera (i generalnie fanką żółtego sera też). Nigdy wcześniej tego nie robiłam. Ale w związku z tym, że uwielbiam nowe kulinarne wyzwania, a poznawanie nowych smaków i wprowadzanie ich do diety to dla mnie najprzyjemniejszy efekt uboczny samodzielnego przyrządzania posiłków. Ta ceremonia grillowania serów sprawiła, że chętnie sięgnę po kolejne smaki sera, choć te bardzo przypadły mi do gustu (i pokochało je moje podniebienie). Tym razem przyrządzę grillowane sery w towarzystwie mięsa bądź jako składnik sałatki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.