Sposoby na poprawę jakości wody pitnej

Każdy z nas powinien wpijać około dwóch litrów wody dziennie. Chcąc dbać o środowisko naturalne i ograniczyć produkcję wody butelkowanej, trzeba szukać sposobów na poprawę jakości wody pitnej. Jest to szczególnie ważne, jeśli mieszkasz w dużym mieście, gdzie woda z kranu często nie jest zbyt smaczna.

W wodzie pitnej mogą znajdować się niebezpieczne metale, związki rakotwórcze, toksyny, baterie i inne zanieczyszczenia. W związku z tym warto poszukać sposobów na oczyszczenie wody kranowej.

Gotowanie jako sposób na poprawę jakości wody pitnej

Prostym i często stosowanym sposobem oczyszczania wody pitnej jest jej gotowanie przed spożyciem. Zaleca się gotować taką wodę około 5-10 minut (im dłużej jest gotowana, tym bardziej czysta). Ale gotowanie wody przed jej spożyciem sprawia, że staje się ona niesmaczna.

Jak poprawić smak wody pitnej?

Przegotowana woda nie smakuje zbyt atrakcyjne. Jest kilka prostych patentów, by poprawić jej smak i podnieść zawartość składników odżywczych. W tym celu można sięgnąć po ogórka, cytrynę, truskawki, pomarańczę, bazylię, miętę, imbir czy herbatę. Każdy z tych produktów zawiera przeciwutleniacze. Dodatek owoców i warzyw reguluje trawienie, wzmacnia układ odpornościowym, detoksykuje organizm oraz poprawia zdrowie jamy ustnej.

Komercyjne filtry jako sposób na poprawę jakości wody pitnej

Istnieją także inne sposoby filtrowania wody takie jak stosowanie systemów filtrujących. Możemy wybierać spośród różnych rozwiązań takich jak systemy filtrujące wodę, które można podłączyć bezpośrednio do kranu lub wymienne filtry do dzbanków oraz butelek na wodę. Filtry te różnią się rozmiarem, kształtem i ceną. A większość z nich przepuszcza wodę przez filtr ceramiczny lub węglowy. Ich wadą jest fakt, że po jakimś czasie należy kupić kolejny filtr.

Miedziane naczynia do oczyszczania i uzdatniania wody

Już w czasach starożytnych wodę przechowywano w naczyniach miedzianych. Ten ajurwedyjski sposób uzdatniania zabija bakterie i wirusy oraz alkalizuje wodę. Ważne, by spożywać wodę z naczyń miedzianych, która wcześniej była w nich przechowywana przez co najmniej 16 godzin. Poza tym woda z naczyń miedzianych poprawia funkcjonowanie tarczycy, reguluje trawienie czy pozytywnie wpływa na kondycję skóry (ale nie tylko, bo istnieje mnóstwo zalet spożywania takiej wody w naczyniach miedzianych). Co więcej, ich zakup to jednorazowa inwestycja na lata, bo nie potrzebujemy kupować żadnych dodatkowych filtrów.

naczynia miedziane do oczyszczania i uzdatniania wody kranowej

A więcej o właściwościach oryginalnych naczyń miedzianych Bangalore oraz oryginalnych miedzianych bransoletek znajdziesz na stronie https://bangalore.pl/pl/.

Na blogu o zero waste znajdziesz więcej podobnych porad.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.