Sprawdzone sposoby na udane wakacje pod namiotem

Wyjazdy pod namiot mają wielu zwolenników, ponieważ jest to dobry sposób na udany wypoczynek na łonie natury. Pod namiot można się wybrać z rodziną lub ze znajomymi, a nawet samemu. Ważne, by do takiej wyprawy odpowiednio się przygotować, gdyż nocowanie na polu namiotowym wiąże się z pewnymi ograniczeniami. Dlatego dziś zaprezentuję Ci sprawdzone sposoby na niezapomniane wakacje pod namiotem.

 

Wybierz wygodny namiot z tropikiem

W pierwszej kolejności należy zamówić dobrej jakości namiot, a ciekawe propozycje można znaleźć na przykład w sklepie https://www.e-horyzont.pl/camping/namioty/namioty-2-osobowe.html. Przy czym warto zdecydować się na namiot z tropikiem, czyli dodatkową warstwą materiału zabezpieczającą wnętrze namiotu przed deszczem i utratą ciepła. Dobry namiot powinien być również przestronny i wyprodukowany z materiałów odpornych na wilgoć, ścieranie i zarysowania. Dodatkowo warto zwrócić uwagę, czy wybrany model jest prosty do złożenia i rozłożenia, ponieważ zazwyczaj ta czynność zajmuje turystom najwięcej czasu. Co ważne, nie zawsze będzie można rozbić namiot w cieniu, dlatego powinien być on również odporny na promieniowanie UV.

Jak się ubrać pod namiot?

Wypoczywając pod namiotem, trzeba być przygotowanym na zmienne warunki atmosferyczne, wobec czego warto wziąć ze sobą wiatroszczelną kurtkę typu softshelle, którą można nabyć w sklepie https://sklep.jack-wolfskin.pl/mezczyzna/softshelle-meskie.html. Ponieważ taka kurtka zapewni komfort i ciepło podczas chłodnych poranków i będzie również optymalnym wyborem na wyprawę po górach lub po lesie. Poza tym pod namiot najlepiej spakować sportowe ubrania, które zapewnią turyście odpowiednią swobodę ruchów w trakcie spacerowania czy rozpalania ogniska. Na taką wyprawę należy zabrać ze sobą również wygodne zabudowane obuwie, które skutecznie ochroni stopę przed zranieniem lub ukąszeniem. Planując urlop w lesie, można wziąć ze sobą także koszulki z długim rękawem i długie spodnie, gdyż taki strój zabezpieczy turystę przed kleszczami i innymi insektami.

Sprawdzone sposoby na udane wakacje pod namiotem

Co jeszcze warto zabrać ze sobą pod namiot?

Wybierając się pod namiot, nie można zapomnieć również o śpiworze i poduszce, dodatkowo bardzo przydatna może się okazać także karimata. Dla własnego bezpieczeństwa warto zawczasu przygotować apteczkę, w której znajdą się podstawowe leki, opatrunki i środki dezynfekujące. Poza tym na wczasy pod namiotem trzeba się zaopatrzyć w preparaty na kleszcze i komary, ponieważ te insekty potrafią być bardzo uciążliwe szczególnie w sezonie wiosenno-letnim. Dobrym pomysłem będzie również spakowanie latarki lub czołówki oraz praktycznego scyzoryka. Natomiast, jeśli turysta jedzie w miejsce, gdzie nie ma rozbudowanej infrastruktury gastronomicznej, wówczas należy także zabrać ze sobą odpowiedni zapas jedzenia i picia oraz podstawowe środki higieny osobistej. W takim wypadku turyście przyda się również powerbank, a także kuchenka turystyczna na gaz wraz z butlą gazową, na której będzie można przyrządzić szybkie i smaczne posiłki.

Urlop pod namiotem powinien być przede wszystkim świetną zabawą, dlatego pakując plecak, trzeba pamiętać również o takich akcesoriach jak gry planszowe, karty czy głośniki do słuchania muzyki. Ponadto przed wyjazdem warto zrobić listę rzeczy do zabrania, żeby o niczym nie zapomnieć i móc czerpać radość z udanych wakacji.

 

Materiał partnera

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.