Stylowa sypialnia? Dopasuj pościel do wnętrza?

Marzysz o tym, by we własnej sypialni czuć się luksusowo i elegancko? W jaki sposób sprawić, aby za pomocą kilku drobnych tricków, zupełnie odmienić swoją sypialnię? Poznaj sprawdzone tricki projektantów wnętrz.

 

Nie musisz przeprowadzać generalnego remontu. Wystarczy wprowadzić kilka zmian, by całkowicie odmienić swoją sypialnię i odświeżyć jej wygląd bez większych inwestycji. Skorzystaj ze sztuczek stylistycznych stosowanych przez architektów wnętrz. Wykorzystaj kilka z nich, by urządzić przytulną sypialnię swoich marzeń.

Miękkie poduszki

Prosty sposób na dekorację sypialni to stosowanie mnóstwa precyzyjnie ułożonych poduszek. Praktyczne poduszki nocą są oparte o wezgłowie łóżka. Wystarczy ich poszewki zestawić jako kontrastujący akcent do ogólnej kolorystyki panującej w sypialni. Ten prosty zabieg sprawi, że miękkie i wygodne poduszki będą jak wisienka na torcie. Poduszki do spania i poduszki dekoracyjne nie powinny zajmować więcej niż jedną czwartą całkowitej powierzchni łóżka, aby dobrze się prezentowały.

Pomysłowe abażury do lamp nocnych

Kolejna sprytna propozycja, by tanio odświeżyć istniejący wystrój sypialni to wymiana abażurów lamp nocnych. Zmień podstawowy i nudny klosz, wybierz materiał o intrygującym kolorze i teksturze.

Stylowy nieporządek

Jednym z modniejszych trendów w projektowaniu wnętrz jest „kontrolowany nieporządek”. Kluczem jest rozróżnienie dobrego i złego bałaganu. Umiejętnie ułożony stos książek, duże lustro oparte o ścianę, taca na stoliku nocnym wypełniona ozdobnymi świecami czy pośpiesznie rozrzucony koc na łóżku, to taki stylowy nieporządek, który sprawia, że pokój wygląda bardzo przytulnie.

Piękne obrazy

Obrazy i arcydzieła często zdobią ściany salonu lub korytarza. Ale są również doskonałym narzędziem, by wprowadzić odrobinę elegancji do salonu. Eksperymentuj, by odpowiednio dobrać do nich ramy i pomyśl nad ich oświetleniem, by prezentowały się w interesujący sposób.

Wymień zasłony

Wystarczy odrobina kreatywności, by przy niewielkich nakładach finansowych odmienić wnętrze nudnej i nieciekawej sypialni. Jednym z elementów, które pozwolą to uczynić, jest dobranie długich białych firanek oraz dopasowanych kolorystycznie zasłon. To tekstylia, które sprawiają, że w kilka chwil sypialnia zyskuje przytulny wygląd.

Uniwersalna przestrzeń

Choć sypialnia powinna być oazą spokoju i miejscem wypoczynku, to prostym sposobem, by wpłynąć pozytywnie na jej design, jest wstawienie mebli. Ustawienie krzesła lub dużego fotela, który stanie się idealną przestrzenią do czytania książek to jeden z pomysłów. A jeśli wielkość sypialni na to pozwala, można wstawić elegancki stolik kawowy.

Dekoracja łóżka

Wszystkie luksusowe i ekskluzywne pokoje w hotelach zachwycają swoich gości idealnie posłanym łóżkiem. Wiele osób nie docenia znaczenia bielizny pościelowej i pozostawia na łóżku pościel, w której śpi. Warto jednak każdego dnia o poranku uporządkować łóżko – ułożyć prześcieradło, poduszki i kołdrę. Elegancką pościel przykryć narzutą na łóżko, na której pojawią się dekoracyjne poduszki ozdobne i finezyjnie rzucony koc.

Stylowa sypialnia? Dopasuj pościel do wnętrza?

Przy urządzaniu każdego wnętrza, również sypialni, warto kierować się podstawową zasadą, która mówi, że funkcjonalność powinna być stylowa. Zamiast zagracać przestrzeń w sypialni, starajmy się wypełnić ją minimalną ilością, ale za to wysokiej jakości stylowymi dekoracjami i przedmiotami.

Mam nadzieję, że zainteresują Cię również artykuły:

Jedna odpowiedź do “Stylowa sypialnia? Dopasuj pościel do wnętrza?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.