Sprzątanie preparatami Gold Drop – czy warto było je wypróbować?

Właśnie kiedy postanowiłam zrezygnować z używania chemii do sprzątania domu, wpadła przyjaciółka z wielkim pudłem. Wyjęła z niego mnóstwo środków czystości firmy Gold Drop. Poprosiła o opinię na ich temat. Czy warto było sięgnąć po środki czystości marki Gold Drop?

Pranie i sprzątanie to codzienne – a dla niektórych weekendowe – zajęcia, które trzeba wykonać w każdym domu. Niektórym kojarzą się z sobotą, bo najczęściej w dzieciństwie byliśmy uczeniu sobotnich porządków we własnym pokoju, w całym domu oraz jego obejściu i ogrodzie. Jako kobieta prowadząca własny biznes w zaciszu domowym, która łączy rozwijanie kariery z gotowaniem, robieniem własnych przetworów na zimę, a także innymi regularnymi pracami domowymi takimi jak zmywanie, sprzątanie czy pranie, nauczyłam się sprzątać w ciągu tygodnia. Choć nie ukrywam, że dawniej (w czasach kiedy pracowałam na etacie), wszystkie domowe porządki wykonywałam w sobotę.

Po takim intensywnym dniu prania, sprzątania, prasowania i gotowania miałam serdecznie dość… a przecież weekend jest po to, aby odpoczywać. Zatem wypracowałam dobie mój własny system robienia domowych porządków. Takie większe sprzątanie ogarniam w poniedziałki i piątki. A w pozostałe dni staram się utrzymać czystość. Staram się pochować zbędne bibeloty. Choć już jakiś czas temu zauważyłam, że mamy mnóstwo niepotrzebnych przedmiotów w mieszkaniu, które tylko potęgują uczucie bałaganu. Właśnie dlatego zgłębiam tajniki minimalizmu, ale o tym w jednym z kolejnych artykułów.

Po pierwsze – zmywanie

To chyba najbardziej znienawidzona przeze mnie czynność, jeśli chodzi o prowadzenie domu. Lubię sprzątać, żadnych problemów nie sprawia mi czyszczenie toalety itp. Ale to ciągłe, nieustanne i niekończące się zmywanie strasznie denerwuje. Być może tym bardziej stresuje, że mamy strasznie mało miejsca w kuchni. Jak sprawdził się ekologiczny płyn do mycia naczyń Eco Line od Gold Drop? Preparat dobrze się pieni i skutecznie czyści naczynia. Niestety magicznie nie sprawił, że pokochałam zmywanie. Produkt jest bardzo wydajny i wystarcza na naprawdę długo. Jest delikatny dla dłoni, nie zawiera sztucznych składników i konserwantów. Warto podkreślić, że dzięki temu ulega całkowitej biodegradacji. Skutecznie usuwa zanieczyszczenia i tłuszcz z naczyń kuchennych bez względu na to, z czego zostały wykonane – ze szkła, porcelany, metalu czy drewna. Dobrze myje szklanki, talerze, garnki i sztućce. Zawarta w nim gliceryna je natłuszcza, a dodatkowo pielęgnuje dłonie.

ekologiczny płyn do mycia naczyń Eco Line od Gold Drop

Po drugie – czystość w kuchni

Czystość w kuchni jest szalenie istotna. Warto regularnie myć, odkażać i usuwać bakterie z blatów, stołu i innych powierzchni kuchennych. W tym celu naprawdę dobrze się sprawdza mleczko w sprayu do kuchni Dix Professional. Preparat ekspresowo i precyzyjnie usuwa brud, tłuszcz i trudne do usunięcia, często zaschnięte, plamy. Dzięki temu zdecydowanie ułatwia codzienne obowiązki domowe i pomaga utrzymać czystość w sercu domu, czyli kuchni. Opakowanie mleczka posiada rozpylacz, co sprawia, że jest wygodne w aplikacji. Wystarczy spryskać, przetrzeć i gotowe.

mleczko w sprayu do kuchni Dix Professional

Po trzecie – błyszcząca płyta kuchenna

Każdy, kto kocha gotować, wie, że płytę kuchenną trzeba czyścić bardzo regularnie. Tu coś kapnie, tu coś wypadnie z patelni podczas przygotowania posiłku. Tam wykipi zupa lub ziemniaki … i plamy na kuchence gotowe. Lubię je czyścić regularnie, bo gdy zaschną, są trudne do usunięcia. W związku z wcześniejszymi doświadczeniami, jeśli chodzi trudne do usunięcia plamy na kuchence trudno namówić mnie do zmiany znanych i sprawdzonych środków czystości na nowe. Wypróbowałam preparat do czyszczenia kuchenka, kominek, grill od Dix Professional i jestem pod wrażeniem jego działania. Wystarczy spryskać czyszczoną powierzchnię. Pozostawić na 5 minut, by pozbyć się przypieczonych i przypalonych zabrudzeń. Preparat nie rysuje i nie niszczy powierzchni i utrzymuje kuchenkę, grill i piec w czystości.

preparat do czyszczenia kuchenka, kominek, grill od Dix Professional

Po czwarte – czystość w łazience

Równie precyzyjnie, jak kuchnię, powinniśmy sprzątać nasze łazienki, aby zachować w nich higienę. Do czyszczenia łazienki wybrałam uniwersalny płyn plastik, płytki, fugi Dix Professional. Preparat ekspresowo usuwa zabrudzenia, również z zakamarków fug. Dobrze też radzi sobie z plastikowymi oknami, parapetami czy meblami ogrodowymi, bo również do czyszczenia tych obszarów go zastosowałam. Nie powoduje odbarwiania i sprawdza się także w czyszczeniu powierzchni ceramicznych i plastikowych.

uniwersalny płyn plastik, płytki, fugi Dix Professional

Ciekawi mnie, jakie środki czystości stosujesz do sprzątania swojego domu.

2 odpowiedzi do “Sprzątanie preparatami Gold Drop – czy warto było je wypróbować?”

  1. Renatko fajny blog prowadzisz ,dużo ciekawych rzeczy można przeczytać .Nie miałam okazji wypróbować tych preparatów Gold Drop ,z opisu wynika ,że są delikatne dla skóry ,jednak na zdjęciach widać że masz na dłoniach szczelne gumowe rękawiczki ,więc te preparaty chyba takie łagodne nie są .Myślę że te preparaty są często ekologiczne tylko z nazwy ,muszą zawierać w swoim składzie jakieś silniejsze substancje żeby w ogóle sprzątanie nimi było możliwe

    1. Aniu, od zawsze używam rękawiczek do sprzątania i nie wyobrażam sobie tego robić inaczej. Nawet gdy sprzątam jedynie wodą z octem to też je zakładam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.