Sprzęt RTV i AGD oraz meble w nowym mieszkaniu

Stało się! Poziom ekscytacji sięga zenitu, bo mamy już klucze do własnego mieszkania. Odświeżyliśmy je – malując w nim ściany. Teraz nadszedł czas na przyjemność urządzania, która niestety jest kosztowna. I tu pojawia się problem.

Niezbędny sprzęt RTV i AGD oraz meble w nowym domu – lista

Bo skąd świeżo po ślubie wziąć pieniądze, żeby urządzić mieszkanie? Sprzęt RTV i AGD jest kosztowny. A my z kredytem hipotecznym nie jesteśmy w stanie spłacać kredytu konsumenckiego. Ale ja podpowiadam jak urządzić mieszkanie tanio, pomysłowo i głową. Dziś pierwsza część listy zakupów do nowego mieszkania. Czyli jakie meble, sprzęt RTV i AGD przydadzą się w Twoim domu?

Wycieraczka do butów

Wchodzimy do odświeżonego i wymytego po poprzednim właścicielu mieszkania. I co widzimy? Jeszcze na korytarzu, na zewnątrz przed drzwiami, z pewnością przyda się wycieraczka do butów, która zatrzyma, choć część nieczystości spod butów. To ważny gadżet, bo taka dobrze dobrana wycieraczka do butów zatrzymuje na sobie trochę śmieci.

Wyposażenie i meble na korytarzu w mieszkaniu

Przekraczamy próg mieszkania i naszym oczom ukazuje się nasz własny korytarz, który najczęściej nie jest wielkim ani ogromnym holem, a jedynie małym, kilkumetrowym przedsionkiem mieszkania, w którym trzeba sprytnie połączyć kilka funkcji. Jakich? Korytarz to doskonałe miejsce na szafki do przechowywania niezbędnych produktów czy gadżetów. Warto zainwestować w pawlacze, bo naprawdę idealnie się sprawdzają do przechowywania walizek, sezonowych butów czy ubrań. Nie łudź się, że wystarczy Ci miejsca w mieszkaniu na takie bibeloty. A piwnica czy pomieszczenie gospodarcze w bloku też jest mikroskopijnych rozmiarów. Warto o tym pomyśleć, szczególnie jeśli kiedykolwiek w przyszłości zamierzasz kupić np. rowery dla rodziny lub planujesz powiększenie rodziny. Wówczas trudno będzie upchać wszystko do piwnicy. Jeśli Twój korytarz, tak jak nasz, nie jest wyłożony płytkami. A do tego w tym momencie nie masz najmniejszej ochoty wydawać na nie pieniędzy, polecam zainwestować w dywan na korytarz lub przynajmniej chodnik. Dlaczego? Z własnego doświadczenia widzę, że wycieraczka przed mieszkaniem nie zbiera wszystkich zanieczyszczeń z butów. I tak, gdyby nie było dywanu to nasza podłoga – parkiet byłaby po prawie 6 latach zamieszkiwania w obecnym mieszkaniu zdecydowanie bardzo zniszczona. Dywan na korytarzu poza funkcją dekoracyjną (u nas na korytarzu pozostał dywan odziedziczony po poprzednim właścicielu, który nie ma walorów dekoracyjnych), ale za to doskonale chroni parkiet przed zabrudzeniem i zarysowaniami.

My w naszym korytarzu zastaliśmy dwie ogromne szafy, choć mało reprezentacyjne oraz pawlacz. Szafy te naprawdę świetnie się przydają, poza kurtkami, bibelotami czy sprzętem, który nie mieści się w kuchni, trzymamy w nich odkurzacz czy zapas wody i soków. Po kilku latach mieszkania w naszym pierwszym domu zauważyliśmy, że w korytarzu brakuje szafki na buty. Co ciekawe okazało się, że znaleźliśmy na nią idealne miejsce. Dokupiliśmy także wieszak, taki na kurtki. Warto pomyśleć także o oświetleniu na korytarzu. Jeśli jest jeszcze miejsce, z pewnością pięknie udekoruje je kwiatek czy piękny wazon.

Meble i sprzęt w kuchni

Jeśli jesteś kucharką z zamiłowania i lubisz eksperymentować w kuchni, to będziesz potrzebować mnóstwa produktów, gadżetów i kuchennego sprzętu. W jaki sposób urządzić kuchnię? U nas nie było z tym większego problemu, ponieważ poprzedni właściciel mieszkania urządził kuchnię w zabudowie. Dzięki temu otrzymaliśmy w spadku po nim piec wraz z piekarnikiem, lodówkę, okap, zlewozmywak oraz wszystkie meble kuchenne. W kuchni zastaliśmy także stół. We własnym zakresie dokupiliśmy jedynie krzesełka, żeby było na czym siedzieć w czasie posiłku. Przydał się także taboret, żebym mogła wznieść się na wyższe półki, bo niestety Bozia wzrostu oszczędziła. Jeśli chodzi o sprzęt kuchenny, to dokupiliśmy jeszcze kuchenkę mikrofalową, robot kuchenny z funkcją blendera, i po jakimś czasie, gdy się okazało, że jestem zaradną panią domu, zamówiliśmy przez internet małą zamrażarkę, dzięki której możemy ograniczać wyrzucanie jedzenia. Podczas prac kuchennych bardzo przydaje się czasem małe radio kuchenne, które umila przygotowywanie posiłków lub też żmudne ręczne zmywanie. Warto też pamiętać, że niezbędny w kuchni będzie żyrandol.

Meble i sprzęt w salonie

Salon może pełnić wiele funkcji — u nas jest jadalnią, miejscem spotkań z gośćmi oraz miejscem wypoczynku z rodziną i znajomymi. Spędzamy w nim wiele czas, dlatego ważne jest, aby urządzić salon w taki sposób, abyśmy czuli się w nim dobrze. W zależności od tego, czy metraż salonu na to pozwala, możemy w nim urządzić wiele stref. Niestety nasz salon jest mikroskopijnych rozmiarów. Poprzedni właściciel zostawił ohydną niebieską kanapę oraz wygodne fotele w tym samym kolorze. Był także dywan. Te meble posłużyły nam przez jeszcze jakieś dwa lata i co ważne pozwoliły zaoszczędzić pieniądze. Na początku pożyczyliśmy stół od siostry męża, do salonu dokupiliśmy telewizor, stolik pod telewizor, komodę i szafkę na szklanki i naczynia. Po dwóch latach odsprzedaliśmy niebieski zestaw wypoczynkowy, kupiliśmy narożnik w kolorze popielatym oraz ławę. Marzyłam o małym kąciku jadalnianym z choćby maleńkim stolikiem, jednak niestety na tym metrażu się nie zmieści, bo wykorzystuję część salonu do celów prowadzenia mojego biznesu. Pamiętajmy także o żyrandolu do salonu. W salonie, szczególnie wieczorami, nastrój i klimat tworzy lampa podłogowa. Miałam ją już wcześniej i jedynie przewiozłam do nowego mieszkania.

Meble i sprzęt w domowym biurze

Nawet jeśli nie prowadzisz własnej firmy, ale masz pracę, która wymaga od Ciebie pracy w domu, po godzinach przyda Ci się kącik biurowy. Jeśli masz większą liczbę pomieszczeń, jedno z nich możesz przeznaczyć na to, aby urządzić w nim domowe biuro. W naszym przypadku mamy jedynie kąciki biurowe. Mój znajduje się w sypialni, natomiast męża w pokoju gościnnym. Jakie wyposażenie będzie potrzebne do urządzenia biura w domu? Wygodne biurko, fotel do biurka, szafka z półkami. Przyda się także lampka na biurko (do pracy wieczorami i nocą), myszka do komputera. Zdecydowanie sprzętem, który w dzisiejszych czasach znajdziemy w każdym biurze, jest także drukarka i niszczarka. Świetnie sprawdza się również tablica korkowa, gdzie zawieszam niezbędne informacje. Dekoracje dla biura dokupowałam później. Początkowo obyło się bez nich.

Meble do sypialni

Jeśli macie taką możliwość, aby wyodrębnić sobie sypialnię w domu to najważniejszym meblem, który należy do niej wstawić, jest wygodne łóżko. Czego więcej potrzeba? Można wstawić półki nocne, szczególnie gdy lubisz czytać. Jeśli macie miejsce w sypialni przyda się komoda czy szafa na bieliznę. Wielu z naszych znajomych na drugi telewizor w sypialni. Jednak my nie zdecydowaliśmy się na to rozwiązanie. Oczywiście domyślam się, że fajnie jest oglądać telewizor w łóżku, jednak dla mnie sypialnia to oaza spokoju, wyciszenia, odprężenia, relaksu i po prostu snu. Warto też pamiętać o lampie do sypialni. Niezbędna będzie także pościel, ale to opiszę w jednym z kolejnych postów, które stanowią kontynuację tego poradnika.

Meble i sprzęt w pokoju gościnnym

Aż 49 metrów kwadratowych naszego mieszkania zostało podzielone na trzy pokoje. Poza salonem i sypialnią wygospodarowaliśmy zatem pokój gościnny, który u nas pełni 3 funkcje. Po pierwsze jest kącikiem biurowym dla mojego męża, po drugie jest pokojem gościnnym, gdy przyjadą goście. A po trzecie jest garderobą. W części gościnnej znalazło się miejsce jedynie na sofę, na której śpią nasi goście, gdy u nas nocują. W pokoju tym znalazło się też miejsce na dwie pojemne szafy, suszarkę na pranie oraz deskę do prasowania. Oczywiście musieliśmy dokupić także żyrandol.

Wyposażenie i sprzęt w łazience

Nasza łazienka na szczęście była już wyposażona. Co w niej zastaliśmy? Otóż poza toaletą, umywalką, szafką pod umywalką i szafką nad umywalką znajdował się w niej także prysznic. Zatem wyposażenie łazienki nie było bardzo bolesne. Dostaliśmy używaną pralkę od siostry męża, którą wymieniliśmy po 3 latach, bo myśleliśmy, że to ona przyczyniała się do brzydkiego zapachu ubrań po praniu. Ale o tym napiszę za jakiś czas. Do łazienki dokupiliśmy także kosz na pranie, dywanik pod prysznic, aby się nie poślizgnąć na mokrych płytkach, szczotkę do mycia toalety oraz środki czystości i środki higieniczne.

Poniżej zamieszczam listę, tak aby jasno podsumować, jakich mebli oraz sprzętów RTV i AGD potrzebujesz do mieszkania.

Jakich mebli potrzebujesz w mieszkaniu?

1. Meble na korytarz – szafki, pawlacze, szafki na buty
2. Meble do salonu – kanapa, fotele, ława, stół z krzesłami, komoda
3. Meble do kuchni – meble kuchenne, stół
4. Meble do łazienki – szafka wisząca z lustrem na kosmetyki, szafka pod umywalkę na środki czystości
5. Meble do pokoju – łóżko, stolik nocny, szafa na ubrania,
6. Meble do domowego biura – biurko, fotel, szafka

Sprzęt RTV i AGD niezbędny w nowym mieszkaniu / domu:

  • żelazko
  • pralka
  • odkurzacz
  • telewizor
  • radio
  • kuchenka mikrofalowa
  • lodówka
  • zamrażalka
  • piec z piekarnikiem
  • okap
  • robot kuchenny
  • blender
  • zmywarka
  • laptop
  • drukarka

To tak pokrótce, jeśli chodzi o zakup takich grubszych sprzętów do nowego mieszkania na swoim. Już w kolejnym poście przygotuję szczegółową listę zakupów niezbędnych do kuchni. Zaglądaj na popularny blog wnętrzarski.

Jedna odpowiedź do “Sprzęt RTV i AGD oraz meble w nowym mieszkaniu”

  1. aranżacja domu to niekończąca się historia zapewniam 😉 myślisz że już wszystko gotowe, a tu zawsze jeszcze coś wyskakuje. Na razie jestem na takim etapie że mam urządzoną łazienkę, trochę sypialnię i salon, kuchnie z drewna, ale bez żadnych sprzętów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.